Fotoaparát na videa v ateliéru

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pota 3. 3. 2020 12:06

Zdravím,
zabývám se tvorbou videí v atelieru a hledám nový foťák. Zkusím to napsat trošku jinak, než se obvykle píšou požadavky.
Točím vždy na stativu, foťák míří na můj obličej a občas potřebuji ukázat zblízka nějaký produkt, který dám před kameru - potřebuji rychlé přeostření na produkt a pak zpět na mě.
Původně jsem měl a mám Sony RX100 V - má super obraz, ve Full HD 60fps (požadavek) slušné barvy a mega dynamický rozsah. Chválím i rychlé ostření, které je dílem okamžiku a díky světelnosti 1.8 i náznak hloubky ostrosti. Jenže RX100 nemá vstup na mikrofon a jeho zvuk je docela uječený.
Pak jsem přešel na Sony A7 (první gen) se seťákem - obraz super, zvuk díky rode mic parádní. Jenže mi občas dělá to, že zvuk se ztiší na úplně minimum a pak mohu 10min video vyhodit a točit znovu. Došlo to až tak daleko, že pro jistotu nahrávám zvuk i na iPhone, ale je to otrava. Navíc má problémy s ostřením a na některých místech mu "uteču" a zaostří pozadí. O rychlém zaostření na produkt, co mu "strčím" před objektiv, ani nemluvím.

Co bych tedy rád?
- kvalitní Full HD 60fps.
- slušný mikrofon a nebo vstup pro externí mic.
- dobrou světelnost pro rozostření pozadí.
- možnost napájení při natáčení kabelem (s baterkou uvnitř).
- výhodou je otočný displej dopředu na mě ala RX100 V.
- přístup ke kartě bez nutnosti sundavání ze stativu.
- cena max 30k, ideálně polovinu.
Je jedno, zda to bude kompakt ala RX100, SLT nebo DSLR, na focení to nebude určené, na to mám jiné hračky.
Děkuji všem za nápady.
pota
Návštěvník