Digitál do 3500 Kč

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Insan!ty 30. 9. 2006 17:40

Nikon Coolpix L4 je jasná volba.. Oproti Kodakum v téhle ceně má fakt výrazně vyšší kvalitu fotek.. (o bencich, acerech se ani nezmiňuji.. to je spotřební elektronika, ne foťáky.. mimochodem neexistuje na ně servis.. za acery se bud vraceji peníze nebo dávaji nové modely.. to je faj nv záruce, ale po záruce neseženeš ani krytku baterek, třeba..)
Insan!ty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod timoty 30. 9. 2006 18:30

Ok, takže skutečně jedině nikon coolpix...? V čem jsou ty fotky vlastně lepší? Jedná se tam o to že je prostě lepší kvalita, nižší šum, ostřejší jsou atd., nebo se tma jedná o to že má spoustu scénických režimů a tak když uživatel není vyloženě tupý tak každá fotka může vyúpadat dobře?
timoty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stepa 30. 9. 2006 18:45

timoty píše:Ok, takže skutečně jedině nikon coolpix...? V čem jsou ty fotky vlastně lepší? Jedná se tam o to že je prostě lepší kvalita, nižší šum, ostřejší jsou atd., nebo se tma jedná o to že má spoustu scénických režimů a tak když uživatel není vyloženě tupý tak každá fotka může vyúpadat dobře? /quote]


tak se podivej na nejaky recenze kdyz neveris a udelej si o tom obrazek sam :wink:

tady mas recenze z jednoho serveru at muzes porovnat snimky

Kodak C533
http://www.steves-digicams.com/2006_reviews/c533.html

Nikon L4
http://www.steves-digicams.com/2006_reviews/l4.html
Canon S2 IS
Stepa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod proof 30. 9. 2006 18:52

O ty režimy nejde, ty jsou na většině foťáků. Fotky z něj jsou prostě celkově dobré, zvláště ve srovnání s konkurencí ve stejné cenové hladině. Těžko popisovat, nejlépe vidět.

Tady jsou ukázkové snímky z té L4: http://www.steves-digicams.com/2006_rev ... mples.html
Taky si prohlédni ty v recenzi a prvním pohledu tady na DigiAreně.

edit: Stepa mně předběhnul. Jak Ti dal linky, ten Kodak dělá ještě docela dobré fotky. Problém je, že třeba ty HPčka nestojí za recenzi ani na tomhle serveru, kde jinak testují i levné foťáky. To bys měl teprve něco na porovnání. :) Ale zkus třeba tenhle Olympus FE-110: http://www.steves-digicams.com/2005_rev ... mples.html
Doporučuji porovnávat na těch fotkách s cihlovým barákem, jsou snad u všech recenzí.
proof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod timoty 1. 10. 2006 10:37

No upřímně, já tam žádný změny moc nevidím :-)... Jiné barevné podání teda (ted mluvím o tom cihlovém baráku), ale to mohlo být způsobéné odlišnými světelnými podmínkami... Navíc ten kodak (i Hp) maj vyšší počet megapixelů+možnost ozvučené audio...

V čem se ty fota teda liší?

edit- tak jsem si všim že ty fotky od coolpix 4 jsou vlastně ještě o něco ostřejší...
Jinak ty 4 Mpx, mi dovolí tisknout v dobré kvalitě fotky až do jaké velikosti (v cm)?

edit- a ještě pár dotazů :-). Jednak- fotky se přehrávaj do PC skrz USB "port", pokud mám fota ve vnitřní paměti, že? Ale co když je mám na nějaké pamětové kartě...? Muzu ji nechat v tom fotáku a přes USB port to taky přehrá do PC? Nebo si budu muset ještě koupit čtečku paměť. karet... :-(?

A ještě jedna věc- nemáte pls někde link na video které reprezentuje kvalitu právě videa natočeného v takovýhle fotáčcích (ten nikon, nebo kodak)...?

Všem moc díky za rady!
timoty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 1. 10. 2006 10:58

Je jasné,že přes USB . Pokud Ti jde o video ,tak Nikon nééé.(L4). Ten zatracovaný Samsung má funkční výbavu lepší. Nikon asi lépe fotí(pokud to poznáš) :P
Petr.kkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 1. 10. 2006 12:56

timoty píše:Jinak ty 4 Mpx, mi dovolí tisknout v dobré kvalitě fotky až do jaké velikosti (v cm)?
c/quote]


Víš timoty, pokud ti jde o tisk velkých formátů nebo práci s výřezy, nekupuj si foťák za 3500Kč.

JInak 4MPx ti bohatě postačí pro tisk nejrozšířenějších pohlednicových formátů. A na toto jsou foťáky v tomto cenovém spektru především - zbytečně nezatížit peněženku někoho, kdo fotí jednou do měsíce, nemá umělecké ambice a hlavně fotí rodinné akce a dovolené...
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod proof 1. 10. 2006 17:03

timoty píše:V čem se ty fota teda liší?

Jinak ty 4 Mpx, mi dovolí tisknout v dobré kvalitě fotky až do jaké velikosti (v cm)?

edit- a ještě pár dotazů :-). Jednak- fotky se přehrávaj do PC skrz USB "port", pokud mám fota ve vnitřní paměti, že? Ale co když je mám na nějaké pamětové kartě...? Muzu ji nechat v tom fotáku a přes USB port to taky přehrá do PC? Nebo si budu muset ještě koupit čtečku paměť. karet... :-(?

A ještě jedna věc- nemáte pls někde link na video které reprezentuje kvalitu právě videa natočeného v takovýhle fotáčcích (ten nikon, nebo kodak)...?a/quote]

To v čem ten Nikon exceluje jsou barvy, to pravda z těch ukázkových snímků nemůžeš dostatečně posoudit. Jinak šum minimální, protože foťák nastavuje maximálně 200 ISO. Fotky jsou ostré... vše je jak má být.

4MPx Ti bude stačit na tisk tak velkých fotek, že si je ze svého omezeného rozpočtu nebudeš moct dovolit zaplatit. :lol: Ale vážně - A5 bez problému, možná i A4.

Čtečku paměťových karet potřebovat nebudeš, pokud se smíříš s pomalejším přenosem fotek do počítače. Tyto foťáčky mají typicky jen USB 1.1, takže rychlost teoreticky 1,5MB/s, v praxi okolo 900 kB/s.

Videa můžeš najít mezi těmi ukázkovými snímky na http://www.steves-digicams.com (viz předchozí odkazy) - mají koncovku MOV nebo AVI. Většinou je to ten pes, jak skáče přes obruče. :D Jinak, Nikon L4 nenahrává u videa zvuk a frekvence je 15 fps. Ten Kodak sice zvuk má, ale s frekvencí je na tom podobně. Takže tady je to už o kompromisu - u foťáku za 3500 Kč nemůžeš mít vše.
proof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 2. 10. 2006 05:28

I u foťáku za 3500 může mít VGA video 30Fps :mrgreen: Ovšem původně někdo říkal,že chce jen pěkné fotky :wink: Měl jsem Nikon 2100 a byl to na kvalitu fotek vynikající foťák.Ovšem pokud chceš mít dobré video,hlasovou poznámku,diktafon,man vyvážení bílé,poloautomat,a nebude Ti vadit údajná horší kvalita fotek(já ji marně hledám) tak ten Samsung s 500 je dobrá volba.
Petr.kkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 2. 10. 2006 06:09

Já pořád nevím, proč tu někdo řeší video. POkud chceš kvalitní video, kup si kameru, pokud chceš krabičku all-in-one, kup si třeba ten Samsung a nebo si kup rovnou mobil s foťákem. Tam budeš mít za trochu víc peněz i možnost poslechu MP3, kalendáře, volání apod. A v neposlední řadě ne o hodně míň kvalitní video.
Já mam(jako 2.foťák) kompakt Olympus za 10tisíc a video mi vůbec kvalitní nepřipadá....ale používám ho fakt jako nouzovku. příjde mi, že z Nokie 6233 není o mnoho horší.

Pokud ti jde o relativně dobré fotky, kup si nějakého levného Nikona.
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 2. 10. 2006 10:19

timoty vzpoměl video :wink: Já třeba video používám hodně,protože mám malou jednou za 14 dní a chci mít vzpomínky.Ale to video je za dobrých světelných podmínek a pokud se Ti netřese ruka opravdu použitelné. Foťák v mobilu je také jen nic moc záznamníček,včetně SE750,800 a nevěřím ,že to bude lepší.Pokud má být telefon ,ještě považován za telefon.Tedy něco tenkého a lehkého :mrgreen: Pokud chce timoty dobré fotky a nic jiného tak ten Nikon je asi nejlepší.
Petr.kkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stepa 2. 10. 2006 14:04

[quote="Maročan";Já pořád nevím, proč tu někdo řeší video. POkud chceš kvalitní video, kup si kameru, pokud chceš krabičku all-in-one, kup si třeba ten Samsung a nebo si kup rovnou mobil s foťákem. Tam budeš mít za trochu víc peněz i možnost poslechu MP3, kalendáře, volání apod. A v neposlední řadě ne o hodně míň kvalitní video.
Já mam(jako 2.foťák) kompakt Olympus za 10tisíc a video mi vůbec kvalitní nepřipadá....ale používám ho fakt jako nouzovku. příjde mi, že z Nokie 6233 není o mnoho horší.

Pokud ti jde o relativně dobré fotky, kup si nějakého levného Nikona.i/quote]

ty asi nechapes ze nekdo nechce tahat na krku X pristroju? Kameru, poradnej fotak a jeste buhvi co a pak ses ovesenej jak vanocni stromecek :wink: .....nekomu to kvalitou vyhovuje....nerikam ze v tehle cenove relaci,ale nektery fotaky delaj kvalitni videa s kvalitnim zvukem
Canon S2 IS
Stepa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod timoty 2. 10. 2006 18:05

Ale já jsem se jen zmínil o tom videu... a bvy ho tu hned začnete tak rozebírat... Jinak co se týče toho že jsem chtěl "jen pěkné fotky" tak jsem to myslel trošku jinak než jste možná pochopili... myslel jsem to tak tak že chci prostěco nejlepší fotky (do toho zahrnuji např. i jejich max. možnou velikost tzn. počet Mpx, dále to jak fotak fotí v různých podmínkách a různé předměty... atd. A taky prostě co nejlepší poměr cena/výkon...

ten nikon se mi celkem líbí... jen mě tam straší ty 4Mpx, když za stejné prachy muzu mít o 2 MPx více (byť teda "prý" obrazově horších...)
Jinak ještě podotknu že fotky si budu upravovat v photoshopě (už s ním mám nějaké zkušenosti)... takže radši nikon s 4MPX a prý dobrými fotkami , nebo 6 MPX něco jiného...? Kodak, HP atd...

ach jo... já jsem strašnej krknout, pro 3500 kč sem budu lozit a vybírat tak dlouho až přeberu...

Jinak ještě dotazy- předpokládám že skoro 99% fotáků má samospoust ne...?
timoty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 2. 10. 2006 18:17

Pokud chceš za tuhle částku koupit 6 MPx, tak ti není pomoci - vyměníš kvalitu fotek za rozlišení, šum, horší optiku a horší procesing ve foťáku. Budeš mít fotky s 6 MPx, ale horší. No, protože to nebudeš mít s čím srovnat, asi je ti to jedno... Pak si ale nechoď stěžovat, že máš neostré nebo tmavé rohy, divné barvy, že se ti foťák zasekává nebo jinak divně chová.

Jinak dva roky jsem fotil s 2 MPx Nikonkem Coolpix 2100 a fotky z toho jsou jedna báseň. Není problém z nich udělat 13x18 cm. Nebo jsem dělal výřezy na výšku (tedy jsem odřízl 2/3 pixelů) a na 9x13 nikdo nic nepoznal. Dneska ho má syn a ze společných výletů běžně přinese mnohé hezčí fotky, než já s DSLR. Samozřejmě jsou situace, kdy malý kompakt končí a DSLR fotí dál. Ale na dobrém světle jsou nikoňácké fotky fakt parádní.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod proof 2. 10. 2006 18:21

Pokud vezmeš tu 4MPix fotku z Nikonu L4 a v tom Photoshopu (když už ho máš, proč ho nevyužít? :wink: ) ji interpoluješ na 6 MPix, pořád bude kvalitnější než 6MPix fotka (například) z těch HPček. Samospoušť má L4 desetivteřinovou, ostatní foťáky ji taky budou mít.
proof
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků