Poraďte dig. foťák Olympus

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod fuzina 7. 4. 2007 14:03

Máme už 4 roky digitál Olympus mju 300 boli sme veľmi spokojní, ale teraz chcem niečo nové, modernejšie, lebo zisťujem, že už nezaostruje a nefotí tak ako predtým a musím urobiť neskutočné množstvo fotiek, aby boli 2-3 perfektné, takže moje požiadavky sú megapix. min. 6,0, optický ZOOM 5x a viac, rozhodujem sa medzi Olympusom Mju 780 a SP 510, poraďte, nepotrebujem zložitý foťák, čo sa týka nastavovania funkcii, ale chcem kvalitný foťák, ktorý urobí perfektné snímky za každého počasia, vonku v miestnosti, v noci, bola by som rada, keby mal kovové telo, bol na batériu, ale to nie je rozhodujúce, rozhodujúce su fotky, a ešte k tomu optickému ZOOMU neviem si predstaviť kvalitu fotiek ktoré si priblížim napr. s foťákom so ZOOM 10x, je to naozaj potom super fotka, rada by som fotila totiž aj prírodu, zachytila všetko v pohybe, rodinu, športové udalosti, cena do 15000 tis. Sk môžu byť aj niečo z Canonu, alebo Panasonicu či Sony, aj keď Olympus by ma asi najviac potešil, dík každému kto mi odpovie aspoň jednou vetičkou.
fuzina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 7. 4. 2007 14:10

Olympusu bych se vyhnul, zejména Mju a FE řadě. Jsou to pěkný krámy. Je pro tebe důležitá velikost a hmotnost?
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 7. 4. 2007 14:10

olympus uz neni, co byval.
spis bych se podival po Canonu A rady nebo Panak FZ... nebo Sony H neco.
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fuzina 7. 4. 2007 14:14

A aké by ste mi teda radili, chalani, uve´dte konkrétne, lebo s inou značkou nemám absolútne skúsenosti, :roll:
fuzina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gajdost 9. 4. 2007 13:30

Poohlidnul bych se spis po Canonu A710 IS , nebo mozna i S3 IS , dle parametru co rikas ....

Rekni jeste trosku bliz zda by to mohl byt kompakt, nebo radsi UZ a jak velkej by mel asi byt ...

Pak se da uz neco vyselektovat ...
D90 + 18-105
gajdost
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 9. 4. 2007 18:34

Kukni na FUJI 6500 ten ma v dnesni dobe asi nejlepsi pomer cena/kvalitafotek. Ale je trosku vetsi.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 9. 4. 2007 21:14

fuzina : Keď tak čítam v Tvojom príspevku ZOOM, ZOOM, ZOOM, tak ma napadá SP-550.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 9. 4. 2007 21:17

TA: Není tam kromě ZOOM třeba i foťák? :-)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod TA 9. 4. 2007 21:20

slovo foťák tam je len raz, slovo ZOOM 3x, takže asi fuzina chce skôr ZOOm než foťák... :mrgreen:
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník