Levny maly fotoaparat

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod LovecDuchu 24. 8. 2006 00:38

Dobry den, omlouvam se za ten nepresny nazev threadu, ale nevedel jsem, jak zacit. Chtel jsem si koupit fotak hlavne na foceni textu. Puvodne jsem vsak chtel sahnout po fotomobilu Sony Ericssonu D750i, ktery text celkem zvlada. Po case ve mne ale hryzala myslenka, ze ono all-in-one nemusi byt uplne nejlepsi volba, a proto bych se rad podival po nejakem jednoduchem malem fotacku, ktery by toto umoznoval (predpokladam, ze fotit text umi kazdy :lol: , narozdil od mobilu). Cenu bych ohranicil tak 3 tis. Kc.. Je fotak v teto kategorii mnohem lepsi nez jiz zminovany fotomobil v hodnote 6 tis. Kc? Vim, ze D750i dela zazraky, ale na skutecne dig.fot. nema.

Jo a jeste jedna vec. Zkousel jsem dig.fot. fotit text, ale fotka byla zaloutla. V jakem nastaveni je nejlepe fotit, aby byl vysledek podobny jako ve scanneru?
btw. Jsem v oblasti fotoaparatu absolutni laik, proto me prosim za moje vyrazy neukamenujte :oops: :lol:
LovecDuchu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 24. 8. 2006 06:49

Něktré přístroje mají přímo režim pro focení textu - nastaví ostření na blízko, větší doostřování a černobílý výstup. Mají to tuším malé Nikony. Podívej se za tu cenu (o chlup víc) na Nikon Coolpix L4. Měl jsem Coolpix 2100 a musím říct, že z něj mám spousty pěkných fotek... Do 3000 budeš těžko shánět něco slušného.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 24. 8. 2006 08:50

Olympus X -710
Petr.kkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod obywan 24. 8. 2006 09:07

Neni lepsi si koupit ten scaner?
:P
obywan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 24. 8. 2006 09:29

obywan píše:Neni lepsi si koupit ten scaner?
Třeba je špion? Bude se tahat ze skenerem?
Petr.kkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LovecDuchu 9. 9. 2006 10:57

Scanner je pekna vec, ale potreboval bych "scanovat" v terenu :) Trochu jsem zmenil podminky. Koupil bych nejaky bazarovy tak v cenove relaci 1500-2000Kc. Cim nizsi, tim lepsi.. Chci fotit hlavne text ( aby sel precist z dvojstranky A4)

Jinak tady jsou odkazy, jak foti mobil SE K750i:
http://img117.imageshack.us/my.php?imag ... 545fe7.jpg
http://img246.imageshack.us/my.php?imag ... 906jd1.jpg

Je to pekne, ale potreboval bych neco o chlup lepsiho... Nechci kupovat zadny drahy digital, aby mi ho nekdo neukradl.
Diky za rady..
LovecDuchu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 10. 9. 2006 22:50

pokiaľ to chceš len na takéto skenovanie textu, tak asi nemá zmysel kupovať foťák, pokiaľ máš mobil s foťákom s automatickým zaostrovaním
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LovecDuchu 11. 9. 2006 22:29

Ja ten mobil jeste nemam. Ale rozmyslim se nad nim. Zda investovat 6 000Kc do mobilu, ktery sotva vyfoti tu dvojstranku (spis je lepsi na foceni pouhych A4), nebo koupit za 1500Kc fotak, ktery to zvladne lepe a 3000Kc obstojny mobil bez fotaku. Tot me dilema:)
LovecDuchu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 12. 9. 2006 06:35

Myslíš,že foťák tu dvoj stránku vyfotí líp? :?:
Petr.kkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 12. 9. 2006 17:54

Mirex : aha, tak. To potom radšej investuj do foťáku než do mobilu. :wink:
Live long and prosper!

TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LovecDuchu 13. 9. 2006 23:58

Myslim, ze jo:) Digitalni fotak ma prece daleko lepsi optiku nez mobil.
LovecDuchu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 14. 9. 2006 06:28

To je sice pravda,ale u focení dvojstránky A4 se to moc neprojeví.
Petr.kkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 15. 9. 2006 22:13

áno, ale Mirex písal, že ešte nemá ani ten mobil :P, teda lepšie mu je kúpiť lacný foťák ako drahý mobil :)
Live long and prosper!

TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 15. 9. 2006 22:16

To je pravda.
Petr.kkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LovecDuchu 16. 9. 2006 12:44

Presne tak. Jsou dva pristupy:
1. all in one (mobil+mp3+fotak)- nevyhoda je v tom, ze nic neni kvalitni, ale zase na druhou stranu je to skladne
2. mit od kazdeho byť levnejsi variantu, ktera je pokazde 10x lepsi nez jeden pristroj.
LovecDuchu
Kolemjdoucí

Další stránka