Kompakt na koncerty?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod TA 10. 9. 2006 21:35

Pety píše:Petr.kkk: Ono by stačilo vzít FZ50 a dát na ten čip jen 4 MPx.M/quote]


nie je predsa zakázané fotiť v nižšom než maximálnom rozlíšení 8)

===

Mr.Scully : takto zovšeobecňovať výhody a nevýhody výrobkov jednej značky je nemožné, či už u mobilov, tak aj u foťákov a aj inde...
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 10. 9. 2006 22:15

TA - jasan, chapu. Presto po peclivem studovani velke casti tohoto fora ziskavam cim dal silnejsi pocit, ze nejpreferovanejsi znacka je Canon. Takze mi z toho vychazi obecne preference pro nakup digitalniho fotaku asi takhle:

- Canon rada A (620, 710)
- Canon Ixus (male rozmery, kvalitativne mozna jako Panasonic FX01?)
- Canon S2 nebo S3 - zoom, ale vetsi rozmery a horsi displej

Plus sem tam nejaky dalsi - Fuji F30, Nikon 5900 ci Panasonic FZ20.

Jdu porovnavat jejich parametry. Kdyz odfiltruju fotaky s velkymi rozmery ci prilis malym zoomem (3x), tak nakonec toho asi stejne moc nezbyde :-)
Mr.Scully
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 10. 9. 2006 23:01

... a po porovnani parametru vetsiny z fotoaparatu doporucovanych v tomto foru... pri zvazeni pozadovanych parametru (mensi rozmery, trosku vetsi zoom, mensi sum pri ruznych hodnotach ISO, vyhodou stabilizator obrazu)... se vitezem stava...

Canon Powershot A710

Co myslite, je to dobra volba? Uz jsem se smiril s tim, ze nejake perfektni snimky na rockovem koncertu asi neudelam. Ale co, ty nejdulezitejsi snimky stejne clovek nafoti az po koncertu u backstage, kdyz dotycny zpevak ci kytarista vychazi ;-)
Mr.Scully
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 10. 9. 2006 23:20

Není. Světelnost 2,8-4,8 chip 1/2,5 to je stejné jako u většiny. Jedině něco takového.... Panasonic DMC-FZ7 :wink: Kompakt nevyhový ani jeden :P Nebo když už kompakt ,co třeba tohle? http://www.megapixel.cz/kodak-easyshare-c875 ale bude až v říjnu a nemá stabilizaci,nebo tenhle? http://www.megapixel.cz/panasonic-dmc-tz1-stribrny
Petr.kkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 10. 9. 2006 23:47

No TZ1 je krasnej, ale ten jsem prave vyloucil kvuli sumu, videl jsem z nej fotky a ani za beznych svetelnych podminek za moc nestaly. Co ten Kodak C875, nevypada spatne - ale Kodaky jsem zatim moc nevidel mezi doporucovanymi fotoaparaty...
Mr.Scully
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pseudografx 10. 9. 2006 23:48

Kromě již zmíněných fotoaparátů s "lepším" zoomem bych ještě upozornil na novinku Nikon Coolpix L5, případně Canon A710IS (ten se tu ale už mihnul) - oba mají skoro stejné parametry, nevýhoda je 7mpix na 1/2,5" snímači. Zmíněný Kodak C875 sice nemá optickou stabilizaci, ale se šumem by na tom mohl být lépe (8mpx na 1/1,8" snímači).
pseudografx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudografx 10. 9. 2006 23:51

Mr.Scully píše:No TZ1 je krasnej, ale ten jsem prave vyloucil kvuli sumu, videl jsem z nej fotky a ani za beznych svetelnych podminek za moc nestaly. Co ten Kodak C875, nevypada spatne - ale Kodaky jsem zatim moc nevidel mezi doporucovanymi fotoaparaty...

Na C875 si dělám zálusk, kromě té stabilizace má všechno, co bych chtěl (mj. podporu SD karet a provoz na AA baterie). Počkám si ale na recenze, snad se brzy vyrojí.
pseudografx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 10. 9. 2006 23:59

žádný kompakt prostě nevyhovuje a nikdy vyhovovat nebude. :cry: Stejně,jako se nikdy nevyrovná fotomobil foťáku. Tedy vyrovná,ale už to nebude fotomobil,ale foťák s mobilem :mrgreen:
Petr.kkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 11. 9. 2006 00:05

pseudografx - je otazka, nakolik by mi absence opticke stabilizace vadila. Asi si to chce vyzkouset. Kodak C875 bude lip fotit v noci, Canon A710 je mi zase sympatictejsi a ma stabilizator.

Petr.kkk - nj, ale jde to hodne dopredu :) Mam 2Mpix telefon SE w810i a foti hodne dobre. Na tisk to jeste moc neni, ale za posledni 3 roky pokrok jako krava :-)
Mr.Scully
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 11. 9. 2006 05:04

TA píše:nie je predsa zakázané fotiť v nižšom než maximálnom rozlíšení 8)
/quote]


To sice zakázané není, ale u FZ30/50 se nepoužívá (při delších ohniscích) downsampling, ale výřez, viz heslo "Extended zoom". Šum se tak nesníží, pouze rozlišení.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 11. 9. 2006 08:21

Pokrok ano,ale kam ten pokrok půjde??? Jako u foťáků?? To znamená,ještě jsem se nenaučil fotit ,ale už mám 10 Mega? Pokud má mobil zůstat mobilem a ne foťákem s mobilem tak zákony optiky jsou jasně dané.Mobil mi pořád někde padá.Co na to asi řekne mechanika optického zoomu?
Naposledy upravil Petr.kkk dne 11. 9. 2006 08:26, celkově upraveno 1
Petr.kkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 11. 9. 2006 08:25

Napíšu jak by podle mě měl vypadat fotomobil. 1. Váha max 120g 2. Chip alespoň 1/2,5 2.Automatické zaostřování bez zoomu 3. 3-5 Mega 4.Optika(to znamená,ne 1 čočka z plastiku) Ten bych si koupil. :mrgreen: Ovšem výrobci a mladí a hloupí spotřebitelé mi jistě namítnou ,čím víc Mega tím víc radosti a zážitků s jejich šumovým zápisníkem za děsné prachy. :mrgreen:
Petr.kkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mike.M 11. 9. 2006 15:45

Pety píše:
TA píše:nie je predsa zakázané fotiť v nižšom než maximálnom rozlíšení 8)
/quote]
To sice zakázané není, ale u FZ30/50 se nepoužívá (při delších ohniscích) downsampling, ale výřez, viz heslo "Extended zoom". Šum se tak nesníží, pouze rozlišení.p/quote]

Kdyzz snizite pocet MPix tak se obraz neroztahne na celou plochu snimace, takze to je na 2 veci. Ono bunka zustane pri snizeni porad stejne velika. takze cast snimace neni pouzita. je pouzit jen vyrez casti snimace uprostred.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 11. 9. 2006 20:10

Pety píše:
TA píše:nie je predsa zakázané fotiť v nižšom než maximálnom rozlíšení 8)
/quote]

To sice zakázané není, ale u FZ30/50 se nepoužívá (při delších ohniscích) downsampling, ale výřez, viz heslo "Extended zoom". Šum se tak nesníží, pouze rozlišení.p/quote]


čo znamená dlhšie ohnisko? od koľkých mm? vedˇ pokiaľ napríklad fotím v rozlíšení 3 Mpix na 420mm, čo má s tým spoločné extended zoom? :roll:
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 11. 9. 2006 20:39

TA: Myslím, že jsem ti tzv. extended zoom od Panasonicu už vysvětloval. U FZ30 nastavíš 5 MPx místo 8 MPx, od značky 35 na objektivu do značky 44 mm ti to downsampluje, a to s otáčením zoomovacího prstence stále z menšího výřezu čipu, od značky 44 mm do značky 420 mm to už jen vyřezává středních 5 MPx z 8 MPx čipu. Tím se docílí zdánlivého zoomu od 35 do 535 mm. Při 3 MPx se downsampluje od značky 35 do značky 55 mm a výš se vyřezává, čímž se docílí zdánlivého zoomu od 35 do 668 mm. Zdánlivě většího ohniska se docílí zúžením obrazového úhlu (výřezem) - což má pro oko stejný význam, jako prodloužení ohniska. Viz například http://www.dcresource.com/reviews/panas ... ndex.shtml pod polovinou stránky.

Rozhraní a megapixely u FZ50 jsem nestudoval, mezitím jsem o řadu FZ ztratil zájem - koupil jsem něco jiného.
Pety
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků