Výběr digitální zrcadlovky pro začátečníka

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Jakou byste zvolili digitalní zrdcadlovku pro začátečníka?
Konica Minolta Dynax 5D 5 %  29%  [ 5 ]
Canon EOS 350D 7 %  41%  [ 7 ]
Nikon D50 5 %  29%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 17

Odeslat příspěvekod MirekE 6. 11. 2005 01:26

I já ;)
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 6. 11. 2005 14:40

Jestli ten začátečník chce dát za svoji fotovýbavu 30 - 40 tisíc, aniž by věděl, jestli bude mít dost vůle vydržet a přestat být začátečníkem, tak prosím. Ať si koupí zrcadlovku. Takového začátečníka bych chtěl vidět.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekE 6. 11. 2005 14:44

chce zrcadlovku... a pokud dává na výběr ze tří ... pak odpovídáme... i kdyby chtěl Mark II za 140.000,- jeho věc :)
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jirka.ps 6. 11. 2005 18:23

Jsem fotograf začátečník, pokud berete, že první stupeň je "majitel fotoaparátu". Po fotoaparátu Canon Ixus 300 mám teď Konica Minolta Z5 a chci ještě něco lepšího, tedy opravdovou zrcadlovku. Teď mám i menší úspěch v soutěži CIAF 2005. Úplný začátečník tedy nejsem. A co se týče těch fotoaparátů, favoritem je u mne KM 5D taky proto, že už mám blesk KM, no a ten stabilizátor se mně taky líbí.
Honda Civic 1.6 > Audi A4 1.8T Quattro > Toyota RAV4 2.0 > Suzuki Grand Vitara
Canon Ixus 300 > Konica-Minolta Z5 > Konica-Minolta 5D > Sony Alpha A100 > Sony Alpha A550
jirka.ps
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 7. 11. 2005 10:55

Omlouvam se, spatne jsem porozumel terminu zacatecnik. Nac ta zbytecna skromnost? :-)
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jozo (novy) 9. 12. 2005 14:25

plny suhlas
jozo (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hervr 9. 12. 2005 22:33

hodně záleží jak ti půjdou do ruky (fakt si oběhni obchody) 350 se mi strašně líbila, než jsem jí zkusil v ruce (malá!, lacině vypadající plast,šílený setový objektiv apd.) Netvrdím, že ostatní jmenovaní právě takovým postižením netrpí. Jsou totiž nejnižším stupněm D SLR tak prostě takový budou...

pár rychlovek
canon
http://www.dpreview.com/reviews/canoneos350d/
(eng)
http://www.fotoaparat.cz/article/10102/1
(cz)

minolta
http://www.fotoaparat.cz/article/10178/1
(cz)

nikon
http://www.fotoaparat.cz/article/10144/1
(cz)
je toho všude moc

pokud ti sedí v ruce 350tka bude i 5D a N50
a to bych volil canon
Jde-li ti o penízky vol mezi 5D a N50... asi bych dal 5D

350 bych spíše rovnal cenou k D70s (d70(s) se mi držela opravdu bezchybně, jako canon 20D to už jsme,ale jinde) a minolty 7D
...tam bych váhal mezi 7D a D70s....asi 7D(provedení aparátu,šum atd.)

nezávidím ti tu volbu je to těžké vybrat si..každý má v základu něco, co jiný nemá a naopak

k začátečníkům
fakt mě bere, když někdo napíše něco o zbytečnosti nákupu zrcadla začátečníkovi....Asi to třeba bude myslet s focením vážně
a analogový zrcadlo pro pokusy není to pravé ořechové(zmrskaný film) prostě chce mít plnou kontrolu nad focením...najde se i spousta ,,LAM" co prskají a fotí plnou automatikou u DSLR. Co kritici!! Sám jsem fotil olym C700UZ (manuál mi opravdu nestačil)
a analogovou prakticou(plný manuál,je to fajn, ale doma se hned nemrknu, nehledě na starost s filmem)
a tak jsem si objednal 7D s gripem a stále se považuji za začátečníka, který chce fotit a ne jen tupě rubat fotky kompaktem a vo tom to je
hervr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jirka.ps 10. 12. 2005 00:14

Tak jsem koupil Minoltu Dynax 5D a zatím velká spokojenost. Volil jsem tak mimo jiné kvůli stabilizátoru a taky tomu, že už jsem mněl Minolťácký blesk. Před nákupem jsem si fotoaparáty vyzkoušel na Invexu a Digi fóru v Praze. Zatím jsem jej vzal se seťákem 18-70. Teď uvažuji o tele objektivu. Nejspíš vezmu Sigmu 70-300.
Honda Civic 1.6 > Audi A4 1.8T Quattro > Toyota RAV4 2.0 > Suzuki Grand Vitara
Canon Ixus 300 > Konica-Minolta Z5 > Konica-Minolta 5D > Sony Alpha A100 > Sony Alpha A550
jirka.ps
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evelyn390 16. 12. 2005 18:13

jirka.ps píše: Anketa je na stránkách.h/quote]

How many people actually read these forums ?
Evelyn390
Kolemjdoucí

Předchozí stránka