Canon A610 vs. Canon A510

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Xxxman 3. 2. 2006 11:29

Zdravím všechny na tomto fóru. Uvažuji o koupi svého prvního ditálního foťáku a proto bych potřeboval znát názory přímo od zkušených uživatelů :D . Už tři měsíce pročítám různé recenze a diskuze, ale stále ještě nejsem rozhodnut. Fotoaparát by měl být určen na focení "normálních" snímků ( tzn. rodina, přátelé... ). Dále bych chtěl slušné makro, fotit dokumenty v dobré kvalitě ( v podstatě místo scaneru ), a také pořizovat fotky jen tak pro radost (příroda, zvířata, architektura) tzn. abych tu fotku mohl co nejvíce ovlivnit - takže bych si představoval co nejvíce manuální režim. Takže se rozmýšlím mezi Canonem A510 a A610. Zase nejsem žádný profesionál a nechci zbytetečně kupovat foťák, který potom nevyužiji. A taky jsem finančně omezen :( . Nejvíc se mi líbí ta A510. Zajímalo by mě tedy jak moc se tyto dva foťáky liší ( když pomineme rozlišení a možnosti videa). Myslíte že A510 by mi pro moje účely bohatě stačila nebo už se jedná o přežitý kousek a mám si raději připlatit a koupit a 610. Ještě jednou zdůrazňuji, že i ten 3 tisícový rozdíl co je mezi nimi je pro mě dost a nechci tedy zbytečně vyhodit peníze, které bych mohl investovat do příslušenství. Děkuji za názory
Xxxman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 3. 2. 2006 12:15

Nejvetsi rozdil je v tom ze A610 vetsi chip, lepsi objektiv, vyklopny displej a 4AA baterky.

Vetsi chip:
:arrow: mel by min sumet
sum tez zalezi na rozliseni ,ale co sem videl fotky tak je na tom 620 ktera sumi vic nez 610 lepe nez 510
http://www.dpreview.com/reviews/canona510/page7.asp
http://www.dpreview.com/reviews/canona510/page7.asp
:arrow: mel by met lepsi dynamicky rozsah

Objektiv:
:arrow: podstatne lepsi svetelnost nez u 510
:arrow: 610 by tez nemela tak trpet chromatickou vadou jak510
http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

vyklopny displej

:arrow: hodi se treba pri foceni u zeme(makro) nebo nad hlavama lidi
:arrow: Pripade ostreho svetla si ho muzes natocit
:arrow: muzes ho otocit k telu a chranis tim LCD pred poskozenim
4x AA baterka
:arrow: lepsi vydrz
:arrow: rychlejsi nabijeni blesku
:arrow: baterky jsou umisteny ve vetsim gripu a fotak se lip drzi, takze spis udrzis delsi casy


Tech rozdilu je jeste vic napr. 610 je rychlejsi ma lepsi makro atd..., tady muzes porovnat jednotlive parametry:
http://www.digineff.cz/vyber/do_page.php?w=d

I 510 je skvelej fotak a za tu cenu co se ted prodava je to dobry kup. Ja osobne bych si priplati za 610 ,ale jestli se to tobe vyplati si musis rozhodnout sam.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xxxman 3. 2. 2006 12:36

Děkuji za názor. Samozřejmě tyto technické skutečnosti si uvědomuji a vím o nich. Ale je to jen řeč čísel :D Mě spíše zajímá ta stránka z praxe. Jak už jsem napsal nejsem profesionál a tak mě zajímá spíše to stále uváděné cena/výkon.

Uvedu jeden příklad,aby bylo pochopeno o co mi jde: Asi před pěti lety jsem měl zapůjčen skener a zjistil jsem,že možnosti tohoto zařízení mi nevyhovovaly ( nebyl na dostatečné technické úrovni). V domnění, že po tak dlouhé době se situace změnila, jsem měl před nedávnem půjčen nový skener ( žadný šunt,cena se pohybuje kolem 5tis),ale s hrůzou jsem zjistil, že sitauce je pořád stejná. Na oskenování jedné stránky vpohodě,ale chudák, kdo chce skenovat snad i jen A4 sešit- to si u toho posedí téměř celý den.

Sice jsem předešlý odstavec moc nepatří,ale doufám, že bylo pochopeno o co mi jde. Výrobci totiž většinou přichází na trh s novými modely, které poskytují oproti starším kouskům jen "kosmetické úpravy".
Xxxman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Xxxman 3. 2. 2006 12:54

A ještě by mě zajímalo, jestli manuální režim, který poskytuje A510 je stejný jako u A610 nebo jsou tam nějaká omezení? A taky tady na fóru někdo psal, že manuální režimy u foťáků této kategorie jsou jen markentingovým tahem. Je to opravdu tak, nebo jsou plně využitelné. Děkuji
Xxxman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jelcin 3. 2. 2006 13:32

podle toho co od DF požaduješ ti doporučuju 510, já ji koupil před cca 2 měsíci a mam s ní 90 % spokojenost, škoda že má horší video záznam, vybíral jsem z 510 nebo 610, vyhrál u mě foták který je podstatně lehčí a menší. Potřebovaal jsem stroj který šoupnu do kapsy a jdu na věc.
510 je na 2 baterie a nafotím s nimi 256 MB kartu, takže jsem spokojený.
jelcin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jelcin 3. 2. 2006 13:36

510 pouužívám i ke scanerování a bez problémů...
jelcin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Xxxman 3. 2. 2006 13:37

a jak je to s tím manuálním režimem?
Xxxman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jelcin 3. 2. 2006 13:53

jestli jsi začátečník (jako já) tak se s manuálem docela dobře vyřádíš, podle mě jsou keci že je to nějaký mark. tah...
jelcin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kubas 3. 2. 2006 14:21

Uz mam 610ku od asi 4 mesice a nemuzu si ji vynachvalit, tchan si koupil 510ku jak osvuj prvni digi fotak a take si nestezuje, ale kdyz jsem porovnaval tyhle dva fotaky, tak 510 je o neco mensi a je tam min moznosti nastaveni. Take pro 610ku mluvi DIGIC II, ktery stiha delat fotky mnohem rychlejc. Ukladani v 510ce se mi zdalo taky o dost pomalejsi i kdyz jsem tam mel tu samou SD kartu. Na 610ce se mi jeste libi otocny displej, ktery se da otocit tak, aby se neposkrabal, kdyz se to dava treba do pouzdra. No rozhodne koupe 610ky muzu vrele doporucit.
Let´s get relative...
kubas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miljan 3. 2. 2006 19:48

Nemá náhodou řada 610,620 pouze 2 AA aku
miljan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Xxxman 3. 2. 2006 22:35

Ano ty baterie u 610 i 620 jsou opravdu 4.
Xxxman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miljan 4. 2. 2006 12:30

Máte pravdu, nějak jsem si to přehodil s 510
miljan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Xxxman 9. 2. 2006 22:23

Dočetl jsem se, že A510 má plastový závit na stativ ( nevím jestli A610 taky). A zajímalo by mě, zda by ten závit vydržel téměř každodenní používání stativu?
Taky jsem se dozvěděl, že se na foťák dá našroubovat nějaká rychloupínací destička a tak se pak přidělá na stativ. Ale nevím, jakou velikost ta destička má ( jde mi o to, jestli nebude třeba přečnívat- tím pádem by to bylo nepoužitelné pro denní nošení). Případně kdyby někdo znal nějaký odkaz na obrázek,kde by to šlo vidět, byl bych rád.
Xxxman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 10. 2. 2006 13:51

Ta desticka umoznuje rychloupnuti na stativ (abyste nemusel furt sroubovat fotak na stativ) a alespon u me precuhuje docela dost...ale necha se to pouzivat i s tim a samozrejme take zalezi na kazdem stativu, jak je tam ta desticka velka
Mobil-man
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků