Upgrade Canonu 500D a fotovýbavy

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod oldbas 27. 11. 2019 21:50

DR.AKEN: Canon 70D má otočný displej. A taky má na rozdíl od 77D možnost doladit autofokus, pokud ti objektiv neostří správně. Celkově je 70D lepší foťák. Má oproti 77D pouze trochu horší DR na nízké ISO. Sám jsem po 7 letech přecházel z Canonu 450D, předchůdce tvojí 500D a ten skok kupředu byl obrovský. Já, pokud bych nezačal fotit na vysoká ISO (1600 a víc), nedám 70D z ruky, dokud nepadne.
Jinak, ta moje je v zánovním stavu, téměř bez známek užívání, nafoceno 35k snímků.
Pokud jde o objektivy: pokud myslíš seťák typu 18-55, 18-135...nedoporučuju, jsou horší než tvá sigma. Canon 10-18 ti doporučit mohu, za ty penize je luxusní. Další bych ti doporučil Canon 24 f/2,8 STM. S těmi si užiješ spoustu legrace. Jsou malé, lehké, levné a fungují skvěle.
oldbas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DR.AKEN 4. 12. 2019 19:24

Tak se mi podařilo koupit 77D s ještě roční zárukou za 8500kč. Tudíž nynější upgrade vyřešen... až budou peníze koupím Canon 10-18mm f/4,5-5,6 IS STM a pak uvidíme nějaká portrétovka by byla fajn... nicméně do narozek mám vybráno a to je až do května :-D. Když člověk staví není peněz nazbyt.
DR.AKEN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oldbas 4. 12. 2019 20:19

DR.AKEN - dobrá volba. Je to osekaná 80D, hlavně nemá možnost micro nástaveni ostření v případě FF/BF. Tak ať dobře slouží.
oldbas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DR.AKEN 4. 12. 2019 20:24

Díky a taky díky za rady, přeci jen ten nikon byla volovina....
DR.AKEN
Kolemjdoucí

Předchozí stránka