Olympus nebo Panasonic?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Kara.x 10. 6. 2006 21:27

Ahojky :)
Z jakého dalšího důvodu se přikláníš spíše k Olympusu?
Kara.x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 11. 6. 2006 00:57

[quote="Miloš";Nezapomeň taky, že je to reklama a ta fotka musí být ostrá aby na to lidi brali. Když mávneš foťákem ze stabilizátorem při expozici tak pokud nefotíš 1/4000 tak to je také rozmazaný.Stabilizátor eliminuje to,že se ti klepou ruce (vlivem tepu). Při delších časech.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel2 11. 6. 2006 07:47

No nevim jestli by vysla stejna fotka z Olympusu, kdyby jsi s nim stejne mavnul?Ta reklama to samozrejmne prehani(ktera ne),ale zavrhovat ho kvuli ní????Pokud chce kompakt do kapsy a dlouhej objektiv, tak ja se klonim k Panasoniku.Ikdys nejsem zrovna pro kompakty.Jo a precti si tohle http://digiforum.zive.cz/viewtopic.php?t=1104 plne s tim souhlasim!
Karel2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod djlooper 14. 6. 2006 09:05

Rozhodoval jsem se mezi koupí Panasonic LZ5 a Olympus SP-320, nakonec u mě zvítězil Olympus taky pro svůj design, výborně se drží v ruce a při focení se dobře ovládá (zoom, spoušť). Navíc má průhledový hledáček, sice ho zatím moc nepoužívám, protože LCD display je solidně čitelný i na slunci (6,4 cm, 115000 bodů). Menu přehledné a v češtině (po stažení z internetu). Velkým zklamáním je ovšem výdrž AA baterií - asi jen 60-70 snímků, indikátor stavu bliká už při 50 snímcích.
Doporučuju hned od začátku pořídit CR-V3 baterii s nabíječkou (sada asi 1100,-).
///|||||\\\
8(¨°/.°¨)8 .......... < iRiver T60 4GB + Sennheiser PX 100 >
(---------) .......... < Samsung S7350 Ultra S >
......................... < Samsung LCD LE40A756 + 2.1 HT-X720T + PlayStation 2 >
djlooper
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod forzeno 10. 8. 2006 16:19

Mám několik dotazů na tu LZ5 :wink:

1) Může někdo, kdo jí má nebo měl možnost jí používat, jak je to s tim šumem - je to OK nebo úplná tragédie?

2) Co ten LCD displej? Je to rozlišení opravdu tak hrozný nebo se s tim dá normálně fotit? Nemá někdo velkou fotku zapnutýho foťáku s vyfocenou fotkou (myšleno zadní stranu, kde by byla vidět ta fotka na LCD)

3) Viděl jsem z toho video (oproti videa z FZ20 bylo několikanásobně kvalitnější!!! a to i po převodu do .avi). Prý je ale potřeba rychlá karta - co to znamená, případně nějakou doporučte (512MB)

4) Přečetl jsem několik recenzí, ale podělte se o osobní zkušenosti :wink:

Původně jsem plánoval FZ20, ale asi budu nucenej koupit nějakej kompakt (UZ bych asi stejně moc nevyužil a český menu bude v rodinnym foťáku přece jen lepší)

Předem moc díky za rady a postřehy :wink:
forzeno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod obywan 10. 8. 2006 17:39

djlooper píše:Doporučuju hned od začátku pořídit CR-V3 baterii s nabíječkou (sada asi 1100,-).1/quote]


Jj, taky mam ted novou SP320 a bez tech CVR3 to proste nejde :) Ale uz je mam objednane :mrgreen:
:P
obywan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod forzeno 13. 8. 2006 13:10

Je kompatibilní tenhle foťák - Panasonic LZ5
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36119

s touhle kartou Pretec
http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Shortc ... ECFAST1024

Zajímá mě konkrétní zkušenost, ne že se píše pod kartou, že s tim foťákem je kompatibilní. Nebudu mít možnost si to osobně vyzkoušet :?
forzeno
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků