Záznam vaření

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod OKUDLLA 3. 5. 2021 19:37

Zdravím,

V práci jsem dostal možnost výroby výukových vydeií vaření. Jenomže co se týcká techniky jsem bezradnej a nevím co od ní můžu čekat.
Potřeboval bych dělat tři záběry tzn. nejspíš tři foťáky/kamery. Dvě by byli na pracovní plochy z toho je jedna nad sporákem (pára) a jedna by byla nejspíš na celkový pohled do kuchyně. Bohužel nevím co mám vybrat pár lidí mi doporučilo akční kamery jen ten záber se mi moc nezdál (působilo to moc široce a zaobleně) a chtěl bych aby to melo nějakou úroveň. Rozpočet by byl cca 13000,- a mělo by se dotoho zahrnout všechno od stativů klop. mikrofonu a tak.
Kdyby byl někdo ochotnej mi dát trochu svého času byl bych vděčnej.
Dík
OKUDLLA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cport 4. 5. 2021 09:15

No upřímně, s tímto rozpočtem techniku zřejmě nekoupíš. Spíš si to objednej jako službu u někoho, kdo tu techniku a zkušenosti má.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod OKUDLLA 4. 5. 2021 09:51

No a kolik by mel byt ten minimální rozpočet
OKUDLLA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wikxzen 4. 5. 2021 10:17

Mě tam v rozpočtu chybí zhruba ještě jedna nula...

Jestli to má být nějaký dlouhodobý projekt a už od začátku prezentovaný již na nějaké úrovni, tak je cportova rada nejlepší. Po předložení záměru a obecné představy si vyžádat pak od služby/firmy předběžnou kalkulaci.

Předpokládám, že se bude jednat o dlouhodobou sérii natáčení, takže v tomto ohledu lze s firmou či OSVČ dělající videoprodukci uzavřít i výhodnější dohodu o spolupráci.

Dělat to sám, na koleni, na dobrovolné bázi... nic proti nadšení. Je to však finančně i časově nejhorší varianta. Zvlášť jedná-li se o záležitost pro firmu.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 4. 5. 2021 17:50

a za kolik myslite, ze to bude nekdo natacet?
ale hlavne to chce, aby si zadavatel udelal predstavu co vlastne chce a co to tedy bude obnaset...

na strane druhe pokud nejde o kvalitu, lze koupit treba 3x https://www.svetiphonu.cz/mini-kamera-sq11/ a sestrihat na YT a rozpocet se i s tremi kamerami vleze do litru
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod OKUDLLA 4. 5. 2021 21:21

V práci je to má vlastní iniciativa kde by mi na to přispěli ale rozhodně né 130 000,-
takže jsem hledal to správné řešení v podobě akčních kamer, mobilních telefonů či kvalitnějších digitálních fotoaparátů.
jedná se o zkušební prototyp který když by se chytil tak by se dalo mluvit profesionální spolupráci či nakoupení profi vybavení. "Tohle je přeně jak řekl" wikxzen je v plánu to dělat přímo na koleni a za pochodu.
OKUDLLA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chvd 5. 5. 2021 02:40

Zkusim to jeste jednou, nejprve byste si mel udelat predstavu, co vlastne chcete, co se tyce nejen obrazu, ale i zvuku ci svetla, postprodukce, kvality a typu vystupu atd.
Jsem si skoro jist, ze az nejakou predstavu ziskate, budete i schopen napsat zadani, co vlastne pozadujete.
Za 13 tisic toho opravdu v dnesni dobe moc poridit nelze, mozna tak jeden nataceci den u nejake hodne levne produkce.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 5. 2021 14:01

Zaplatiť si niekoho, kto sa venuje videu, by bolo s tým rozpočtom asi lepšie riešenie. Za jeden deň sa urobí väčšina jedál, natočí video a možno aj urobia fotky.... bolo by to určite kvalitnejšie.
S rôznymi akčnými kamerami sa to dá urobiť, no asi by to vyzeralo trocha ako záznam z lepších bezpečnostných kamier.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 5. 5. 2021 18:17

zadavatel ale pise o vyukovych videich vareni, tak jsem predpokladal, ze to rozhodne nebude na jeden den
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků