Co rikate na Cyber-shot DSC-H1?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Millner 4. 7. 2005 19:10

Sony v červnu zveřejnila nový ultrazoom Cyber-shot DSC-H1. Celkem uvažuju o tom, že bych si ho koupil. Především kvůli tomu, že má optiku od 36 do 432 milimetrů (v přepočtu na kinofilm) a tsabilizátor obrazu. zajímalo by mě, co si o tomhle foťáku myslíte vy?
Millner

Odeslat příspěvekod Davep 15. 7. 2005 00:09

Jako jeho čerstvý majitel můžu jen chválit. Váhal jsem mezi Canonem IS S2 a zatím volby nelituju. Ušetřil jsem dost peněz, foťák už je narozdíl od Canona k dostání, rovnou je k tomu adaptér na filtry a kvalita fotek? Výborná.

Nejvíc jsem se obával aberace, ale je docela v pohodě, na přijatelné úrovni. Žasnu, co se šumu týče, v tomto má Sonka navrch. Barvy mi někdy přijdou trochu sytější (srovnáváno s Canony G6, IXUS 430 nebo A75), ale nejsou nepřirozené. Možná je to spíš dobře, fotka je taková živější, ale Canony mi přijdou neutrálnější. Nicméně v telefonu nechybí možnost nastavení kontrastu a saturace. Výhodou je dobře fungující stabilizátor (při plném zoomu k nezaplacení).

Displej je skvělý svoji velikostí, horší rozlišení zamrzí, ale v praxi vůbec nevadí. Displej hledáčku mi přijde trošku menší a jakoby vzdálený, ale dá se na něj rychle zvyknout.
Ergonomie ujde. Foťák se hodí spíš do menší ruky, se svoji tlapou držím grip jen dvěma prsty a palcem.

Zatím jsem nenašel nic podstatného, co by mi na tomhle foťáku vadilo. Ale zatím jsem toho moc nenafotil, tak uvidíme časem.
Davep
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 15. 7. 2005 07:59

Je chválen kvůli ergonomii ovládání při focení (lepší, než Panasonicy). Aberace je trošku horší než u Canon S2 a horší, než u Panasoniců. Šum je lepší než u S2 a zhruba stejný s Panasonicy. Vůbec to není špatný přístroj za ty prachy, dokonce i karty MS trochu zlevnily a už nestojí dvojnásobek ceny jiných. Říká se, že je to objektiv Zeiss, na který se Zeiss odmítl podepsat kvůli přidanému stabilizátoru, ale to nedokážu posoudit.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ***** 15. 7. 2005 12:26

"Nicméně v telefonu nechybí možnost nastavení kontrastu a saturace"
A já myslel,že se bavíme o foťácích:-)(i mistr tesař se někdy utne) :wink:
*****

Odeslat příspěvekod Davep 18. 7. 2005 14:24

Se omlouvám, to je degenerace ze zaměstnání :D
Davep
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CX_SX 19. 7. 2005 08:43

Také mám tento skvělý přístroj. Zatím si také nemohu stěžovat. Stabilizace funguje skvěle. Video je super. Výdrž baterií je spíše průměrná, ale dostačující. LCD má sice hrubý rastr, ale v praxi dostačující. Další chyby jsem zatím nenašel.
CX_SX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 12. 8. 2005 01:07

Má jednu vadu: Nelze zoomovat, při natáčení videa...u sony jsou pěkní žabaři !
fricoolinek2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 12. 8. 2005 07:38

fricoolinek: jasně, nemožnost zoomovat video je u foťáku vada velmi podstatná. To je pak ale lepší si koupit Canon MVX4i.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod nevím, dál 12. 8. 2005 08:57

Nelze zumovat u videa. Jsem úplný neználek, proto bych rád věděl, u kterého foťáku jde zumovat u videa? Díky za odpověď.
nevím, dál

Odeslat příspěvekod Pety 12. 8. 2005 10:28

U těch s mechanickým ručním zoomem - třeba Minolta A200 - bez problémů. U některých dalších to jde, ale:

1) zoom je moc rychlý - je konstruovaný na focení
2) zoom je hlučný - protože je rychlý

Z těchto důvodů to drtivá většina foťáků radši nedovoluje.

Digitální fotoaparát prostě není videokamera.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pajako 27. 9. 2005 06:01

Koupil jse si DSC-h1 asi před měsícem a jsem naprosto spokojenej. ZOOM u videa mi taky schází ale jak již bylo naznačeno, jedná se o foťák a ne o videokameru a za ty prachy co ten foťák stál by byla slušná kamera.
Nelituju toho že jsem si ho koupil, je to podle mého názoru skvělý foťák pro náročnější amatéry. Lze s ním udělat spoustu skvělých snímků a navíc myslím si že optika a jiné vlastnosti jsou u tohoto foťáku na velmi dobré úrovni.
Toť z mého pohledu.
Závěr: pokud chcete zachytit videosekvence se zvukem a chcete si zoomovat, našetřete si na kameru a používejte fo´ták na focení a kameru na natáčení :wink:
pajako


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků