KAPESNÍ NÁHRADA FOTOMOBILU

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 10. 2019 16:17

To jsme ale chtěli zamlčet ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod wikxzen 16. 10. 2019 16:23

Vy kulišáci poťouchlí... :D

Jinak k tématu nemám moc konkrétního co říct. Osobně bych se zcela vyhnul té variantě, abych vedle mobilu, měl ještě kompakt. Ano, kvalita fotek bude lepší, ale... když už bych do toho vrazil 35k Kč, tak bych se mrknul do bazaru a koupil pořádný fotoaparát se solidním zoom objektivem a hotovo. Pak se nad kvalitou fotek můžu vyloženě tetelit. To by mi za tu neskladnost, větší rozměry a váhu stálo za to.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 16. 10. 2019 20:31

Ještě by mohla přicházet v úvahu Fuji X70, je o trochu větší než GR (ale jen malinko).
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 10. 2019 20:33

Je pro ní nějaká možnost automatické krytky ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 17. 10. 2019 11:11

no vzhledem k pozadavku co nejmensich rozmeru to stejne na vyklopny displej nevidim. Nahradit by se ten pozadavek mohl wifinou a funkcni aplikaci ..
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lywe 21. 10. 2019 10:58

Děkuji všem velice za názor...ale ještě to upřesním, aby to nebylo jednoduché:
-potřebuji výklopný displej+ zoom alespoň 5x fotím pouze přes den, takže světelnost mě až zas tak netrápí.
-k velikosti: není nutné, aby byl malý jako rx-0 ale spíš tenký... protože než vytáhnu z kapsy něco tlustého co sebou vezme i kapesník? a ostatní drobné předměty, tak to bych moc nenápadný nebyl:-) Zajímalo by mě porovnání v tlouštce Rx100 vs . ten e-pl9 s pancake základ. pro ten rx 100 mluví automatická krytka ale zase nemá programy pro hračičky jako live time...apod. Což pro mne jako úplnýho laika je trochu mínus. Většina telefonů toto může dohrát ze storu..bohužel ten zoom je tragický. A když Vám někdo řekne u snímku, který se Vám líbí, že stojí za h... jenom kvůli kvalitě a že jeho starý telefon fotí lépe, tak to pak musím uznat. Vždy jsem byl zastánce toho, že foťák ja na focení a mobil na volání.
ale Doba mění...
lywe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 10. 2019 11:21

Porovnání velikostí foťáků je na camerasize.com . Olympus objektiv 14-42 EZ může mít za příplatek taky automatickou krytku. Olympus nemá hledáček, Sony ano ale je hodně malý.

https://camerasize.com/compact/#332,686.409,ha,t
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod honza.c 23. 10. 2019 09:08

Pokud uvažujes nad e-pl9, tak mrkni na Lumix DC-GX9 viz bazar
viewtopic.php?f=224&t=1301074
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků