výběr kompaktu – je to jedno?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod radim 6. 11. 2006 15:04

Zdravím, rád bych, kdybyste mi poradili s výběrem kompaktu. Omezil jsem to v podstatě do 10 000 a aby to mělo aspoň 5x zoom a stabilizaci. Optický hledáček by taky nebyl od věci. Makro fotit moc nebudu, na koncerty taky nejezdím :-). Fotit bych chtěl v běžných podmínkách, žádné extremity. Vyšel mi zhruba tento seznam, nejvíce se mi líbí ten canon, ale někdo dneska psal, že je to zklamání. Četl jsem na něj recenzi a moc mu toho naopak nevytýkali. (Vyřadil jsem olympusy a fuji, kvůli ceně karet xD, ale pokud by byl některý z těch dvou značek výrazně lepší, tak by se to taky dalo.) Lumixy se mi taky moc nezamlouvají, kvůli prý vyšší hladině šumu než u ostatních. Jde o to, aby z toho byly pěkné fotky, velikost nebo hmotnost apod. nehrajou roli. O superzoomech jsem četl, že dělají horší fotky než kompakty lepší třídy, jinak by se mi zamlouval sony. Děkuji všem.

KODAK EasyShare Z612
KODAK P850
CANON PowerShot A710 IS
NIKON S10
NIKON L5
PANASONIC DMC-TZ1EG
PANASONIC DMC-FZ7EG-S
SONY Cyber-Shot DSC-H2
Naposledy upravil radim dne 14. 11. 2006 08:50, celkově upraveno 1
radim
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miloš 6. 11. 2006 15:11

kodak Z 612
Miloš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kozlicek 6. 11. 2006 15:23

Já bych šel asi do canona. Nebo to FZ7. Vždycky najdeš nějaké ohnisko na UZ, které bude kreslit parádně (v třídě kompaktů, ne zrcadel) Dle mě má ale panasonic lepší ergonimii, zvláště díky tomu že je o něco větší. Zajdi si do obchodu a rozhodni se i podle teho co ti více sedne do ruky....
Kozlicek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 6. 11. 2006 19:11

Dneska už ty xD karty jsou za celkem rozumný peníze. Ale stabilizátory Fuji nikdy nedělala a Olympus se na ně před lety náhle vykašlal.

Jinak souhlasím s kolegy, radí dobře.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 6. 11. 2006 21:49

aj ja by som sa priklonil na stanu FZ7. Veľmi dobrý pomer výkonu a ceny.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miloš 6. 11. 2006 22:19

Miloš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 6. 11. 2006 23:57

No ja nevim, jste si s tim Kodakem jisti? Parametricky vypada dobre, ale mrknul jsem na prvni dve fotky na megapixel.cz a jsou podle me desny.
http://www.megapixel.cz/kodak-easyshare ... ka=nazory#
Mr.Scully
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radim 7. 11. 2006 08:07

Více z vás se shodlo na FZ7, canon nebo kodak (řekněme Z612). Máte někdo nějaké argumenty proč zrovna tyto? Zatím jste uváděli ergonomii či poměr výkon/cena. A co fotky? O foťáky jsem se nijak zvlášť doteď nezajímal, takže ani nevím, kde sebrat nějaké relevantní informace. Proto se tady ptám.
Četl jsem recenzi na ten sony H2 a viděl fotky a oba sony bych vyřadil, takže se to zužuje. Zatím díky.
radim
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 7. 11. 2006 08:59

Mr.Scully: Díval jsem se na ty fotky, jsou docela špatné. Nicméně jsou foceny při ISO 400, kdežto ukázkové fotky jiných modelů z mého seznamu jsou tam foceny při ISO 80–občas 200, většinou 100. A to je myslím rozdíl. Ten kodak 612 tam má jedinou fotku při ISO 100, a ta se mi zdá OK.
radim
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 7. 11. 2006 23:33

Aha, toho ISO jsem si nevsimnul. No nicmene ta prvni na ISO 100 mi prijde trochu tak nejak "zehlena", skoro jako muj Canon A710 :) A ta druha fotka je sice na ISO 400, ale ja teda nevim... ta chromaticka aberace nemuze byt prece TAKHLE spatna, nebo jo?
Mr.Scully
Návštěvník

Odeslat příspěvekod barrrrik 8. 11. 2006 00:39

doporučil bych panasonica FZ7 - objektiv leica s dost dobrou světelností a 12x zoom, stabilizace, cena, čeština, spravna velikost do ruky na to aby se neco dalo vyfotit... jedinou nevyhodou je že dost šumí

a mam vlastni zkusenosti - mel sem ho 3 mesice nez sem presel na zracdlo a ty fotky z nej mi pridou celkem dobry - nejen me
canon EOS400D,
panasonic Lumix ZF7
barrrrik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radim 14. 11. 2006 08:49

No jak tak čtu články, recenze a diskuse, tak jsou všechny kompakty pouze průměrné. O žádném jsem nečetl, že by byl vynikající. Je možné s nějakým kompaktem udělat vynikající fotky i při vyšších citlivostech? Přijde mi, že ne, a při nízkých citlivostech to jde víceméně s každým, takže mi z toho vychází, že je to v podstatě jedno, který kompakt člověk koupí, protože to na kvalitě fotek stejně nepozná. Nebo se pletu?
radim
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 14. 11. 2006 08:51

Fakt je, že na kvalitě fotek se mnohem víc pozná osvětlení scény a dovednost fotografa. Ale že by na foťáku nezáleželo vůbec, to se říci nedá.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod radim 14. 11. 2006 10:24

A tak který z výše uvedených bys doporučil nebo vybral? Jde mi jen o kvalitu fotek (ostrost, „věrnost“ barev, ...). Nebo v tomto segmentu něco jiného?
radim
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marky 14. 11. 2006 10:34

Mr.Scully píše:No ja nevim, jste si s tim Kodakem jisti? Parametricky vypada dobre, ale mrknul jsem na prvni dve fotky na megapixel.cz a jsou podle me desny.
http://www.megapixel.cz/kodak-easyshare ... ka=nazory#

Bacha fotky z megapixelu nejsou zrovna vypovidajici, panove nechteji anebo neumeji moc fotit. U neceho foti vsechno ISO 100 a u neceho ISO 400 a pak chudak laik, ktery si nahodou vybira pouze podle techto fotek o rozmazanych fotkach se ani nebudu zminovat http://www.megapixel.cz/olympus-sp-350- ... att-images .
Marky
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků