Nikon nebo Canon - jakou zrcadlovku?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod beat 26. 4. 2006 09:03

goodoldalex píše:To je prirovnanie... Mal som na mysli zastancov jednej znacky, ktori si nepripustia nic ine, hlavne nie kritiku na ten "svoj" produkt, a dokazu ho branit a napadat ostatnych do roztrhania tela.

Tak to se teda musím bránit. Nikde jsem nenapsal, že je seťák Nikona špatný, nedejbože horší než Canon.

Jenže Nikoňáci tady hází nesmyslnou špínu na seťák Canona, jako by to byl ten nejhorší objektiv co na světě existuje. A já se tu jen snažím ukázat, že je to opticky naprosto průměrný objektiv. Nic horšího, nic lepšího. Takže kdo tady špiní nějaké značky?? Já teda rozhodně ne.
Vůbec nic proti Nikonu nemám. Nikdy jsem proti němu neřekl křivého slova. Ale prostě se mi nelíbí, jak se hází špína na seťák. A budu za to bojovat do roztrhání těla.
Myslím, že srovnání 18-55 a 17-40L mluví za vše.

Nechápu, proč mě tady z něčeho obviňujete. Kdybych tady začal vytahovat testy Nikkorů, taky by to bylo zajímavé. Jenže to dělat nebudu. Nechci se chovat jak vy.

btw. Nikkor a Canon mají odlišnou strategii. Takže se objektivy těžko porovnávají.

Už mě to nebaví. Když někdo nedokáže pochopit, jaký je cenový rozdíl mezi seťákem Nikonu a Canonu, tak to fakt nemá cenu.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MrMarkus 26. 4. 2006 10:21

Jde i o ten rozsah, končit na 70mm nebo 105mm ekvivalentu kinofilmu je pro mě velký rozdíl a raději mám 6megapixelů a zazoomím si optikou než abych pak ořezával z velké fotky to co mě zajímalo. Kolik z Vás si bere na dovolenou teleobjektiv nebo pevné sklo řekněme 105mm ekv.? Já teda ne, chystám se zrovna na poznávací zájezd a beru si sebou jen setový 18-70 a k tomu ještě 24mm f2.8, myslím že mi to bude stačit. Kamarád má Canona 350D, ale kupoval ho jen jako samotné tělo, velmi si chválí elektroniku a dokonce mu vyhovuje ergonomie (možna díky tomu že měl analog Canona), když jsem ještě uvažoval o Canonu, chválil hod, ale ty setové objektivy i on sám hodně hanil a naváděl mě ke koupi o třídu lepších třeba z bazaru.
Seat Toledo 1.9 TDI PD
Nikon D70S
MrMarkus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod beat 26. 4. 2006 10:40

MrMarkus píše:když jsem ještě uvažoval o Canonu, chválil hod, ale ty setové objektivy i on sám hodně hanil a naváděl mě ke koupi o třídu lepších třeba z bazaru.t/quote]

Jasně, mají úplně otřesné zpracování. Když ho vezmeš do ruky tak si říkáš, že se musí rozsypat. Navíc nemá extra přesné AF (zřejmě záleží na kusu), a taky mívá trošku nepřesnou clonu. Manuální ostření je špatně použitelné atd. atd. Je to opravdu víceméně nouzové řešení.
Jenže když zabrousím do optické stránky, tak je na tom mnohem lépe, než zpracování :wink:
Já říkám: raději si stovku připlatit a mít i seťák, než nemít nic.
Jasně, je to pouze můj názor.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 26. 4. 2006 13:06

"Jenže Nikoňáci tady hází nesmyslnou špínu na seťák Canona"

Já jsem Minolťák a do sporů Nikon-Canon je mi houbeles. Seťák 18-55 od Canonu je šmejd především po stránce optické a to není házení nesmyslné špíny, ale suché konstatování faktu, potvrzené v různých diskusích i mnoha "Canoňáky". Pokud to někdo nevidí, tak mu (i mně) to samozřejmě může být jedno a přeju mu jeho osobní pocit uspokojení ze skvělého objektivu.

Pokud jde o cenu kitu Canonu 350D, tak předminulý týden se dal na mnoha místech koupit (se seťákem 18-55) levněji, než samotné tělo - už je asi po akci...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod beat 26. 4. 2006 13:15

Pety: Moc dobře vím, že jsi Moinolťák. Jde to poznat..

Šmejd. OK. Řeknu jen toliko: mnoho objektivů od Canonu, Nikonu a Minolty je na tom opticky stejně jako 18-550 II od Canonu.
Pokud si libuješ v objektivech od 35.000 výš, pak je to opravdu šmejd.

Dej mi adresu. Pošlu ti poštou dvě fotky rozměru A4 focené různým foťákem a různým objektivem. Pak mi napiš odpověď, co bylo foceno seťákem, a co jiným levnějším objektivem.
Pokud to zvládneš, smekám před tebou.
Pokud se netrefíš, pak prohlašuj o všech objektivech do 15.000 že jsou šmejdy.

Tímto na tomto fóru končím.

Btw. Viděl jsem MNOHO testů na 18-55. Četl jsem mnoho fór o 18-55.
A že zcela ignoruješ ono srovnání s L-kem, o tom mluvit nebudu.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 26. 4. 2006 14:07

beat:

1) Nejmenuješ se náhodou na jiném serveru "mist"?

2) Dokážeš pochopit napsaný text? Například 24.4. 18:54?

3) Byl bys ochotný prohlédnout si stránky na http://videozona.ru/photo_tests/Reviews/Ni...page00.asp a opravdu vnímat ty zkušební snímky?

4) Nechceš si nechat změřit IQ? Viz http://www.mensa.cz

Svoji adresu ti pochopitelně nedám. Nestojím o letáky od Canonu ve své schránce.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Baldric 26. 4. 2006 14:11

Pery:
Fakt je, se najde dost lidi, kteri tvrdi, ze canoncacky setak je ***** a zaroven se najde priblizne stejne velka skupina lidi, kteri tvrdi, ze je to za ty penize dobry odbjektiv.
Pokud premyslis v buhvi jakych cenovych relacich, tak je to *****. Ale pokud jsi ted zacal fotit, tak telo+setovy objektiv je dobra volba.
Nemusis tady tak kategoricky prohlasovat, ze stak stoji za nic. To nejde. Zalezi to na spouste okolnosti.
Baldric
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rawen 26. 4. 2006 16:37

to ya´ll!

regarding beat and company

lidská blbost je opravdu nevyhnutelná, neporazitelná, a co je horší-všudepřítomná! proto nabízím jako jediné rozumné řešení rezignovat na ambice vysvětlit cokoliv debilovi-nejde to.

toť vše, přeji pěkný den, večer noc

a nezapomeňte, už Werich říkával: "kde je blb, tam je nebezpečno".
rawen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goodoldalex 26. 4. 2006 18:08

Amen. :mrgreen:

...

Inak, skusali ste niekto ten test na Mense? Vyslo mi 140, len to sa mi nejak nezda. Ovsem za 79 Kc aspon dobry pocit :)
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 26. 4. 2006 20:56

nechte toho OT
jinak budu zamykat:)
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod miraman 26. 4. 2006 21:20

Už jsem pár takovýchto diskuzí četl, nakonec si tazatel koupil kompakt a udělal nejlíp, obracet se naivně o rady na fóru typu - co si mám koupit? je lepší canon nebo nikon? - stejně k ničemu nevede, oba jsou dobré a canonisti budou hájit canon a nikonisti nikon. Když potřebuješ poradit, čti recenze, porovnání atd.

PS: já jsem nikonista a mám D70s + pár skel a dalších krámů, ale že by to bylo levné a vhodné pro začínajícího amatéra si rozhodně nemyslím, koupit dobré tělo a pak škudlit na objektivech je nesmysl, tak tedy - kvalitní zrcadlovku s vybavením do 24 k ani náhodou
miraman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod beat 27. 4. 2006 00:04

goodoldalex píše:Inak, skusali ste niekto ten test na Mense? Vyslo mi 140, len to sa mi nejak nezda. Ovsem za 79 Kc aspon dobry pocit :)

Pravé přijímací testy do Mensy se dělají několikrát, několik dnů po sobě a spočítá se průměr. Co komu vyjde v jednom jediném testu není tak moc směrodatné.. V jednotlivé dny se to může celkem lišit.

Pety: V některých testech vychází donře, v jiných špatně.. Levná výroba. Některý se povede lépe, jiný hůře. Navíc nemá moc přesné ostření. Používám jeden jediný nick a to je tento. Žádné letáky Canonu bys ve schránce nenašel. Nejsem žádný dealer.

rawen: Urážky si nechej pro někoho jiného. Pokud jsem debil jen proto že říkám, že seťák na běžné focení stačí, pak ano. Jsem debil, dělá-li ti to dobře. Jen by mě zajímalo, proč vlastně debil jsem. Urazit někoho bez vysvětlení a argumentů dokáže každý.

miraman: Rozumný názor. Jenže zrcadlovka je zrcadlovka. Hledáček, hloubka ostrosti, komfort, šum atd. jsou důvody, proč fotku ze zrcadlovky prostě poznáš. Škudlit nehodlám. Počítám, že do objektivů do roka vrazím do 50.000
Přesto si nedovolím hanit seťák.

Holt jsem si dovol moc, když jsem nekritizoval Canoňácký seťák.
Všem se tímto omlouvám. Příště budu diskutovat na rozumnějším fóru. Je jich dost. Lidé se tam neurážejí ale argumentují.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 27. 4. 2006 06:35

beat: Ono se to nezblázní, že jsme se nedohodli, a život půjde dál. Jestli jsem se tě někdy něčím dotknul, tak prosím tě promiň.

Moderátor: Sorry za OT
Pety
VIP uživatel

Předchozí stránka