Digitál do 10 000,- stabilizátor, výklopný displej

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod zebedee 15. 2. 2007 11:30

Poraďte prosím, jaký foťák mám koupit. Cena by se měla vejít tak do 10 000,- Kč, na běžné focení (dovolená apod), kolem 6 Mpx, optický zoom aspoň 4x. Bylo by fajn, kdyby měl stabilizátor, také by se mi hodil výklopný displej, ale hledáček by měl mít také. Přikláním se ke Canonu, ale je výběr spíše citový než rozumový :-) možná taky Nikon? Ale přijmu radu i ohledně jiných značek.
zebedee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 15. 2. 2007 11:46

Canon PowerShot A710IS Ale výklopný display nemá :wink: Na běžné focení P4 Nikon :mrgreen:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 15. 2. 2007 12:00

canon A630 splna presne tvoje naroky tak nieje co riesit :) a do 10k kc sa vocpes aj s kartou a puzdrom.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 15. 2. 2007 18:08

A co ten stabilizátor :?:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 15. 2. 2007 18:09

je taký vôbec :?: :roll:
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 15. 2. 2007 18:14

Jedine S3 IS ,ale ten uz je cenou pres limit. Pak uz jen naky bazarovy starsi typ(minolta A2,A200, Canon S2IS,....)
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 15. 2. 2007 18:52

ufff sry pozabudol som, ze A630 nema IS. Canon S2IS je len 5 mega pixel ;-) takze naozaj zostava canon S3IS a na pixmanii ( http://www.pixmania.cz/cz/cz/252628/art ... s3-is.html ) ho maju za 10787 kc co je kusok nadlimit, ale zato zbytok splna :)
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod misko13 3. 3. 2007 19:58

Mesiac fotim s Canon A 710 IS je do 11000 Sk,
- ma opt. stabilizator 7 Mpix. Zoom 6x opt. s digit. 24x, Je spickovy. Vyzaduje vsak aby sa snim clovek naucil zaobchadzat pretoze moje prve dojmy s tymto fotakom neboli najlepsie. Je nutne zistit praxou ako sa sprava pri jednotlivych rezimoch. Stabilizator (IS) vsak nenahradi stativ. Pokial pouzivas stativ vypinaj IS. Ten pri dlhych expoziciach zvykne "plavat". Najlepsie foti z ruky ak mas zapnuty IS na rezime "zapnuty nepretrzite". Pri zamracenom dni IS udrzi aj 24x zoom perfektne.
- Vydrz baterii je vskutku obdivuhodna. Plne nabyte 1800 mA vydrzia 300 fotiek bez blesku a 50 s bleskom. Alebo az 420 fotiek bez blesku. Baterky 1500 mA uz nevzal. Obycajne Baterie ho udrzia plnohodnotne pri zivote cca 50 fotiek potom nemaju potrebny vykon, aj ked este ine zariadenia s nimi funguju normalne. To vsetko so zapnutym LCD pri foteni. Bez LCD udajne sa predlzi zivotnost batt 2x.
- Manualne funkcie. clona od 4,8 obcas dovoli od 2,4. Max uzavierka 15 s. min 1/2000, ISO : 80 ... 800 ,
- Robi pekne ciste fotky. Ovladanie dost jednoduche na pocet funkcii. Pri ISO 800 je uz zrno pomerne velke ale rovnake ako ine znacky. Farebna hlbka skvela. (((Ked som v poctaci zvecsoval vyrezy fotiek sidliska a menil som funkciou "Curves" farebne hlbky, za zaclonou okna ktore tvorilo asi 2 percenta celej fotky som objavil postavu zeny.)))
- pokial nepouzivas rezim AUTO, fotku po zapnuti mas asi do 1 sekundy. V takejto rychlosti obcas nestihne zaostrit asi 1 fotku z 8.
- Pribaleny software je naprd, jedine je dobry soft na spajanie panoramatickych fotiek a pribalili Vyrabac EAN kodov. ktory ocenia grafici a studia normalny solo soft stoji cca 25 euro.
- Je maly zmesti sa do vrecka, Lcd Display ukazuje obrazky trocha tmavsie ako v skutocnosti su (foliu som odstranil) a celkovo nie je az tak kvalitny. z 10 bodov by som LCDcku dal 7,5. Ak by som dnes kupoval kupim si presne tento fotak. Mojou podmienkou boli AA baterky a rozmer akurat do vrecka. Vyssie rady pouzivaju akumulatore a pri mojej frekvencii fotenia by som toho vela nenafotil. Na den bezneho vyletu spotrebujem 3 sady Batt a 2 GB SD kartu. 800 Iso sa mi zda byt malo ale za taku cenu sa neda lepsie. A zrno pri 1600 je uz obrovske kto by sa na take fotky vobec chcel pozerat. 710 IS je dobra volba pre tych co sa v divadle nudia a radi fotia hercov (bez sustavneho pouzivania blesku :lol: )
*misko13
misko13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FastIkarus 4. 3. 2007 16:33

misko13 píše:- Manualne funkcie. clona od 4,8 obcas dovoli od 2,4.

Tak tohle asi bude podle zoomu, ne? Na delším ohnisku klesá světelnost na 4.8, tak tam nejde nastavit menší clona
FastIkarus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Wojda 4. 3. 2007 19:37

dobrej je taky nikon coolpix l5. má stabilizátor, 5x zoom a 7,1 mpx ale vyklopnej displej nema.
Wojda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Wojda 6. 3. 2007 11:19

anebo panasonic lumix dmc fz3
Wojda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 7. 3. 2007 13:05

Wojda : FZ30, či nie? FZ3 už nekúpiš určite nikdy v obchode. Jedine v bazári.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 8. 3. 2007 23:26

Po několikaměsíčním testování A710 můžu říct, že je to dobrá volba. Byť to chce si s foťákem pohrát - na některý nastavení jsou výsledky podprůměrné a trvalo mi hodně dlouho, než z toho začalo lézt něco použitelného (nebo mi prostě dlouho trvalo, než jsem se naučil fotit :-). Ale teď jsem spokojenej. Největší výtky mám na malý rozlišení LCD a na pomalý nabíjení blesku. Jinak baterky mám asi 2600 mAh a vydrží mi klidně 700 fotek (se zapnutým LCD, bez blesku).
Mr.Scully
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zebedee 4. 4. 2007 18:38

Děkuji všem za příspěvky, tak ještě zvažuji Panasonic FZ7, výklopný display sice nemá, ale jinak se mi zamlouvá. Objektiv Leica by mohl zaručit slušné výsledky a taky robustnější stavba mi vyhovuje. Jinak splňuje mé představy, jen nevím, jestli nedělám chybu. Uklidníte mne, nebo odradíte?
zebedee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod irmo 4. 4. 2007 22:05

Dobry fotak na von, pomerne zly na miestnosti, a fotenie za zlych svetelnostnich podmienok.
irmo
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků