Bezzrcadlovka +/- 25 tis.

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Phates511 23. 9. 2019 13:04

Dobrý den,

rád bych si pořídil foťák v ceně do +/- 25 tis (tělo). Vždycky jsem se zájmem sledoval portrétní fotografie, různé fotoreportáže apod. Nyní bych rád, jen tak pro radost, sám zkusil něco cvaknout. Žánr tedy portrét, časem případně street/dokument. S ohledem na váhu preferuji mirrorless.

Zaujala mě jednak nabídka sony a7 II s 28-70 mm seťákem v přepočtu za 25 tis. Koupil bych případně v NY.
https://www.bhphotovideo.com/c/product/ ... rless.html

Jednak mě zaujal fujifilm x-t30, kde tělo vyjde na cca 24 tis.
https://www.fujifoto.cz/fotoaparaty/fuj ... antId=5795

Jsem si vědom, že v obecné rovině ff snímač představuje s ohledem na možnou hloubku ostrosti výhodu, na druhou stranu čtyři roky ve světě technologií jsou dlouhá doba. Recenze jsem si prošel, nicméně mé praktické zkušenosti se rovnají nule. Zajímaly by mě proto jakékoli postřehy Vás zkušenějších, případně návrhy alternativ apod. Jaká je vlastně dostupnost objektivů pro zmíněné přístroje?

Díky, Jakub.
Phates511
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 23. 9. 2019 13:56

A7II som mal a je tú inú generáciu dosť cítiť. A7III je o parník ďalej. Ten odskok je obrovský. V každom prípade fotiť s tým ide, ale z toho seťáku 28-70 by si bol hádam dosť sklamaný a čakala by ťa ďalšia investícia, aspoň do nového tamronu 28-70/2,8.
XT-30 by som pre začiatok uvažoval s 18-55/2,8-4. Slušné sklo pre začiatok, kým sa rozhodneš čo ďalej, a vydrží aj potom. ;)
Ale ako sa hovorí, či chceš veľké kozenky alebo také akurát do ruky, to je len Tvoj boj! :D
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 23. 9. 2019 13:57

Dám asi jen částečný tip, a to je Fuji X100F - na street/dokument jako dělaný (malý, tichý) a když bys potřeboval portrét, tak tele předsádka TCL-X100, je jedno, která verze, dají se koupit jeté za dobrou cenu a nemá se na nich co pokazit protože uvnitř je jenom sklo. Byl bys ale lehce přes budget a ten foťák má trošku nevýhodu v tom, že není utěsněn proti vlivu počasí. Jinak jsem kromě tohoto kompaktu zarytý zrcadlovkář, takže zbytek asi poradí jiní. :-)
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 23. 9. 2019 16:22

X-T30 budiž, ale klidně bych volil místo zoom objektivu sestavu dvou až tří malých prime skel: na všelicos XF16mmF2.8 (nebo starší XF23mmF2) a třeba na ty portréty XF50mmF2.

A kdyby to bylo jen jedno prime sklo, tak bych si vybral XF35mmF2, který se hodí jak na street/eventy, tak i na ty portréty. Zábava je zde určitě zaručena.

Neříkam, že ten Fuji zoom je špatný, ale už to není takový prcek jako ty malé skla. :-)
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • C1 Pro 12
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 23. 9. 2019 19:01

souhlas s wikxzen. Pokud jde o hmotnost, tak bych sel cestou pevnych skel. Jedno male na report, druhe male na portrety.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Phates511 23. 9. 2019 19:52

S těmi pevnými skly víceméně počítám. U tý a7ii je příplatek za seťák jen cca 2500, což by mi přišla škoda nevzít, přece jen by se to někdy mohlo hodit.
Phates511
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 9. 2019 20:06

Dovol mi dát Ti jednu úplně naprosto nepřenosnou (ale mnohokrát prožitou) radu - nekupuj si žádné špatné objektivy.
To ty peníze radši dej na dobročinnost.

Jestli všechny testy jsou spíš rozpačitý, a ti, kdo o tom trochu ví, píšou, že to není moc dobrý, nekupuj to. ;-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 24. 9. 2019 07:41

Ja teda jeste pridam - opravdu doporucuji fotak pred koupi dukladne vyzkouset nebo si nechat tech zakonnych 14 dni k testu. Nekdy je ten pozadavek co nejmensi hmotnosti a velikosti kontraproduktivni - fotit dneska umi kde co, ale fotak se musi hlavne dobre drzet a ovladat.
cport
Návštěvník