Entry level fotoaparát 15-25k

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 16. 2. 2022 15:52

Ještě tady nezazněl Fuji XC 16~50mm f/3.5-5.6 OIS II. Je to klasický lehký plasťák vč. plastového bajonetu. Dá se říci, že asi předchůdce novějšího XC 15~45mm.
Pokud pominu horší světelnost a mechanické vlastnosti v porovnání s 18~55mm, tak opticky je na tom stejně. Na bazaru se dá sehnat i za necelé 4 tisíce Kč. Uvádím spíše pro zajímavost. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod OnderCZ 16. 2. 2022 20:48

Jo, taky je spousta lidí s ním spokojena. Kdo nepotřebuje clonový kroužek a stačí mu klasický seťák s horší světelností, který je celkem malý, tak proč ne. Těch 16 mm se taky může hodit, kdo má to ohnisko rád.
Ono je to stejně všechno o tom nějak začít a buď to člověka baví a pak si dokoupí, to co chce a potřebuje. A nebo pak vidí inzeráty, kdy spousta lidí prodává pár týdnů/měsíců staré foťáky i s objektivy, když dotyční zjistili, že jim to samo od sebe nedělá úžasné fotky. Zvlášť v dnešní době, kdy ty lepší mobily dokáží hodně. Ale to je taky jen bod spíš mimo téma, aspoň se dá někdy levněji a dobře nakoupit :)
OnderCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Signature 17. 2. 2022 00:59

Jak píše OnderCZ, pro mě je důležitý si to spíš znova zkusit a následně se dá všechno prodat a koupit lepší nebo jen dokoupit skla. Každopádně jsem objednal X-T2 a ten 18-55mm, protože se nechci hned ze začátku omezovat hroším objektivem. Už u toho Panase jsem měl základní seťák, 14-42 myslím, a přišlo mi to málo někdy.

Takže díky všem za rady, ozvu se, jakmile ozkouším.
Signature
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wikxzen 17. 2. 2022 10:38

Aspoň to budeš moci na nás hodit, kdyby to nesedlo podle tvých představ. :-) :-) :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 17. 2. 2022 12:04

Myslím, že budeš spokojený a zanedlouho začneš řešit malá pevná sklíčka :-)
Stan35
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků