Černobílý digitál

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Nesa 24. 9. 2005 09:55

To jsem takhle jednou převedl pár fotek do černobíla, aby vypadaly jako staré. Kámoš se na ně podíval a zcela vážně se zeptal, jestli mám černobílý foťák? :D

No ale tak mě napadlo, proč výrobci kdysi třeba nědělali levnější digitály s černobílým firmwarem.
Nesa
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 24. 9. 2005 11:15

Protoze fotak i kdyz je nastaven na cernobily rezim, tak foti barevne a prevadi se to az pred ulozenim (takhle jsem to teda cetl).
A tak je lepsi fotit barevne a potom to predelat do odstinu cernobile az v pocitaci...vypada to dokonaleji.

Jo a jeste neco. Cernobily film se neda nahradit zadnym digitalem.
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hattori_hanzo 24. 9. 2005 12:06

Jj,většina digitálů už dneska má režim B&W a sépie ale ten převod není zase až tak kvalitní a v nějakým editoru je to záležitost na pár vteřin tak když už tak bych volil tuhle možnost,ale HLAVNĚ - z barevný fotky černobílou uděláš,z černobílý barevnou ne,takže aby jsi jednou nelitoval že máš pěknou černobílou fotku ale.....barevná by byla hezčí...;)
K750i + 1GB MS Duo + HPM-70
Kyocera M410R + 2GB SD + Velbon
hattori_hanzo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Návštěvník 24. 9. 2005 13:02

No jasně no je to blbost :D Ale kdyby existoval výrobně levný ccd, nebo cmos černobílý čip a ve stejné době barevný čip, tak by byly i černobílé super lowendy.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Wallper 24. 9. 2005 14:16

No ale snímač je standartně černobílej i u barevnýho foťáku,umí akorát rozeznávat stupně šedi, ne? Takže by ten low-end neměl smysl. Nebo kecám? Kdyžtak mě opravte :| .
I can see, I can see, I'm going blind...
Wallper
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 24. 9. 2005 14:20

Wallper píše:No ale snímač je standartně černobílej i u barevnýho foťáku,umí akorát rozeznávat stupně šedi, ne?
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Wallper 24. 9. 2005 18:17

No CCD neumí poznat vlnovou délku(a tudíž barvu). Před CCD je rotující RGB filtr,který pouští vždycky jenom jednu barvu a snímač ji promění na el. náboj. Když by se tam ten filtr nedal, tak jsou fotky černobílý. Takže každý snímač je WB, oder? :?:
I can see, I can see, I'm going blind...
Wallper
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 24. 9. 2005 20:15

Wallper píše: Když by se tam ten filtr nedal, tak jsou fotky černobílý.
Naposledy upravil Mobil-man dne 24. 9. 2005 20:33, celkově upraveno 1
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Wallper 24. 9. 2005 20:29

Mobil-man píše: No to prave nevim, protoze o tom jsem nikde necetl, ....


Tak jsem hledal a něco našel : http://digi.zive.cz/h/technika/AR.asp?ARI=470
I can see, I can see, I'm going blind...
Wallper
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 24. 9. 2005 20:35

Wallper píše:Tak jsem hledal a něco našel : http://digi.zive.cz/h/technika/AR.asp?ARI=4707/quote]
Kouknu na to...

Tak jsem to rychle slitl a vychazi mi toho to, ze snimac zaznamenava stiny/svetla z jednotlivych barev cervene,zelene a modre a ty potom slozi dohromady (to jsem BTW znal uz predtim), ale nedokazu odhadnout, co by vzniklo nebyt RGB filtru...myslite ze BW fotka?
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod nekdo 25. 9. 2005 07:52

Neexistuje cernobily fotak, jen cernobily film :-D
nekdo

Odeslat příspěvekod ilicz 25. 9. 2005 12:02

Mobil-man píše:Tak jsem to rychle slitl a vychazi mi toho to, ze snimac zaznamenava stiny/svetla z jednotlivych barev cervene,zelene a modre a ty potom slozi dohromady (to jsem BTW znal uz predtim), ale nedokazu odhadnout, co by vzniklo nebyt RGB filtru...myslite ze BW fotka?


jasne... kdybys tam nemel filtry, tak CCD ti zaznamena jen intenzitu dopadajiciho svetla... Myslim ze bys dostal fotku ve stupnich sedi
[i]Registered Linux user no. #387946[/i]
ilicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PN 25. 9. 2005 17:46

Černobilé CCD snímače se vyrábějí a používají třeba v bezpečnostních kamerách (tam kvůli ceně) nebo v astronomických přístrojích (kvůli citlivosti a rozlišení).

Jenže, kdo by dnes koupil černobílý aparát. Určitě ne masoví spotřebitelé, navíc by stál třeba jen o 10% méně. Možná profesionálové, ale těch je zase málo.
PN

Odeslat příspěvekod ilicz 25. 9. 2005 17:49

já ale taky myslím, že kupovat černobílý DF je zhýralost.... Nevěřím, že byť sebeprofesionálnější fotograf někdy nefotí barvu, třeba momentky z dovolené.....
[i]Registered Linux user no. #387946[/i]
ilicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 26. 10. 2005 19:30

PN píše:Černobilé CCD snímače se vyrábějí a používají třeba v astronomických přístrojích (kvůli citlivosti a rozlišení). i/quote]


Čiernobiele CCD majú väčšie rozlíšenie (???) alebo ako to mám chápať? :?: Veď existujú CCD s rôznymi rozlíšeniami...
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků