Poradí mi odborníci či více zkušení??

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Tomas Sterba 29. 3. 2006 13:21

Ahoj, nebo dobrý den chcete-li,
prosím Vás samozřejmě o radu jak už z názvu tématu vyplývá a to: Za měsíc budu ve svých 30ti letech novopečeným tatínkem a samozřejmě chci mít vše hezky a kvalitně zfotodokumentované. Poraďte mi prosím nějaký fotoaparát co bude dělat krásné fotky (netřeba video) a to i při výrobě ve fotoobchodě na fotopapír.
Cenový rozsah mám stanoven tak do 8mi tisíc korun, nejsem žádný profesionál, ale o kvalitu obrázků samozřejmě stojím. Uvažoval jsem o dig.fotoaparátu OLYMPUS SP-350, co vy na to?? Má 8Mpix apd... a nebo snad něco jiného?? Poraďte prosím, všem předem děkuji.
Tomas Sterba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomas Sterba 29. 3. 2006 13:47

A nebo snad raději tento Olympus??
OLYMPUS SP-500 Ultra Zoom - 6, 0 Mpx, 10x zoom

Má méně Mpixelů, ale zase podstatně větší Ultrazoom, tak nevím, snad mi nekdo poradí do čeho či do jaké značky v této cenové hladině jít.
Tomas Sterba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 29. 3. 2006 14:05

hmm. spis zkuste pohledat tu na foru, casto se to resi.
Ale zrovna olympusy tedka nedelaji moc dobre modely.
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tomas Sterba 29. 3. 2006 14:09

Tak co mi poradíte za stroj?? Vítané je i případně české menu, ačkoli tato maličkost není podmínkou
Tomas Sterba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 29. 3. 2006 14:15

Zkus odpovedet na tyto otazky pak by se ti dalo lip poradit:
- chces spis jen jednoduchy automat do kapsy nebo bys chtel i moznost manualniho nastaveni
-Jak budes delat velky fotky? Na 10x15cm staci i 2mpx. Pokud nebudes chtet tisknout plakaty a delat velke vyrezy tak je zbytecne met 8mpx ,protoze zbytecne roste sum. vetsine lidi sprehledem staci min
-potrebujes velky zoom?


Pri vyberu si davej pozor na tyto veci:
-nezapomen pri vyberu fotaku ze musis dokoupit pametovou kartu(XD a MS karty jsou podstatne drazsi nez SD) a casto i nabijecku a nahradni baterky
-velke rozliseni + maly snimac= vysoky sum a casto mensi dinamicky rozsah
-Doporucuji se divat pri vyberu i na velikost chipu 1/2,5 palce je mensi nez 1/1,8 palce
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas Sterba 29. 3. 2006 14:24

Tý jo, děkuji za důkladný výklad, mám ten foťák jen na focení rodiny, nějaká dovolená a na normální malé, ale kvalitní fotky, ale do kapsy ho nepotřebuji, opravdu se v tom nevyznám, ale chci kvalitu, člověk nikdy neví. V parametrech a velikostech čipu se už vůbec nevyznám a proto se na Vás obracím s prosbou o radu do jakého foťáku jít. O peníze za kartu už zase tolik nejde, je to stokorunový rozdíl a to už opravdu není zase až tak podstatné.
Tomas Sterba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondřej Čada 29. 3. 2006 15:30

A co třeba ,,univerzální" Canon A610/620?
Myslím, že má i české menu.
"I carried a torch for you through the wind and rain,
I'll never forget you, but I won't see you again." - PHIL COLLINS
Ondřej Čada
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 29. 3. 2006 15:35

Jestli chceš mít hodně možností nastavování = chceš se učit (neboj, plnou automatiku umí všechny přístroje), tak Canon A610.

Jestli chceš jen automat s dobrým výstupem i při malém osvětlení, Fuji F10.

Jestli chceš trochu větší zoom (delší max. ohnisko) a stabilizátor, tak Panasonic LZ3.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kromec 29. 3. 2006 15:41

Jak psal PETY.


Pokud bys premysle o trochu vetsim zoom jak ma LZ3 tak bych do vyberu pridal CANON A700 ,ale pockal bych as se nej objevi recenze.
Jinak jak o A610, A700 a F10 bylo tady v historii fora napsano hodne, zkus pouzit hledani, pomuze ti to pri vyberu.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sharpbone 29. 3. 2006 17:04

Nebudu za nikoho rozhodovat. Osobně mám Canon Ixus 50, který vystřídal 40tku (byl jsem rovněž spokojen, ale bohužel již dělá radost neznámému nálezci). Za rozumný peníz jsem nenašel lepší foťák. Stál necelých 9 tis. v balení s náhradní baterií, 512 Mb kartou a pouzdrem u společnosti Pixmania. Dopravili bez problémů a včas. Fotky pro běžného uživatele naprosto dostačující (já jsem náročnější a přesto maximálně spokojen) a jde o foťáček skutečně do kapsy s kovovým tělem (ten můj už prošel několika nechtěnými nárazovými testy a bez problémů přežil). ... a má české menu :-)

Dva známí mají ultrazoomy od Olympusu. Fotky z nich lezou vynikající. Oba měli menší technické problémy, ale to může být náhoda. U Panasonicu se mi nelíbil katastrofální elektronický hledáček :(.
sharpbone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goodoldalex 29. 3. 2006 19:18

Hlasoval by som za Fuji F10. Mam tusaka ze maly krpec sa bude asi casto fotit v interieri, mozno aj pri slabsom osvetleni a tam sa Fujiho schopnost vytrieskat dobry obraz aj s vysokym ISO hodi viac nez manualne rezimy alebo ultrazoom na fotakoch ktore uz s ISO 200/400 sumia ako listnaty les na jesen. Ano, Fuji sice pri vysokych citlivostiach vyhladzuje detaily, ale jeho snimac stale dokaze poskytnut 4x tolko signalu pri podobnej kvalite ako bezne kompakty a na fotke 10*15 je to skoro jedno.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomas Sterba 30. 3. 2006 08:18

Moc děkuji všem za rady a o Fuji F10 začínám tedy vážně uvažovat, čtu na webu recenze a opravdu v nich je až na malý zoom hodnocen velmi kladně. Na mne působí až miniaturně jak je vychvalován, ale to nevadí, jen se mi třeba více na oko líbí desing tohoto foťáku. Fujifilm FinePix S5600. Je i levněujší, je to jasné, starší model, ale co na něj říkáte, mě se tedy líbí moc, ale samozřejmě že kvalita fotek je mi přednější.
Tomas Sterba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 30. 3. 2006 14:15

Ja bych ve vasem pripade take dal hlas pro Fuji;)
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod goodoldalex 30. 3. 2006 19:20

Tomas Sterba píše:Na mne působí až miniaturně jak je vychvalován, ale to nevadí, jen se mi třeba více na oko líbí desing tohoto foťáku. Fujifilm FinePix S5600. Je i levněujší, je to jasné, starší model, ale co na něj říkáte, mě se tedy líbí moc, ale samozřejmě že kvalita fotek je mi přednější.a/quote]
Porovnavat automaticky kompakt a vyspely ultrazoom je osemetne. Asi kazdy tu pritomny by si vybral 5600, ale na nenarocne (rodinne) fotenie v interieri je vhodnejsi F10. Asi neostava nic ine nez sa vybrat do obchodu, omakat si oba fotaky a rovno si aj nieco skusobne nafotit aby bolo jasno do akej miery je dolezity sum.

Inak, F10 som nazivo nevidel ale podla rozmerov to teda nebude ziaden krpec, skor naopak.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 6. 4. 2006 08:16

Ne nadarmo dostal F10 cenu za nejlepsi amatersky kompaktni fotak roku 2005. Nepokytuje zadne pokrocile funkce pro profiky, ale ty amaterske zvlada na skoro profesionalni urovni. :-)
Ten SP-350 se ti bude lepe drzet, ma vic moznosti nastaveni (pro hracicky) a hodi se i sanky na externi blesk. Ale ty dva megapixely navic zaplatis pomalejsi odezvou a to je pri foceni deti velke minus.
Ja bych na tvem miste chtel hodne rychly fotak, coz byva Sony a trochu diskutabilni Ricoh. Ta Fuji je take velmi pohotova.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků