Je lepší koupě Panasonic FZ5 nebo Panasonic FX9

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Otass 22. 10. 2005 16:35

Potrebuju slyset vas nazor, koupit-li Panasonic FZ5 nebo Panasonic FX9...cenove jsou velmi podobne a tak me zajimaji uzivatelske zkusenosti...byl bych rad kdybyste celou vec rozpitvali a ja se tak dozvedel jestli volit zoom nebo megapixely...samozrejme me zajima take kvalita obrazu (jestli se lisi - bez ohledu na megapixely), podani barev ale i take moznost manualniho nastaveni...k cemu bych ho mel vyuzivat: foceni "umeleckych fotografii" na amaterske urovni...sypte na me prosim vsechny klady, zapory atd...

//Mobil-man: oddeleno od tematu Koupit Sony DSC-T7/5 nebo Panasonic DMC-FX8/9; klidne nove tema zalozte, diskuze bude prehlednejsi
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Otass 22. 10. 2005 23:19

Omlouvam se timto moderatorum za pripadne komplikace ktere vznikly vlivem me opatrnosti...

Jsem nadseny prijmout jakoukoli radu ke koupi...a rovnou se chci zeptat co presne obnasi motivovy rezim "Nocni obloha" u FX9, ma to i FZ5?
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 23. 10. 2005 10:10

Zalezi, jestli by vam nevadily vetsi rozmery FZ5 oproti FX-ku.
FX9 mi prijde takovy kompaktnejsi a nema zadny hledacek (jen LCD); FZ5 ma EVF a to je tak trosku vyhoda.
A co rikate na tohle ?
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Otass 23. 10. 2005 10:22

Ano, ta LZ2 se mi docela libila kvuli skloubeni zoomu a kompaktni velikosti...nicmene na te velikéosti mi moc nezalezi, ale zda se mi ze je ten fotak az moc automaticky...zadna priorita clony, casu...take me udivuje ze Panasonic neuznal za vhodne svuj fotak naucit bodove mereni expozice...nekdy mi segmentove moc nevyhovuje...
Zatim u me mirne vede ta FZ5, protoze krome Mpx neznam duvod proc kupovat FX9...a ten rezim "hvezdna obloha" by me vazne zajimal
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 23. 10. 2005 10:38

Tak pokud nezalezi na velikosti, tak bych volil FZ5.
Nebo me se jeste docela libi LX1, ale to uz je trosku jina cena...
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Otass 23. 10. 2005 11:35

Ten LX1 je docela brutalni, stejne tak jeho cena... :(
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 23. 10. 2005 12:21

Me se u ni libi ten format 16:9 a ohnisko od 28mm.
Ale cena je opravdu strasna, takze si ho nikdy nekoupim :mrgreen:
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 24. 10. 2005 00:33

Za kvalitu se plati no :mrgreen:
Ale za cas zlevni tak snad to nebude tak strasne..
Jinak mam radsi FZ5 protoze se me libi a je to dobry fotak a sedi dobre v ruce
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 26. 10. 2005 19:54

Mobil-man píše:Me se u ni libi ten format 16:9 a ohnisko od 28mm.
Ale cena je opravdu strasna, takze si ho nikdy nekoupim :mrgreen:

Ale veď hovijaký snímok sa dá previesť orezaním do formátu 16:9 ani na to nie je potrebná možnosť priamo v takom formáte ho vyfotiť
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 26. 10. 2005 21:07

A až se budeš snažit s 4:3 fotit na 16:9, tak si na LCD nalepíš dva pruhy neprůhledné pásky, abys zvládl kompozici? A použiješ na to foťák s 11 MPx, aby se dostal na těch 8 po ořezu?
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod TA 26. 10. 2005 21:10

to Pety : nehovorím, že je to skvelé riešenie, ale ten, kto 16:9 režim nemá, tak jedine takto....
Všetko ide, len treba chcieť!
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Otass 26. 10. 2005 23:23

Ano, 16:9 a 8MPix je vrazedna kombinace...ono jde sice orezavat ale z 5MPix bude mit vysledny snimek jen 3Mpix...takze relativne ma LX1 docela nadupanej snimac... :)

To byl ale trochu offtopic...co k tematu...to vazne nikdo nema tu FX9 aby mi rekl co znamena motivovy program "nocni obloha"??
Otass
Návštěvník