Foceni pod vodou

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod elho_cid 28. 2. 2006 17:11

Ahoj vsichni. Krome toho, ze rad fotim, se taky uz dva roky potapim. Doted jen v nic moc zajimavych vodach, ale za mesic mam vyrazet do Egypta a rad bych si privez podvodni fotky.
Mate nejakou radu? Radeji bych si digital s pouzdrem pujcil, ale nebude-li zbyti, budu muset neco koupit. Ale co?
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 28. 2. 2006 17:56

to je sakra drahy spas:)
Alespon podvodni pouzdro
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod elho_cid 28. 2. 2006 18:01

Proto se ptam. Poradte nejakou pujcovnu, jake s ni mate zkusenosti. Nebo zkusenosti s podvodnim focenim s nejakym konkretnim modelem.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mafoto 28. 2. 2006 19:18

No někde na konkurenčním vláknu se probíralo, že nejlepší nakonec jsou fotky z těch jednorázových podvodních foťáku na film. Pak jsou borci, kteří daj foťák do igeliťáku a fotěj. No a nakonce pouzdraři, ti tvrdí, že pouzdra se daj koupit i za tisícovku.
Jinak do Egypta si podvodní pouzro fakt vem. Já si ho nekoupil a pak litoval - fakt jsou tam pod vodou pěkný barvy.

Zdraví Martin_ a fotky z Egypta na http://www.cerstvezpravy.cz/client/defa ... =7&ID=1794
mafoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mapupsa 28. 2. 2006 19:22

Asi mnohem jednodušší by bylo koupit jednorázový foťák na normální film. Já jsem takhle fotil (taky v Egyptě) a když jsem dal ty fotky vyvolat, tak mi to dali i na CD. Výsledek byl docela dobrý - ale nemůžu to tak posoudit, protože nejsem fotofil :) .

Jak fotit levně digitálem pod vodou nevím, pouzdra jsou opravdu hodně drahá.

MK

//Edit: kolega mě s tím jednorázovým foťákem předběhl :(
mapupsa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elho_cid 1. 3. 2006 15:59

Ty jednorazovky ale asi nevydrzi do 20-ti metru.... ja vydrzim zatim do 30, ale tam uz je prdlacku videt, aspon tedy v Chorvatsku bylo. V Egypte pry jsou nejhezci veci tak kolem tech 10m, ale myslim ze 20m, jak jsem zminoval, je rozumny pozadavek.
Videl jsem nikon3200 s pouzdrem za 5000, myslite, ze je to dobry napad, blby napad, nebo jaky je to napad? :-)
Diky vsem.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 14. 3. 2006 09:58

Je to divne, ale o foceni pod vodou toho vedi vice potapeci nez fotografove. Asi to bude tim, ze kazdy, kdo se potapi, umi i mackat spoust, ale naopak uz to neplati.
Zatim si pujcim dvoumegoveho Ixuse 300 od kamaradky a casem az si to vyzkousim, poridim neco sveho. Fuji F30 mi pripada skoro idealni.
Zatim dobre svetlo, stastne vynoreni, a diky vsem, co se snazili pomoct.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 18. 4. 2006 21:48

Vrátil jsem se z Egypta a zkušenosti jsou následovné:
Manuálni nastavení bílé barvy je nutnost.
Silný, nejlépe externí, blesk je nutnost.
P/A/S/M je nutnost.
Rychlá reakce na spušť je nutnost.
RAW se hodí.
Jelikož Ixus 300 nic z toho nemá, docela jsem zaplakal nad výsledkem.
Překvapilo mě, že pod vodou není zapotřebí vysoké ISO. Světla bylo dost, ale v nevhodném spektru... Naopak co se určitě hodí je velký dynamický rozsah, zvlášť v malých hloubkách do 10m. Stále vítám návrhy na vhodný podvodní foťák. Nebo pokud víte o kompaktu, který má vyvážení bílé snadno přístupné a je schopný si ho sám změřit podle neutrální plochy, tak prosím poraďte.
Jarda
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod goodoldalex 19. 4. 2006 00:25

Hm, myslim ze asi prvy krat mozem aj ja nezavisle navrhnut Canon A610. Okrem manualnych rezimov a vyvazenia bielej podla sivej plochy ma aj nejake podvodne rezimy, viacero moznosti nastavenia farieb, plus sikovna vec je moznost ulozit si vlastne nastavenia a potom ich vyvolat (na experimentovanie v takychto podmienkach velmi vhodne). Dynamicky rozsah dobry, aj expozicna automatika na prioritu clony je v haluznych podmienkach slusna (maly skon k preexpozicii, ale staci si zvyknut ako fotak uvazuje) realny histogram ktory by sa hodil zial nema, blesk ako ine bezne kompakty. RAW nema tiez, ale pre pripad netradicnych farebnych podmienok asi postacia moznosti nastavenia farieb.

Ani voda mu velmi nevadi. Za tych par mesiacov co ho mam som s nim v dazdi zmokol uz milionkrat :mrgreen:

BTW to si bol v Egypte mesiac? Cim si zarabas? :)
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 19. 4. 2006 09:39

Nebyl jsem tam mesic a to ze dvou duvodu: Nevydrzel bych tak dlouho bez uzenyho a nedostal bych dovolenou mesic v kuse. Ale drahy to neni. Jakmile mas letenku, tak najem na mesic tak 4000 vcetne energii a jidlo je tam levnejsi nez u nas.
A610 je horky kandidat. Dalsi jsou SP310 a pak stale ta fujina...
elho_cid
Návštěvník