Foťák co fotí srovnatelně jako mobil

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mikka1 1. 12. 2020 08:17

Moc prosím o radu.
Zvažuji koupi nového mobilu, který by obstojně fotil.
Ale bylo by pro mě lepší mít foťák zvlášť.
Dá se najít něco za přijatelnou cenu (max. 5000, lépe méně), co by fotilo srovnatelně s mobilem Samsung Galaxy A41?
Omlouvám se za laický dotaz, ale můj jediný digitální foťák mi koupil otec před 15 lety jakýsi Olympus, funguje dodnes. Víc jsem se o foťáky nezajímala, nějak jsem automaticky přešla na mobily.
K běžnému focení, krajiny i lidí.
Docela dlouho jsem pátrala a jediné, co mě napadlo je Sony Cybershot DSC-W830 . A ještě Kodak Astro Zoom AZ422 .
Ale opravdu tomu vůbec nerozumím, budu ráda za každou reakci.
Děkuji.
Mikka1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 1. 12. 2020 10:40

Ak chcete lacný kompakt, je lepšie zostať pri mobile.
Kompakt má význam dnes už len s väčším čipom, niečo ako sony RX-100 alebo canony G - rady.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 12. 2020 10:46

Koukněte na fotoguru.cz

On se tam této tématice dost věnuje.

Výsledek je, že mobily jsou lepší, než ty levné kompakty.


Snad jen, kdybyste chtěla nějaký ultrazoom, ale to jste nepsala.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Mikka1 1. 12. 2020 11:49

Opravdu by se nedalo nic najít?
Jako foťák v mobilu je fajn, ale pak ho děti chtějí pořád půjčovat.
Žádné speciální požadavky nemám.
Mikka1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OnderCZ 1. 12. 2020 11:57

Leda něco bazarového, muselo by se pohledat. Ale s větším čipem, něco jak píše bob222, zda by se něco nenašlo. Ale ta nabídka kompaktů je teď bídná. A lepší to nebude, protože mobily tuto kategorii zcela pohltily.
OnderCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 12. 2020 11:58

Myslím, že byste byla spíš zklamaná.

Tady jsme ale všichni trochu postižení :-)

Nicméně - mobily dnes opravdu předstihly tyhle levné kompakty (po obrazové stránce).

Kompakty, které překonají mobily, jsou třeba tyto

https://www.fotoskoda.cz/kompaktni-foto ... =price_asc

Ale i tak s tím budete mít trochu práce, v některých případech.

Pokud Vám jde o scénář - vyfotit momentku, krajinku, západ slunce a bez práce s fotkou ji někam poslat/publikovat, volte mobil.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod vendda 1. 12. 2020 12:36

Zdravím, vyloženě s malými levnými a zároveň dobrými kompakty žádná sláva, ale kdyby nevadilo použité zboží, co třeba něco jako tenhle kompakt s výměnnými objektivy přes inzerát? https://www.paladix.cz/bazar/index.php?uid=41161
Velikostí je podobný jako vámi navrhovaný Kodak, je se dvěma objektivy - kratší na většinu běžného focení, delší třeba na zvířátka... Jasně, jedná se o použitý, taky není z nejnovějších, ale do finančního limitu by se vešel. Výsledky budou lepší než s normálním kompaktem. Nebo sledovat různé akce, ale tam se obvykle začíná na 10 tisících.
vendda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikka1 1. 12. 2020 13:26

Davidof píše:Kompakty, které překonají mobily, jsou třeba tyto


Mně ale nejde o to překonat mobil.
Jde mi hlavně o to ta zařízení oddělit a zachovat kvalitu průměrného mobilu.

Nemohli byste mi tedy poradit něco, co se tomu aspoň blíží?

O vyfotit a poslat mi taky nejde, přehrávám všechno do počítače a i si fotky vyvolávám, papír je papír.

Je totiž trochu na hlavu, kupovat si mobil podle foťáku, a pak ten mobil všem půjčovat. Vadí mi to čím dál víc.

Nad cca těch 5000 se dostat nechci, můžou to ztratit, rozbít atd.

Moc děkuji.

Bazarové ani ne, to opravdu v nejhorším.
Mikka1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 12. 2020 13:52

Sorry, tyhle foťáky pod 5000 bych snad vybral podle vzhledu, jak se Vám ten který strojek líbí.

Ten fotoguru, který se tomu přeci jen zodpovědněji věnuje, doporučoval tento

https://www.fotoguru.cz/sony-hx60-recenze/


Tam máte aspoň bonus toho přiblížení.

Ale co jsem se díval, pod 5000 to nikde nemají.


Třeba někoho napadne jiná varianta.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod rea_andrea 1. 12. 2020 14:34

Průměrný mobil fotku doupraví bez toho, že by se ptal. Typicky velký rozdíl světla a stíny a podobně. Z foťáku budete zklamaná bez ohledu na to, za kolik peněz bude. Z foťáku lezou snímky, které je potřeba dál upravovat, jestli se mají přiblížit fotkám z mobilu. Mobily cílí na jednoduchost a instantní výsledky. V tomto směru jsou fotoaparáty pořád pozadu.
rea_andrea
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OnderCZ 1. 12. 2020 14:56

A to já bych tedy raději vzal tisíckrát ten bazar než něco nového do 5 tisíc. Ptáš se na radu, radí ti tu spousta zkušených lidí, jak by to udělali oni, ale stejně si nakonec nechceš nechat poradit. To, že je situace na trhu jaká je, to nikdo z nás neovlivní.
OnderCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milann88 1. 12. 2020 15:42

Taky bych sel radeji do neceho bazaroveho se slusnou kvalitou, do 5k se nic rozumneho sehnat neda. Budu prodavat Nikon Coolpix A s APS-C snimacem, za nejakych 6k bych ho pripadne nechal, ale asi by to pro vas nebylo to prave orechove, ma pevne ohnisko, takze je na tom stylem foceni jako ten mobil.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 1. 12. 2020 17:17

"Trojitý fotoaparát... křišťálově čisté záběry... " - co byste od toho Samsungu ještě chtěla? To žádný kompakt vám nedá. :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vendda 1. 12. 2020 19:12

wikxzen: Jo, to je fakt. Kam se s mým 12 Megapixlů foťákem séřu. Ale už jsem si objednal 24 Megáč a telefon s 48 Megama. To je přece o hodně víc, tak to musí být lepší. Víc proužek - víc Addihas. :-)
vendda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikka1 1. 12. 2020 22:07

wikxzen píše:"Trojitý fotoaparát... křišťálově čisté záběry... " - co byste od toho Samsungu ještě chtěla? To žádný kompakt vám nedá. :D


Právě že obdobný foťák bez telefonu.
Ale jak je vidět, tak to prostě neexistuje.
Myslela jsem si, že ty parametry foťáků nějak nechápu, protože mi všechno přišlo dost špatné. Že ten mobil za 6000 má vlastně všechno lepší, kromě tedy optického zoomu, než foťák za stejno cenu.

Tak jste mi to tedy potvrdili.

Moc děkuji, už vím, že touto cestou to nepůjde.
Mikka1
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků