koupit zrcadlovku nebo kompakt?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod USER47 7. 6. 2006 14:34

Jasně, v porovnání R1 vs. 5D to chápu. Ale na druhou stranu, R1 je mezi kompakty docela exot:).
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 7. 6. 2006 16:44

On se taky málokdo spokojí s tak levnou sestavou - ono to člověku nedá, pořád si říkáš, že tohleto, to bych teda bral, jednou koukáš na blesk, příště na objektiv, pak zase na konvertor, kdyby člověk měl ty prachy, tak v tom utopí sto tisíc jako nic. Mnozí to už i udělali.

DSLR je kasička na peníze. Začínáš s kitem, jenže ten seťák, to je tak naučit se s tím zacházet, pak tenhle objektiv, tamten objektiv, blesk, pak k tomu zase udělají lepší tělo - když se neubráníš, tak je to finanční kolotoč. Hlavně je to o tom, že slušný objektiv stojí hodně. A dobře fotit tě stejně nenaučí. :-)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jaccub 7. 6. 2006 17:45

kdyz sem koukal v obchode na R1 tak tam meli i 350D s nejakym setovym objektivem a atlo to o litr min nez R1. je jasny ze ten objektiv bude asi o nicem, ale pro zacatek lepsi nez nic.
-2b, -1000,-
jaccub
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 8. 6. 2006 16:03

hmmm, nazvať R1 kompaktom je odvážne :mrgreen: . R1 by mal patriť do nejakej samostatnej kategórie - kompaktovka :mrgreen:
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod syky01 8. 6. 2006 23:34

Pokud chce člověk dělat fotky tak je pro něj dobrý kompakt, pokud chce fotit a chce si s fotkama hrát tak je lepší zrcadlovka. Jinak můj dojem, že ani kompakt ani DSLR nejsou na učení nejlepší, protože svádějí místo snažení se pochopit proč to tak je k používání automatu. Sám jsem začínal na zrcadlovce značky Zenit a když chtěl člověk použitelnou fotku, tak mu nezbylo nic jiného než nastavit ručně čas a clonu, ručně zaostřit a pak fotit. Člověk alespoň dobře pochopil vztah času, clony a citlivosti a další detaily, takže teď se mě s DSLR fotí dobře a vím proč co nastavuju
syky01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 9. 6. 2006 00:07

syky01 : no ale začať rovno fotiť na manuál, to asi nejde, že?
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod syky01 9. 6. 2006 00:20

TA: Proč by to nešlo, já (a spousta dalších fotografů) tak začínal. Zenit totiž ani jinou možnost než plný manuál neměl, a ani mě to nijak nechybělo. Pravdou je, že teď plný manuál využívám zřídka kdy, a většinou používám prioritu času/clony. Ale začít s manuálem jde, stačí k tomu expozimetr a může se začít. Žádnou instruktáž ani návod jsem neměl, pravda, první fotky měli občas mírně ujetou expozici, ale postupem času už jsem parametry expozice nastavoval bezproblémů
syky01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod log.01 9. 6. 2006 04:03

jestli kompakt pak muzu vrele doporucit z vlastni zkusenosti Pansonic lumix LX1 mel jsem podobny dilema a po koupi tohohle kousku misto nejaky velky a tezky prisery je tohle spicka v kombinaci se stativem velbon cx mini proste narez at si kdo chce co chce rika samozrejme nevyhodou je nemoznost vymeny objektivu a slaby blesk bez moznosti externiho blesku ale pokud by te tohle trapilo priplat si a Leica to jisti ma prakticky stejny telo akorat trosku vissi cenu a objektivy nejsou problem optika u obou je lepsi nez u tech cenove srovnatelnych Canonu
log.01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod log.01 9. 6. 2006 04:08

samozrejme nechybi podpora TIF a RAW klidne bekni pokud mas zajem a muzi ti poslat fotky z realu mam jich tu mraky za tech par mesicu co ho mam :lol: :lol: :lol:
log.01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Libb 9. 6. 2006 06:33

člověče, ty snad píšeš nohama :-)
Na zrcadlovku kašli, v příspěvku se ptáš na úplně základní věci, které pro pořádné focení potřebuješ. Kup si třeba Canon S2 IS, dneska se dá sehnat kolem 12 000 tuším, je to dobrý foťáček a nespíš ti udělá víc radosti, než 20D. Nemluvě o velikosti a hmotnosti. A až budeš umět dobře s ním, uvažuj o zrcadlovce.
Jinak 350D je naprosto v pohodě, pokud jsi začátečník, asi bys s 20D moc nenafotil - ta 350D by tě aspoň trochu vedla.
Libb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Libb 9. 6. 2006 06:36

S9500 ne, ta není pro začátečníky. Mám ji týden, fotím už nějakou dobu, a přesto s tí zatím zápasím.
Libb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomko 9. 6. 2006 07:13

No tak Panasonic tedy s klidným svědomím doporučit nemůžu - šumí jak prase v podstatě už nejnižších ISO. Když už kompakt, tak buďto Canon (IS2, IS3) podle peněz nebo Olympus 8080. Zrcadlo je super, ale hodně záleží na objetivech a něž člověk nakoupí výbavu na to, stojí to HODNĚ pěnez (od 100 000 výš).
lepší být bohatý zdravý než chudý nemocný
tomko
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mem 9. 6. 2006 08:18

tomko: Ty jsi ty Panasonicy musel vidět někde z rychlíku, že ;-) Na nižší ISO samozřejmě v pohodě, a doporučovat zrovna IS2, který šumí a hlavně aberuje ještě víc, to byl asi pokus o vtip (let the flame begin)
Mem
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neetah 9. 6. 2006 09:14

Doporucuju ti pro zacatek nejakou EVF "zrcadlovku", sam mam Sony H1 a jsem spokojen. Takze se porozhledni v teto tride .... Po pravde nakupovat fotak s tim, ze nemam cas, neco mi doporucte. To je cesta do pekla. Ja jsem sam vybiral fotak asi 3 mesice.

Chtel jsem nejakej digital s dlouhym sklem tak do 15 tis. a tak jsem zacal prochazet ruzne fotoweby a hlavne se naucil teorii. Abych vedel co je to ISO, chromaticka vada a pod. Pokud se to sam nenaucis tak budes mit sice dobry stroj, ale nebudes s nim umet fotit.

Nevim proc tu urazite setove objektivy u Canonu 350D, ja si osobne myslim, ze za ty penize co stoji (rozdil ceny za body a kit) je OK. A stejne, kdyz si koupis jakykoliv fotak, tak ti pro uplny zacatek bude stacit jeden objektiv, tak proc ne zrovna setovy. Pak teprve zjistis, co a jak budes fotit.

A jeste jedna poznamka, pro pritelkyni budu kupovat nejaky levny kompakt, tak akorat do kapsy. Asi nejaky laciny a dobry .. treba Canon A540. Videl jsem i z tohohle fotaku uzasne fotky a to ani nemusely prochazet nejakou pocitacovou upravou.

Jak tu jiz bylo receno lepsi stroj ti da moznost delat lepsi fotky, ale vse bude nakonec zalezet na tobe ... na tvem umu a hlavne citu pro situaci.

Hodne zdaru a najdi si cas ... takhle se fakt fotak kupovat neda.
neetah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomko 9. 6. 2006 09:48

Mem píše:tomko: Ty jsi ty Panasonicy musel vidět někde z rychlíku, že ;-) Na nižší ISO samozřejmě v pohodě, a doporučovat zrovna IS2, který šumí a hlavně aberuje ještě víc, to byl asi pokus o vtip (let the flame begin)t/quote]


Vzhledem k tomu, že soused dělá v Panasonicu (takže tyhle kousky má za zaměstnanecký ceny), tak jsem držel a fotil s mnoha (dohromady 5 různými) ultrazoomy, který Panasonic dělal a dělá. A šum je na výsledný vytištěný fotce dalko rušivější, než aberace (kterou má Lumix samozřejmně stejně jako Canon). Panasonic šumí na ISO 80, na ISO 400 je totálně nepoužitelný (a software neodšumitelný, ztráta kresby je brutální). Je pravda, že model od modelu se zlepšuje - takže ještě tak 5 let a bude to OK ;)
lepší být bohatý zdravý než chudý nemocný
tomko
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků