Canon A540 ???

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukaash 5. 1. 2007 17:40

Chtěl bych si pořídit nějaký kompakt a jsem spíš začátečník. Už nějakou dobu pročítam různý fóra a recenze na netu a docela mě zaujal Canon A540 kvůli možnosti manuálního nastavení, se kterým bych se chtěl časem naučit a taky kvůli velkému displeji (oproti A530). Jen mě tak trochu zaráží, že se toho o něm zase tak moc nepíše. Byl bych rád kdyby se našel někdo, kdo by mi výběr potvrdil připadně vyvrátil a poradil alternativu v ceně okolo 6tis. Díky
lukaash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 5. 1. 2007 17:56

Myslím, že je to celkem slušnej foťák. Koupil si ho kámoš a je spokojenej. Já s ním taky pár fotek udělal a působil na mě celkem příjemným dojmem. Akorát je na něm taková pofidérní gumová krytka nějakýho konektoru, ta už tak solidní není:)).
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 5. 1. 2007 18:00

Ahoj, nic proti, ale mě příjde, že se možnosti manuálního nastavení expozice na kompaktech dává moc velký význam. Většinou to tam lidi mají a když už chtějí něco ovlivnit, tak fotí na P režim.

Mnohem radši bych foťák, který rychle a snadno ostří i za horšího světla,má rychlé menu nebo dobré funkce na extra tlačítkách, má inteligentní automatiku a ovládání. Málo šumí a má dlouhou výdrž baterií.

Určitě by měl mít: Ruční nastavení WB, ISO.
Je fajn, když zobrazuje Hodnoty expozice při namáčknutí a reálný histogram je také dobrý.
Třeba Nikony ještě mají docela promakané motivové programy. (Portrét, architektura, panorama...)

Toto je jen můj názor a možná budeš fotit na prioritní režimy, kdo ví...
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukaash 5. 1. 2007 18:06

A nějaký doporučení na kompakt za 6tis. ?
Nejsem nijak zaujatej, ale kompakty od Nikonu mě nějak odpuzujou vzhledem. I když mi přijde až zvláštní, jak hlavně typ 5900 všude chválí.
Zaujal mě taky třeba Panasonic LZ5....
Můžete poradit kde bych našel nějaký fotky z A540 ?
Naposledy upravil lukaash dne 5. 1. 2007 18:08, celkově upraveno 1
lukaash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maročan 5. 1. 2007 18:07

Jo a ještě...kamarád má taky nějakého Canona řady A (trochu staršího, asi za desítku), ale děsně si stěžoval na rychlost ostření... možná, že už je to u novějších foťáků lepší. Nebo je možné, že to bylo tím kouskem, jelikož mu úplně chcípl..
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 5. 1. 2007 18:09

lukaash píše:A nějaký doporučení na kompakt za 6tis. ?
Nejsem nijak zaujatej, ale kompakty od Nikonu mě nějak odpuzujou vzhledem. I když mi přijde až zvláštní, jak hlavně typ 5900 všude chválí.
Zaujal mě taky třeba Panasonic LZ5.... /quote]

Normálně bych ti toho Nikona cpal,jelikož si myslím, že za ty prachy budeš těžko hledat konkurenta. Ale když se ti nelíbí, tak ho nekupuj...ono by to v tobě třeba hlodalo :mrgreen:

Canon je dobrá značka a klidně si ten vyhlídnutej kup. Určitě zklamanej nebudeš. Sice ho neznám, ale pokud ho v nějaké recenzi moc nepohaněli, tak bude OK.
Maročan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milday 5. 1. 2007 18:53

A540 vřele doporučuji. Mají ho rodiče a dělá na svou kategorii moc pěkné fotky. Sice trochu přesycené barvy, ale to se dá, pokud se nepletu, v menu vyladit. Navíc s manuálem jde fotit s bleskem a rychlejšími časy. Při auto ISO se bude zvyšovat citlivost, při manuálně nastaveném nízkém ISO bude blesk více blýskat (samozřejmě do určité meze). I poloautomat nastavuje moc dlouhé časy (hrozí pohybové rozostření) nebo malou clonu (malá hloubka ostrosti). Asi nebude u kompaktů žádný scénický režim, který by nastavil třeba čas 1/125, clonu F:5,6 a s přiblýsknutím.
Nikon D70s + Coolpix 5400
milday
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukaash 5. 1. 2007 23:05

Tak paráda, aspoň takovou pozitivní motivaci jsem si představoval. Díky
lukaash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 5. 1. 2007 23:27

Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milday 6. 1. 2007 00:05

Další recenze zde nebo zde.
milday
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukaash 6. 1. 2007 00:44

Něco už jsem sice viděl, ale dtejně díky za snahu. Myslim, že už mi chybí jen vzít peníze a vyrazit na nákup. Ale napřed si ho asi zajdu někam jen tak osahat.
lukaash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 6. 1. 2007 02:28

Nekupuj ho :twisted:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 6. 1. 2007 11:27

petr zase keca... on by ti nejradeji vnutil samsunga nebo co
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod davv 6. 1. 2007 14:19

Taky jsem o něm hodně uvažoval, ale nakonec jsem se rozhodl pro A530.
A540
- má prý sice velký display ale s malím rozlišením a není moc dobře čitelný (co jsem čet neviděl jsem ho :-) ), A530 ma menší display a dobře čitelný
+ má ale narozdíl od A530 prioritu času a clony
-+ je to 6 Mpx se stejně velikým smínačem, možná by mohl malinko více šumět

Měl jsem A530 než mi ho ukradly a zkušenosti mam takové že sice často používá blesk, i když by dle mě nemusel, ISO 800 nepoužitelné, má ozvučené video (to prostě chci), docela rychlí, s 2700mA barezkama vydrří docela dlouho , s tím šumem je to v dané kategorii dobré, a rychlost také není špatná (A540 bude asi to samí)

Pujdu znovu do A530, kuli ceně a kuli tomu display.
Davv

Jo jeste jsem uvažoval o A610
davv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukaash 6. 1. 2007 14:33

To rozlišení displeje zatim všude hodnotí jako fakt blbý. Ale chci to vidět, protože nemam podle čeho srovnávat.
A530 byla moje asi první volba a líbí se mi pořád. Na tu A540 jsem se zaměřil právě kvůli většímu displeji,možnosti automatiky. Rozšíření v podobě dalších objektivů a konvertorů neplanuju kvůli jejich ceně. Teď jde o to, jestli mi tohle všechno stojí za těch cca 1000Kč navíc. Na druhou stranu to zase neni tolik a do budoucna to třeba ocenim.
lukaash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davv 6. 1. 2007 14:38

Koukam že uvažujem uplně stejně, ja jsem ale ZATÍM rozhodnutej pro A530. :D
davv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukaash 6. 1. 2007 14:40

Je pravda, že A530 má při natáčení videa fakt jen 15fps při 640x480 ?
To se mi nelíbí :(
lukaash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davv 6. 1. 2007 15:01

Mějaký video z A530 mám asi 8 Mb, když mi řekneš jak zjistím počet smímků za sec. tak ti to napíšu. :) :) :) :roll:
davv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukaash 6. 1. 2007 15:04

lukaash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davv 6. 1. 2007 15:04

Tak už jsem to našel, při 640x480 to má 10 smínků/sec. , ale nevím zda to bylo točeno na maximum co zvláda :-)
Zase tak dlouho se u mě neohřál :-(
davv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukaash 6. 1. 2007 15:15

To mě ale docela mrzí, video bych docela chtěl používat.
10sn/s mam pro srovnání třeba v mobilu a to je fakt hodně hodně trhaný. Možná to beru až moc vážně a podrobně, ale když už mam do toho investovat nějaký peníze, (kterejch zase nemam tak moc 8) ), tak bych chtěl to nejlepší.
lukaash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davv 6. 1. 2007 15:51

Jestli chces mužu ti poslat třeba na E-mail,nebo ICQ odkaz na to video. Jestli ho chces videt.
davv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukaash 6. 1. 2007 15:54

Proč ne. Dík
lukaash@centrum.cz
lukaash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 6. 1. 2007 19:57

10 je děs :roll: Pokud to video chceš opravdu používat,a ne jen točit stojící hrad,nebo mrtvolu,tak 10FPS je naprosto fuj :roll:
Naposledy upravil Petr1968 dne 6. 1. 2007 20:03, celkově upraveno 1
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 6. 1. 2007 20:01

Mobil-man píše:petr zase keca... on by ti nejradeji vnutil samsunga nebo co
Jen jsem chtěl trochu poprudit :mrgreen:
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod davv 6. 1. 2007 20:07

To sice je ale je to foťák a to za docela nizkou cenu.
Musíš si uvědomit co a naco kupujes a za kolik. :o
davv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 6. 1. 2007 20:09

Pokud ,ale to video chce,tak bude zklamán :cry:
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod davv 6. 1. 2007 22:45

Petr1968 píše:Pokud ,ale to video chce,tak bude zklamán :cry:>/quote]

Jasně, musí se rozhodnout jestli chce více kvality za více ceny :idea:
poměr cena/výkon má ale A530 dorý

Nevím jak to má A540, možná že video je lepší, ja jsem psal o A530 a vlastní zkušenosti.

Ozvučené vidoe má například taky Panasonic LZ5, a taky 6x zoom a stabylizátor obrazu, ale dle mě má fotky lepší Canon. A když kupuji foťák, tak se soustředit jen na video by asi nebylo nejlepší. Aby pak nebyl sklamán z fotek :mrgreen:

Máš nejakej Samsung za tuto cenu s dobrým videem? :D :D :D
A tak slušnejma fotkama?

Nevyzmán se v nabídce Samsungu,
jen jsem chtěl trochu poprudit :mrgreen:
davv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 6. 1. 2007 22:51

Samsung začíná vyrábět dost dobré foťáky. Lepší se,den ode dne.Na rozdíl od Olympusu v kompaktech.A 540 má 30FPS :wink: Model PowerShot A540 má 20 režimů fotografování a je výborně vybaven pro uměleckou fotografii. Režimy Tvůrčí zóna obsahují například režim Ruční, Priorita clony a Priorita závěrky. Režimy Speciální scéna – například Noční momentka nebo Sníh – pomáhají při fotografování za složitých světelných podmínek a režimy Zdůraznit barvu a Zaměnit barvu umožňují použít dramatické barevné efekty na fotografie i filmy přímo ve fotoaparátu. Uživatel může nahrávat filmy se zvukem v rozlišení VGA rychlostí 30 sním./s až do velikosti 1 GB a také vytvářet filmy s rychlostí 60 sním./s v rozlišení QVGA, které lze přehrávat zpomaleně. Praktický Kompaktní režim umožňuje snímat filmy v malém formátu o délce do tří minut, které lze snadno odeslat e-mailem. Efekty Mé barvy lze pro filmy zapnout již před natáčením.

Nový širokoúhlý režim záznamu (2816 x 1584 pixelů) dovoluje u model PowerShot A540 snímat fotografie ve formátu s poměrem stran 16 : 9, který je dokonalý pro prohlížení na širokoúhlém televizoru nebo pro tisk fotografií na široký formát na kompaktních fototiskárnách řady SELPHY CP.
Naposledy upravil Petr1968 dne 6. 1. 2007 22:55, celkově upraveno 2
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukaash 6. 1. 2007 22:51

Jasně že je to foťák a je určenej předevšim na focení, ale když je ta možnost, tak proč si nevybrat lepší. Ale neřikam , že jsem se pevně rozhodnul. Zatim čekam na penízky a pak se rozhodnu napevno. Ale je fakt, že za ten rozdíl cca 1300Kč mít nebo nemít video už stojí za zvážení a možná si místo toho koupim další kartu,pouzdro a baterky...
lukaash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davv 6. 1. 2007 22:57

Ještě jedno info:
Pokud se pro nej rozhodneš dej si pozor, nekteré serie nají chybu
viz:
http://digiarena.zive.cz/Bleskovky/Cano ... fault.aspx

Co koupit se budeš muset rozhodnou sám.
Co vím a myslím jsem už napsal :-)
davv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 8. 1. 2007 00:28

lukaash : ak ťa bude baviť " hranie sa " s foťákom, tak ti to video možno bude časom chýbať :P
Live long and prosper!

TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Insan!ty 8. 1. 2007 07:54

davv píše:Ještě jedno info:
Pokud se pro nej rozhodneš dej si pozor, nekteré serie nají chybu
h/quote]

..týká se to přístrojů prodaných v USA.. a jde jen o to, že použili jen delší pružinku.. stačí ji třeba cvaknout kombinačkama.. :P

Četl jsem tady o displeji... A530 i 540 mají displej s cca 85tis body, ale A540 má displej větší.. Ale proč by měl být méně čitelný než na A530 ?! Displej je v pohodě, manuálně ostřit podle displeje stejně nebudeš.. :wink:

A540 má lepší video, režimy A a S, což je obrovské plus, já bych o A530 neuvažoval..

Shrnutí: A540 je výborný foťák.. :!:
Insan!ty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Waclav K. 8. 1. 2007 08:50

mmj.poslednich 5 obchodu, kde sem se ptal jej nemaji a jen tak asi mit nebudou.. To sem necekal;) Pry je o nej docela zajem.
Chytrému napověz, hloupého ...
Waclav K.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukaash 8. 1. 2007 21:09

Insan!ty: Díky za doporučení, myslim, že jsem se nakonec rozhodnul pro ten A540.
A jak to dopadne s tou dostupností,to ještě uvidim až mi přijdou peníze. Teprve pak to začnu zjišťovat. Chci ho koupit v jednom z několika obchodů v Plzni, kde jsem ho našel v nabídce (nejnižší cena 5900Kč)
lukaash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 8. 1. 2007 21:11

vzhľadom na to, že bol predstavený 21. 2. 2006, môže byť že už nebude niekde k dispozícii. Predsa len, ak sa medzitým na trh dostanú novšie modely daného označenia, pôvodných ( starších ) typov sa bude vyrábať pomenej.
Live long and prosper!

TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Insan!ty 9. 1. 2007 07:52

:roll: :roll: :roll:

proboha jak dlouho byla na trhu A520 ??? řekl bych že hooodně dlouho.. A540 je normálně dostupný, mají ho všechny velkosklady u nás.. Nevím o žádné náhradě, tak bych si tipl, že rok ještě na trhu určitě bude.. (Dokonce jsem ješte někde zahlédl i A520..)

Cena 5 900,- je hodně dobrá..
Insan!ty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Frank_aa 9. 1. 2007 09:14

V prodejnách Fotolabu byl před Vánoci v akci kolem 5 500 s GB kartou.
Zkus se podívat po jejich prodejnách. Na http://www.fotolab.cz už ho ale nemají.
Frank_aa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Frank_aa 9. 1. 2007 09:52

s 1Gb kartou ...
Frank_aa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 9. 1. 2007 22:49

Insan!ty píše: Nevím o žádné náhradě, tak bych si tipl, že rok ještě na trhu určitě bude.. t/quote]

to som všeobecne myslel :wink:

neviem, niekto aj predtým tu spomínal, že je nejaký Canon A 5X0 nedostupný. Ale to bol asi A530. :? No už nepamätám... :oops:
Live long and prosper!

TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Chasi 28. 2. 2007 09:31

Čau,

máte teď nějaký přehled kolik stojí ta A540 v "kameňáku"?

Zatím jsem to sondoval jen na netu...

Díky za info
Chasi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chewy 28. 2. 2007 12:24

Chasi píše:Čau,

Díky za info
chewy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Chasi 1. 3. 2007 14:44

chewy píše:
Chasi píše:Čau,

Díky za info
Chasi
Návštěvník