Náhrada zrcadlovky canon 500D...rodinný foťák

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Noldo 7. 4. 2020 16:14

Hejtiť X-T100 za to, že využíva starú techniku mi príde nefér, hlavne keď druhou možnosťou je GX80, ktorá tu s nami už je nejaký ten rok.

Osobne mi príde tá Fujina lepší foťák a pre mňa osobne aj dizajnovo atraktívnejší. Veľký rozdiel by pre mňa bol práve spomínaný hľadáčik, ktorý na svojej X-T20 často využívam. Že zle ostrí v porovnaní s novou X-T200 je samozrejmé. Ale či ostrí horšie ako GX80 by si netrúfol povedať. Inak X-T100 má 35 bodov fázového ostrenia, čo nie je veľa ale stále zhruba o 35 viac ako GX80 :D

V každom prípade sú oba foťáky fajn a neoplatí sa dať 2x toľko peňazí za X-T200. Radšej mysli na to, že budeš dokupovať objektívy a platiť dovolenky. A keď už podarí dobrá fotka, tak väčšiu radosť budeš mať z jej vytlačenia a dania na stenu ako z lepšieho foťáku.
Noldo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 7. 4. 2020 17:06

To není "hejt". Jen fakta ve vztahu k X-T200 (a viz mé zdůvodnění, proč bych šel do aktuálního modelu i za cenu vyšší částky). Také jsem napsal, že X-T100 bych vzal, ale z bazaru s cenou max. do 5000 Kč za tělo.
Čili jinými slovy, X-T100 mělo být tím, čím je aktuální X-T200.

Je to trochu podobné jako holce koupit dnes mobilní telefon z roku 2016-17 a marně ji vysvětlovat, že ji to stačí (leč bylo očekávání jinde). Když už bych to měl odlehčit. :-)
wikxzen
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků