Kupovat teraz Canon S2 alebo pockat na S3 ???

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod KikoKK 7. 4. 2006 13:58

Kupovat teraz Canon S2 alebo pockat na S3 ???
... viem, ze bude dostupny az koncom maja a za inaksiu cenu ako je S2 IS, no mozem si ho nechat doniest z USA ... len sa pytam, ci podla vas bude tam medzi rozdiel taky, ze ospravedlni vyssiu cenu aj cakanie ... pripadne poradte mi nieco podobneho, hlavne k tomu ale musim vediet zohnat vodotesne puzdro pre potapanie (do 40m staci)...
KikoKK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 7. 4. 2006 17:44

Hlavně bude ještě víc šumět. Koupil bych S2.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod goodoldalex 7. 4. 2006 20:45

Suhlas s Pety, aj ked ja osobne by som nekupoval ani S2 a skor si vybral nieco ine.

Inak, 40 metrov? Sice som na Amazone videl dake puzdra vodotesne do hlbky 130 stop ale moze to vydrzat ked je vacsina robena do hlbky skor radovo v centimetroch?
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Driver 7. 4. 2006 23:55

Canon S3 se bude u nas prodavat od 10.4. (cili od pristiho tejdne) v Megapixelu. Cenu odhaduju nekde kolem 16tisíc, což není moc na takovej foták. Pak se ale nabízí možnost si 5000,- připlatit a koupit si zrcadlovku 350D.
Das Auto
Driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KikoKK 10. 4. 2006 14:23

... zrkadlovku mam ... sice starsi model Canon EOS 300D

... kedze som vasnivy potapac s nabehom na fotoamatera, chcel by som fotit aj pod vodou ... doteraz co som fotil, tak s pozicanymi pristrojmi ... ked som zistil, ze pre mojho EOSa stoji podvodne puzdro okolo 30tis a viacej, radsej sa popozeram po nejakom kompakte, ktory bude moct vyuzivat aj moja rodina a ku ktoremu lahko ziskam relativne lacne waterproof puzdro ... tych 40m je bezny limit, lebo aj v cistych vodach je uz pod 20m malo svetla a hlbie ako 30m sa neskusenym neodporuca potapat (hlbkova narkoza) ...

... jedinu alternativu nad ktorou som uvazoval je este Sony DSC-H1 ale nemam rad tie ich pamatove media ... za rovnaku cenu CF, MMC alebo SD mam bezne dvojnasobnu kapacitu

... mate nieco ineho na mysli ???
KikoKK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goodoldalex 10. 4. 2006 22:11

Lenze puzdro na kompakt ktore ma vydrzat hlbku 40 metrov tiez nebude lacne, skor sa cenou priblizi samotnemu fotaku. Tie podvodne vrecuska v cene par sto korun vydrzia hlbku mozno do dvoch metrov.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KikoKK 11. 4. 2006 14:51

... vsak to viem
... ziadne vrecusko, ale normalne puzdro
... original canon stoji cca 8-12tis pre A95 takze cca tolko iste bude aj pre S1/2 (vlastne teraz zistujem, ze pre S2 ho neviem najst)
KikoKK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honzax 11. 4. 2006 20:07

No nevim, podle tohoto:
http://consumer.usa.canon.com/ir/contro ... ater_photo
se me zda, ze Canon pro S2 podvodni pouzdra vubec nevyrabi a ani mr. google nebyl v hledani moc uspesny :-/
Honzax
Kolemjdoucí