Fotak na makro, rodinný - do 12000

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Elven 28. 5. 2006 09:33

potrebuji pomoc pri vyberu dig. fotaku zhruba do tech 12 000, samozrejme, cim levnejsi, tim lepsi...Fotak chci pouzivat jako klasicky rodinny s tim, ze parkrat do roka budu potrwbovat fotit kvalitni makro - fotografie PC komponentu, takze dost male veci s priblizenim, pokud mozno fotak s nejakym poradnym optickym zoomem...

Mam jeden tip: Panasonic DMC-TZ1, ale recenze v poslednim computeru byla docela rozpacita, takze zatim vaham

Za odpovedi predem dekuji
Elven
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 28. 5. 2006 10:22

Canon S2 IS. Ten Panasonic nemá dobré makro.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elven 28. 5. 2006 10:42

chtel bych zustat u panasonicu kvuli stabilizatoru obrazu, koukam, ze mate take panasonic, sice trochu drazsi, ale stejne se zeptam, jak jste spokojen?
Elven
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miloš 28. 5. 2006 11:14

ta S2 má stabilizátor a makro od 0 cm
Miloš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 28. 5. 2006 11:17

Jsem spokojen, ale makro má opravdu špatné. Kdybych si vybíral fotoaparát na makro, tak bych vzal ten Canon. Panasonicy mají veskrze makro až od 5cm.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elven 28. 5. 2006 11:22

s makrem od 5 cm počítám, pročítám teď recenze a asi vezmu Panasonic FZ7 je to dobrý kompromis, není animoc těžký, ten Canon je už docela těžká váha, fotky z FZ7 jsou dobré, ukázku makra jsem viděl a stačit to bude
Elven
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 28. 5. 2006 11:39

FZ7 je asi dobrá volba. Bral bych ho radši než TZ1. Ten mě nijak neoslovil...
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 28. 5. 2006 13:31

Pánové, divím se, že naletíte na reklamní kydy o supermakru od 1cm, nebo 5cm. Jde to, ale na široké ohnisko, takže výsledek je jen deformovaná zpotvořenina.
Makro se většinou fotí při ekv. 100-200mm. Málokterý foťák při téhle vzdálenosti zaostří rozumně blízko (cca 15-30cm).
Daleko lepší kritérium jsou fotky v recenzích, kde někdo recenzent vyfotil pravítko. Pokud zobrazovaný úsek má pod 3,5 cm, je to skutečné makro. A divili byste se, jak málo takových je.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 28. 5. 2006 13:39

Pokud vím, v tomhle ohledu vynikaly staré Fuji, třeba S7000, ale u dnešních už to není ono. Dneska asi Canon.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 29. 5. 2006 08:31

Ja bych dal prednost fotaku ktery ma vyklopnej displej. To se u makra hodi.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Driver 29. 5. 2006 10:33

Canon powershot S2 IS, ale radsi bych pockal a nebo si trosku priplatil a vzal S3 IS, je o dost lepsi...
Das Auto
Driver
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 29. 5. 2006 12:48

O dost? myslíš o jeden megapixel? Stojí ti za 3000 navíc? :shock:
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 29. 5. 2006 13:06

Co jsem viděl testy, S3 šumí zřejmě díky firmwaru o něco míň, což nebývá právě obvyklý jev.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod goodoldalex 29. 5. 2006 17:40

Pety, nebodaj si zacal verit na odsumovanie vo firmware? :)

BTW tiez sa priklanam ku Canonu. Neviem ako S2 IS, ale A610 ma na sirokom ohnisku makro kupodivu celkom pouzitelne, a na 140 mm vie zaostrit od 20 centi, hoci manual hovori 50 cm. A Canon myslim bude proti Panasoniku aj vyssia kvalitativna trieda.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 29. 5. 2006 17:50

goodoldalex: Proč věřit? Já o něm vím už dlouho. :-) Dokonce jsem schopen připustit, že nově zaváděný systém odšumování při převodu do JPG (a ne až následně, jak se to dělalo doposud) přináší zhruba o jeden stupeň ISO lepší výsledky. Nic se tím nemění na skutečnosti, že silné odšumění rozmaže detaily snímku. Pak jde hlavně o to, jestli to potlačení detailů nesmaže i výhodu většího rozlišení.

Snímky v recenzích S3 mi připadají lepší, než v recenzích S2 i FZ7. Jinak spíš fandím Panasonicům, ale FZ7 mi přijde jako úlet a TZ1 mě taky nepřesvědčil. A když pomyslím na "DSLR pro snoby", tedy L1, no, nevím, kam to Panasonic kormidluje...
Pety
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků