Fo?ák na detailní fotky, jako jsou v galerii - makro

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod USER47 28. 11. 2006 22:32

Šel, ale jen s těmi, co jsou mimo tvůj finanční limit:).
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 29. 11. 2006 06:09

Na většinu zrcadlovek jde pořídit redukci na objektivy se závitem M42. Stojí to kolem 3-7 set Kč. Musí se samozřejmě zaostřovat ručně. Problém je u Nikonů, jednak má jejich bajonet malou díru, takže objektiv M42 se nevejde, musí být dál od čipu a proto v redukci musí být optický člen (vyšší cena a pokles optické kvality), druhak u techto objektivů výrobce ani nepodporuje měření expozice - což udělá z dobře vybaveného přístroje přístroj plně manuální bez expozimetru a s mizernou kvalitou objektivu. :-)
Objektiv 200 mm se pak na běžných DSLR chová jako 300 mm, na Canonech jako 320 mm, na Sigmách 340 mm.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Alexino 29. 11. 2006 10:12

když trošku přitlačíš, tak zrcadlo např canon 300d seženeš za nějakých 8000,-. K tomu redukci na ten pentacon a muzes zacit, ale nebude to na macro ani nahodou, neb ten pentacon ti bude ostrit tak nekde od metru az metru a pul. da se ale do začátku sehnat nějaký obyč objektiv stylu 70-300 s macrem 1:2 tak za 2-3k, se kterym se da taky slusne vyblbnout. Tim ses na nejakych 10-11 tisicich, coz sice neni tvuj limit, ale ten rozdil me neprijde zas tak vysoky, zato kvalitativni je nebe a dudy....
Alexino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 29. 11. 2006 11:13

Mezikroužky jsem viděl u Škody za 300, takže pokud se dá 300D sehnat za 8000, tak už ten rozdíl nebude takovej.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 29. 11. 2006 13:22

Kdyz pouzije ten Pentacon, tak muze docela dobre pouzit i M42 mezikrouzky. Ty snad jsou jeste levnejsi. S digitalnim telem pak muze pouzit neco jako ostrici braketing: Pomalu se priblizovat a pritom cvakat serii. Co vy na to?
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vger 29. 11. 2006 18:28

Takže by to chtělo zrcadlovku, od které se dá odšroubovat objektiv. Můžete mi nějakou doporučit? Jinak jsem našel zrcadlovku Fujifilm FinePix S5600 za 6500, ale asi se od ní nedá odšroubovat ten objektiv :-(
vger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maročan 29. 11. 2006 18:35

z toho vyplývá, že to není zrcadlovka, ale kompakt..
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 29. 11. 2006 18:37

vger: S5600 není zrcadlovka, tomuhle druhu foťáků se na západě říká SLR like, tedy "jakobyzrcadlovka", protože se s nimi fotí podobným způsobem. Nemají zrcadlo, hledáček je elektronický (EVF - electronic viewfinder) a objektivy nejsou výměnné - čip je u nich přilepen přímo zezadu na objektiv jako v kompaktech.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kromec 29. 11. 2006 18:38

FinePix S5600 neni zrcadlovka je to EVF kompakt neboli UZ. Nekdy se nespravne nazyva elektronicka zrcadlovka.

Jak upravit Kompakt(ultrazoomú k foceni detajlniho makra. Pres specialni redukci se da nasadit obraceny pevny objektiv ze stare zrcadlovky:
http://www.zko.szm.sk/index.html

Obrázek

Je to obsahla stranka jak dosahnout co nejlepsiho zvetseni z obycejnym ultrazoomem.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vger 29. 11. 2006 19:06

Aha, díky za objasnění, hned jsem chytřejší :-) Asi bych to neměl komplikvat s tím objektivem, že? Asi bude lepší našetřit si víc peněz a koupit rovnou nějaký pořádný foťák na makra. Doporučte mi prosím nějaký takový, který má nejlepší poměr cena/výkon(kvalita).
vger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 29. 11. 2006 19:42

Nekomplikuješ to. Pořádný foťák na makro bude vždycky jenom zrcadlovka, to, že máš použitelný objektiv, to pouze zjednodušuje. Akorát zrcadlovky stojí od 15000 výše.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vger 29. 11. 2006 19:55

USER47: a něco levnějšího, ke kterému by šel ten objektiv připojit není? 15tis je celkem dost na to, že jsem začátečník. Proč mě musely uchvátit ty vaše fotky. Kdyby se mi líbilo něco jiného, tak by výběr nebyl tak složitej :-)
vger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 29. 11. 2006 19:58

Mimo DSLR jedině něco jak psal kromec. S takovýmto tuningem kompaktu nemám zkušenosti a sám autor téhle úpravy píše, že si člověk musí vyrobit redukci mezi objektivem kompaktu a tím přídavným objektivem. Ovšem, pokud jsi zručný, tak proč ne...V takovém případě ti stačí nějaký levnější ultrazoom, který má závit na filtry.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alexino 30. 11. 2006 14:14

chtěl bych jen upozornit že ten Pentacon 200/4 rozhodně není použitelný objektiv na macro ani s mezikroužkama, jelikž s nima by hloubka ostrosti byla tak děsně malá, že bys nic pořádnýho nevyfotil. Spíš jen nějaké specifické detaily. Ale vzhledem k tomu, jak se vger projevuje bych řekl - kup si kompakt a hraj si s tím, protože si myslím že nejdřív by ses o danou věc musel trošku víc zajímat. Fotit super macro není snadný a nikdy ho nevyfotí kdejaký jantar (neber osobně), který si nějak poskládá výbavu....
Alexino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 30. 11. 2006 15:42

don_alex píše:chtěl bych jen upozornit že ten Pentacon 200/4//quote]

Stačí prostě přiclonit, ne? Pochybuju, že s tim objektivem se nedá zaclonit třeba na f11.
USER47
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka