Nikon D100?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod $ome^|onE 23. 4. 2006 11:30

Dobry den, chci se zeptat jestli ma jeste cenu kupovat novy nikon D100 diky za odúpvedi :)
$ome^|onE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 23. 4. 2006 12:00

A za kolik? Pod 25 k za tělo asi ano.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod $ome^|onE 23. 4. 2006 13:36

Ano telo asi za 23 s dani
$ome^|onE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goodoldalex 23. 4. 2006 13:43

Nedavno som poskuloval co ponukne oproti D70s. U nas je cena tych dvoch prakticky rovnaka, ale usudil som ze do tohto modelu nema vyznam investovat.

Porovnanie D100, D70, EOS 300D a 10D :

http://www.fotografovani.cz/art/forec_a ... html?pos=1
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod $ome^|onE 23. 4. 2006 18:15

Velmi dekuji za odkaz, mohl jsem vklidu prostudovat vyhody a nevyhody prostroju, lepsi mozna bude o necio malo D70s, ale nadruhou stranu ma D100 zase kovove telo. Kazdopadne D70s je podstatne "mladsi" nez D100 a i levnejsi coz je pro me vyhoda. Je to uz po 2. co mi nejlepe vysel nikon d70s nez ostatni SLR takze uz konecne snad muzu s klidnym svedomim pristroj objednat :)

Chtel bych podekovat Petymu a goodoldalexovi, ze mi pomohli s vyberem :)
$ome^|onE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goodoldalex 23. 4. 2006 21:23

Za malo, mne to vyslo rovnako :) Kovove telo je oproti ABS plastu skoro ziadna vyhoda, D70s na mna rozhodne neposobi zeby nevydrzal aj hrubsie zaobchadzanie. V podstate ma navyse iba funkciu predsklopenia zrkadla, co je fajn, na druhej strane neumoznuje jednoduchy pristup k snimaciu pri cisteni, a co je horsie, ma dost stupidne riesene niektore detaily v ovladani. Teraz si nespomeniem v com to spociva, ale D70s sa ovlada urcite o cosi lepsie.

To taky Olympus ma svoje modely prepletene zaujimavejsie. Stary profesional E-1, ktory sice dnes uz dokopy nic zaujimaveho nedokaze ale stale je to vyborny fotak do velmi nehostinnych podmienok, je momentalne vyrazne lacnejsi nez amaterske zrkadlovky Olyho.

Keby D100 stal tolko co D50 tak by to bola dobra volba, takto velmi ne.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 24. 4. 2006 06:03

$ome^|onE: Co skončily Minolty, taky bych asi bral D70s.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Otass 24. 4. 2006 09:42

Pety píše:$ome^|onE: Co skončily Minolty, taky bych asi bral D70s../quote]
Myslim ze ty jsi to s tou Maxxum 5D vyhral...KM bajonet bude nadale frcet u Sony, jak jsme se mohli dozvedet v novinkach, takze KM is not dead!! :)
Abych mel taky co rict k D100 tak bych ji nebral...myslim, ze D70 je lepsi uz kvuli nenasilnemu odsumovani, ktere funguje na bazi prekryti vrstev -> minimalni strata detailu...
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 24. 4. 2006 18:36

Otass: vyhrál, nevyhrál, jak se to vezme. Byla na záručním pobytu v Prostějově - na seřízení WB - a pořád mám trošku problém s občasnými přepaly. Ale slušná fotka s ní udělat jde, to zase ano. I do JPG. Musím ovšem konstatovat, že seťák 18-70, jakkoliv je docela slušný, mi už pomalu přestává vyhovovat, už pomalu koukám po tom, kdy se ukáže Sigma 17-70/2,8-4,5 pro Minolty - nemám špičkové nároky, ale co můžete chtít od objektivu za dvanáct set (cena v kitu)? Proto každého varuju - DSLR je díra na peníze, i kdyby to člověk původně nezamýšlel, stejně mu to nakonec nedá.
Pety
VIP uživatel