kompakt (canon) X ultrazoom (fuji)

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jamlc 13. 11. 2006 10:44

dobry den,

pri vyberu fotoaparatu jsem nakonec zuzil seznam na pouhe dva modely. Canon a540 a fujifilm s5600. Jak hodnotite kvalitu fotek a moznosti manualniho nastaveni u obou? Hledam fotoaparat, ktery by dobre fungoval na automatiku, ale ktery by nabizel i moznost se dal ucit a obcas si neco nastavit manualne. Recenzi jsem precetl mraky a oba jsou hodnoceny dobre, tak jeste zkousim vase nazory a zkusenosti.
Predem diky za odpovedi
jamlc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 13. 11. 2006 11:03

Pokud opravdu chceš vybrat z těchto dvou a připadají ti oba stejně vhodné (jsou ale diametrálně odlišné), tak se na ně jdi někam podívat osobně. Kdyby se ti podařilo vzít je do ruky, tak budeš mít jasno hned. A540 je totiž foťáček do kapsy u kabátu, S5600 je skoro "dospělá velikost". Co bys radši?
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jamlc 13. 11. 2006 11:22

Vim, je to zvlastni vyber, ale to je presne to dilema, oba jsem mel v ruce. Fotak budem pouzivat dva, ja bych radeji "chlapacky" ultrazoom a pritelkyne by radeji fotacek do kapsy. Proto jsem doufal, ze rozhodne kvalita fotografii, pripadne dalsi moznosti nastaveni, proste neco, co ukaze jednim nebo druhym smerem.
S digitaly nemam zadne zkusenosti a nechci se splest hned na zacatku. Diky moc za odpoved.
jamlc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Waclav K. 13. 11. 2006 11:23

Taky mam ted ve vyberu A540. Praveze potrebuji fotak do kapsy u bundy a aby i to AUTO slusne fotilo. Osobne jsem jej v ruce mel. Chci SDkarty a AAbaterie. Jaky fotak pripadne /ve stejne kategorii/ mam jeste zvazi? Pripadne nejaky neduhy tohoto Canonu? Diky.
Waclav K.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jamlc 13. 11. 2006 11:29

Jsem sice ten, kdo se puvodne ptal, ale stejne si dovolim odpovedet. Mezi kompakty u me a540 vyhrava (tedy mezi kompakty kolem 6000). Podle toho, co jsem precet je to urcite dobra volba.
jamlc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 13. 11. 2006 11:32

jamlc: Aha. No ale to si musíš umět nejdřív dohodnout s přítelkyní tak, aby se koupilo to, co se líbí tobě. :-) Nevyšly by prachy na dva foťáky? Pro přítelkyni malý automat a pro tebe ultrazoom?
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jamlc 13. 11. 2006 11:40

Jeeje, kdybych mel penize na kompakt i ultrazoom, tak uz mam jeden fujifilm 9500/9600 :) Mne samotnemu by kompakt nevadil, jen pak nechci litovat, ze nemam ultrazoom a rikat si, ze tahle fotka mohla byt lepsi. Jde mi tedy hlavne o tu kvalitu a o moznost dalsiho "sebevzdelani". Jak je na tom A540 napriklad pri foceni v seru ve srovnani s fuji? Takovych fotek se mi moc najit nepodarilo a na slunci jsou fotky z obou moc pekne. diky
jamlc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Waclav K. 13. 11. 2006 11:45

promin, ze se svezu na tvym dotazu :D
Ja jen, jestli mi neco neuteklo a jestli ten Canon treba nema mouchy, se kteryma se v reklame nechlubi.. Treba vydrz baterii apod..
No,taky pokukuji po ultra zoomech,ale ty do kapsy uz nedam..:(
Waclav K.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jamlc 13. 11. 2006 12:00

Klidne se svez, je to jen dobre. O te vydrzi jsem primo nekde cet, ze je dobra. Nevyhodou je asi mensi rozliseni displeje, ale to v tehle cene snad maji vsechny kompakty, ktere maji zaroven i nejake to manualni nastaveni. Jestli hledas neco do kapsy, tak ten canon bude podle me spravna volba.
jamlc
Kolemjdoucí