Nikon nebo Canon - jakou zrcadlovku?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod beat 25. 4. 2006 11:07

Já bych se s tebou vsadil o co bys sám chtěl, že nepoznáš ani to za jakého objektivu fotka je, ani z jaké foťáku fotka je. Nikkory mají podle testů vždy o mnoho ostřejší střed než okraje. Zvláště u některých je to poznat. Poznat na fotce o rozměrech A4 kresbu je nesmysl. Zkoumal jsem fotky 60x40 a tam už ro možná trošku poznat jde. Ale tam už to není fotka, leč výtisk z plotteru.

Já neobhajuju seťák. Jen se mi nelíbí, když tady Nikonista hází úplně naprosto zbatečnou špínu na něco, co je velice slušné.

Rozdíl v kresbě poznáš když budeš mít dvě fotky tesně vedle sebe. Když dostaneš do ruky jednu jedinou fotku tak nemáš šanci poznat, jestli je ze seťáku Canona nebo Nikona.
A mě vadí, když tu někdo hází špínu na objektiv, kde jeho OPTICKÉ nedostatky pozná jen a pouze v přímém srovnání s něčím jiným.

KONČÍM
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bery 25. 4. 2006 12:56

beat píše:Pokud Ti přinesu fotku A4 ze seťáku, poznáš že je ze seťáku? Vsadím se s tebou o co chceš že ne.
Bery
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MrMarkus 25. 4. 2006 13:51

Mám Nikona D70S dva měsíce a za tu dobu jsem už získal pár postřehů. Setový objektiv 18-70mm je opravdu skvělý, díky kvalitě, rychlost a samozřejmě ceně, shledal jsem ho poměrem cena výkon za ideální na momentky a tahám ho sebou všude, za tu cenu se o něj nemusím nějak moc bát a je přece v záruce :) Nicméně ... pokud chcete fotit něco kde máte více času, doporučuji použít pevná skla s dobrou světelností, nemohu si je vynachválit. Mám i teleobjektiv, ale ten se dostane prakticky ke slovu až na rally. Porovnávat výstup s Canonem 350D nebudu, nemám Canona tak ošahaného. Ale mohu vyjádřit svou spokojenost s tím co jsem koupil já. Nikon D50 je zajímavý svou cenou, ale je natolik ořezaný že jsem ho nemohl použít na to co od zrcadlovky chci. Navíc je tu hodně předraženej, v Německu se dá sehnat tělo za nějakých 13 tisíc včetně německé DPH.
Seat Toledo 1.9 TDI PD
Nikon D70S
MrMarkus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rawen 25. 4. 2006 15:50

to beat!!:

ty jsi asi magor....
rawen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 25. 4. 2006 18:54

beat: Ale já netvrdím, že poznám fotku ze seťáku. Já tvrdím, že poznám fotku neostrou od ostré. Jednou z příčin neostré fotky může být i mizerný objektiv. Už mě chápeš? Jestli pořád ne, tak to vzdávám.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PrazaMichal 25. 4. 2006 19:26

Zdravim, na internetu už se prostě nedá nic číst, aniž by člověk věděl, jestli může danému zdroji věřit, nemluvě o diskuzích. Z této diskuze jsem pochopil, že setové objektivy, na kterých jsem nucen začínat, jsou lepší pro Nikony. Mám v hledáčku tři fotáky - Nikon D50, Nikon D70 , Canon E350D a donedávna jsem měl i Konicu Minoltu Dynax 5D, která už se nedá pořídit. Jestli- že je pravda, že Canon dosahuje lepších výsledků pouze za pomocí lepších produktů (= více peněz), je volba nakloněna více Nikonu ,ale řekněte te mi prosím někdo , je D50 opravdu o tolik horší jak trvdíte...? Fotil jsem na analogu od Konicy a nevím, do jaké míry mi bude chybět náhled na hloubku ostrosti..ale v jiných parametrech neozastává,že? Jsem z toho ze všeho už zoufalý..děkuji za odpověd...Hezký zbytek dne...
PrazaMichal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rawen 25. 4. 2006 19:46

Dobrý den,

zkuste si přečíst vynikající review na všechny zmíněné fotoaparáty na http://www.dpreview.com. S D50kou nemám žádnou zkušenost, zato jsem vlastníkem D70s. Hlavními důvody pro koupi vyššího modelu:

-absence tlačítka hloubky ostrosti u D50
-D50 nemá commander mode pro CLS (nikon creative lighting system)
-D50 odšumuje hodně v kameře a tudíž je malinko méně ostřejší než D70s
-D70s je větší a lépe mi padla do ruky
-seťák k D70s je naprosto fantastický cena/výkon

Přeji hodně pěkných fotek a doufám, že jsem Vám to vybírání aspoň trošku ulehčil .)
rawen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PrazaMichal 25. 4. 2006 20:09

D50 nemá commander mode pro CLS (nikon creative lighting system)
Můžu se zeptat o co přesněji jde ? :)
PrazaMichal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rawen 25. 4. 2006 21:28

Jde o ovládání CLS, který Nikon vyvinul. V podstatě jde o bezdrátové spojení neomezeného počtu blesků, kdy všechny vzájemně spolupracují k vytvoření požadované expozice. Pracují tedy jak v automatickém, tak v manuálním režimu. D70s tímto způsobem může ovládat jeden blesk, zatímco D50 ani jeden. Tak aby bylo možno využít plného potenciálu CLS, ovládat více zábleskových jednotek, je třeba dokoupit buď SB800 blesk, který může pracovat jako commander a tudíž "velet" zbylým bleskům, nebo zakoupit samostatný commander, který nefunguje jako blesk, ale je nastavitelný přes cameru (cca 6000).
rawen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod beat 26. 4. 2006 00:07

rawen: OK, jsem magor. Když tě baví lidi urážet, tak dobrá. mě to nevadí, já to klidně uznám.
btw. Cybex: EOS 350D Rozdíl mezi Body a Body + seťák je přibližně 140 korun

Cybex: D70s Rozdíl mezi Body a Body + seťák je přibližně 7800 korun.

Pro každého může být poměr cena/výkon různý. Já si myslím, že Canoňácký seťák je výborný za sto korun.

Pety: "Ale já netvrdím, že poznám fotku ze seťáku. Já tvrdím, že poznám fotku neostrou od ostré. Jednou z příčin neostré fotky může být i mizerný objektiv. Už mě chápeš? Jestli pořád ne, tak to vzdávám. "

Přesně o tom mluvím. Na fotce nepoznáš, je-li pořízena seťákem od 350D, nebo jiným levným Nikkorem či jiným levným Canonem. Proto říkám, že opticky je na tom seťák u Canona dobře, a já na něj házet špínu nebudu.
Samozřejmě je dosti patrný rozdíl mezi kvalitním a nekvalitním objektivem. Proto se kvalitní dělají.
A třeba takový Nikkor 28-200 je taky dost nepovedený. Ty totálně neostré okraje je děs.

Btw. result z photo.net

The 18-55/3.5-5.6 is a very good lens for $100. It's weaknesses show up at the ends of its zoom range (18mm and 55mm), especially in the corners of the frame when used wide open where resolution and contrast can be rather poor. To get decent sharpness in the corners requires stopping to f8 at 18mm or f11 at 55mm - but you still won't get the same image quality as you would from a a prime or "L" series zoom lens. In the mid range (28mm), performance is pretty good at both center and edge. For a cheap, plastic mount, low end consumer lens, the 18-55 is certainly better than I would have expected. It's not a rival for an "L" series lens, but much of the time it can hold it's own against Canon's full frame coverage mid-range consumer lenses, especially in the center of the frame.

A jen tak mimochodem. Srovnání seťáku 18-55 s 17-40L

http://babelfish.altavista.com/babelfis ... page00.asp
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod goodoldalex 26. 4. 2006 00:31

Uz som mal pripravenu odpoved ako by sa objektiv s kvalitou a cenou setoveho Nikona dobre predaval keby take cosi Canon predaval ako kit, ale sral to pes. Po tom, co som si odbil svoje na forach Intel vs AMD, Nokia vs Sony Ericsson, AK-47 vs M-16 a Doom vs Half-Life som si myslel ze aspon medzi fotografmi nebudu vznikat taketo stupidne boje o svoju pravdu. Ale co uz, ludska blbost je nekonecna.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Santini 26. 4. 2006 03:47

Fotim s Canonem 350D. Začínal jsem se seťákem, jehož kvalita je ... hmm odpovidajici ceně. Teď ma sigmu 18-50mm/2,8 EX (EX=lepší skla od sigmy) a rozdíl je citelnej.
Muj Canon ma rozlišení 8Mpix, takže je schopen vykreslit víc detailů, než z jina zrcadlovka (napr Nikon) se 6Mpix.
Když na Canon nasadíš horší objektiv (seťák), nestanense nic horšího, než že nevyužiješ potenciálu čipu.
V galerii mam teď 2 portréty, oba jsou focený na otevřenou díru, jeden se seťákem a ten druhej se sigmou.

Porovnejte sami.
Santini
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Santini 26. 4. 2006 03:51

to:goodoldalex
Na vyběru objektivu záleží dost citelně kvalita fotky, rychlost AF u reportáží a pod. To není jako když se rozhoduješ, jestli je jedna hra cool a druhá víc coool.
Santini
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 26. 4. 2006 06:22

beat: Nemám co dodat. Počtvrté ti to vysvětlovat nebudu. Pochopit, co píšu, evidentně nechceš.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod goodoldalex 26. 4. 2006 08:32

Santini píše:Na vyběru objektivu záleží dost citelně kvalita fotky, rychlost AF u reportáží a pod. To není jako když se rozhoduješ, jestli je jedna hra cool a druhá víc coool.
goodoldalex
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka