Kvalitni kompakt

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod houskat 22. 11. 2005 14:10

vim, ze podobnych dotazu tu pada plno,ale jsem trosku bezradny...
V soucasne dobe mam HP R707,ale budu ho prodavat a kupovat novy fotak. Chtel bych neco,co ma pokud mozno co nejvic manualniho nastaveni,od casu, clon, ostreti.....proste co nejvic. ale chtel bych aby to byl kompakt. Taky aby to rychle ukladalo na SD karty. R707 co mam ted to pekelne dlouho trva!!kvalitni blesk a jeho nastaveni (red eye,night,auto,off,on,...).Na cene zase az tak moc nezalezi.Tak mi prosim zkuste nekdo poradit...moc dekuju :-)
houskat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 22. 11. 2005 14:47

Zkus trosku specifikovat co chces fotit(krajinu,architekturu, zviratka v prirode...). Kazdy fotak se hodi na neco jineho. Specifikoval bych dale jak by ten fotak mel byt velikej, cenovy strop a jestli je podminka SD karty.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 22. 11. 2005 14:48

heh, jestli nezalezi na cene, tak jasne nejakou DSLR...D50, 350D ...
Anebo vyspely kompakt. Zalezi jestli jste schopen tu zrdcadlovku vyuzit a investovat potom nemale castky do dalsiho prislusenstvi...
Ale pokud se budu drzet trosku pri zemi, tak TOHLE je udajne velice rychly a spolehlivy kompakt.
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod houskat 22. 11. 2005 16:33

tak podmikou jsou ty manualni nastaveni a fotit budu asi tak vsechno.nejsem nejakej profik,ale za amatera se taky nepovazuju.chtel bych mit prave moznost si s tou fotkou pohrat, nez ji vyfotim.jinak podminkou jsou SD karty a to ze to musi byt kompakt.kupovat ho budu v USA kde prave jsem, takze cena se tezko udava...proste bych chtel hodne schopnej kompakt, kterej je jednak malej na to aby se dobre nosil a byl pohotovej na ruzny "normalni" fotky z party a tak ale aby byl schopnej i rozumnych nastaveni pro "fotky pro radost"...:-)
houskat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 22. 11. 2005 16:50

Tak pak ten CANON A620 jak uvadel Mobil-man nebo bych se jeste podival na CANON s80 to uz je vyssi trida nez A620 a jeho hlavni prednosti je ze ma objektiv uz od 28!
Canony maji obecne velice propracovane a prehledne manualni nastaveni.
http://www.fotoexpert.cz/kompaktni-digi ... ershot-s80
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 22. 11. 2005 17:05

Ta S80 mi prijde jako takova amaterska zalezitost a sice ma objektiv od 28mm, ale svetelnost na konci je pomerne nizka (udavaji F5,3) ...a za tu cenu?
Pokud chcete kompakt s manualem, tak teda uz A620...vypada profesionalneji:)
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod elho_cid 22. 11. 2005 19:31

S-řada od Canonu rozhodně není nic amatérského. Ale raději než S80 bych sáhl po předchůdkyni - S70. Ta uměla ukládat v RAW. Na druhou stranu u S80 si pochvalovali rychlost.
Amatérská je od Canonu právě A-řada. Logicky. G6 je asi na CF, není-li pravda?

Neff docela chválil fuji E900.
Výborná poměr cena/výkon vyzdvihli na dpreview u Olympusu sp-310. Ale to už jsme vlastně u xD karet... tak sorry.
Digi foto časopis v srovnávacím testu kompaktních osmimeg vyzdvihl nový Panasonic.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mh 22. 11. 2005 21:07

ja souhlasim s Canonem rady S. Ackova rade>typicky plastak nizsi tridy. S je minimalne o tridu vyse.
mh
Návštěvník

Odeslat příspěvekod houskat 22. 11. 2005 21:39

moc dekuju za odpoved, prubezne se divam na doporuceny fotaky a proto jsem se rozhodl stanovit jeste dve veci, chtel bych pokud mozno hodne dobrou kvalitu videa, alespon 640x??? a cenovej strop po uvazeni nekde kolem 10.000,- :-).....plus jakou mate zkusenost s fotakama na 4 (!!!) AA baterky? to musi priserne zvysit vahu fotaku....preferoval bych integrovanou baterku, jak maji treba mobily....doufam ze fotak kterej by splnoval moje pozadavky vubec existuje :-) ps: dekuju za rady
houskat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 22. 11. 2005 22:34

640-480 je sice hezké,ale také je důležitý počet snímků za sec.Nejlépe 25+-5.Mám 13 a je to znát.A hlavně v jakém formátu to video je.Kvůli DVD
Petr.kkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 22. 11. 2005 22:37

ObrázekObrázekObrázekPentax má AVI MPEG4 30s/secObrázek
Petr.kkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 23. 11. 2005 09:18

houskat píše:plus jakou mate zkusenost s fotakama na 4 (!!!) AA baterky? to musi priserne zvysit vahu fotaku....preferoval bych integrovanou baterku, jak maji treba mobily....

O tom jestli AA baterky nebo LIon se vedou obsahle diskuze

Ja mam fotak taky se 4 AA baterkama a urcite bych ho nemenil za naky lehoucky ultrekompaktik s Lion
U 620/610 jsou baterky umisteny v docela masivnim gripu.
Vyhody AA baterek u 620(ja mam a70 ta ma podobne umisteni baterek)

-fotak je snima tezsi(ale neni to nic extremniho) a vyvazenejsi. Jsou umisteny ve velkem gripu z cehoz vyplyva ze se fotak perfektne drzi a umoznuje ti udrzet vetsi casy a nehrozi az tak rozmazani snimku jak u lehkych fotacku
-AA baterky sezenes vsude(jak NIMH tak ALKALICKE) coz se muze hodit nekde kde nemas moznost dobiti
-AA baterky jsou univerzalni muzes je pouzit i v jinych pristrojich pripade nouze
-nejssou tak nachylne na nizke teploty jak Lion
-pripade ze ti odejde po par letech Lion baterka tak se muze klidne stat ze dany typ uz se nemusi vyrabet. Ale u AA to nehrozi
-AA jsou levnejsi
- 620 ma diky 4x AA spickovou vydrz
Nevyhody
-vetsi hmotnost
- a pri stejnem objemu jak Lion tak mensi kapacita

Tady mas recenzi na A610/620(sam premyslim ze si ho koupim jako nahradu za starou A70):

http://www.fotoaparat.cz/article/10208/1
Naposledy upravil kromec dne 23. 11. 2005 09:40, celkově upraveno 2
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 23. 11. 2005 09:33

Petr.kkk:

A maji ty fotaky plny manual jak chtel houskat? Minimalne ten panasonic nema a ty ostatni nevim.

JInak houskat tady mas stranky ktere ti pomuzou s hledenim a vyberem:

http://www.dpreview.com/
http://www.digimanie.cz/
http://www.fotoaparat.cz/
http://www.digineff.cz/
http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 23. 11. 2005 14:16

IMO stejne skoncite u ty A620 (podle udaju ma video 640*480/25-30fps) :mrgreen:
Nechtel jsem rict, ze rada S je pro amatery, ale za ty prachy to nestoji...
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod beat 23. 11. 2005 16:06

Já bych teda doporučil Fujinu F10. Akorát je na xD.
Fotí skvěle a baterie prý také něco vydrží.
Video kvalitní 640x480 30fps
beat
Návštěvník

Další stránka