Amazon - poslanie objektívu

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jaroh 4. 3. 2019 07:05

Aj keď zvyčajne kupujem na Slovensku, tentokrát je rozdiel v cene objektívu, o ktorom uvažujem, dostatočný na to, aby som ho kúpil z nemeckého Amazonu. Ale bojím sa dopravy. Máte niekto dobré alebo zlé skúsenosti s dopravou objektívu z Amazon.de? Kuriéri so zásielkami zaobchádzajo dosť hrubo a objektív nie je knižka ... Nehrozí poškodenie? Nejaké skúsenosti?
jaroh
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 4. 3. 2019 07:30

Z Amazonu nie, ale zo zahranicia som uz objednal hromadu objektivov a vzdy bez problemov.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 4. 3. 2019 08:07

Takisto, sice nie amazon, ale vsetku fototechniku som kupil a kupujem iba z eshopov (SK+zahranicne). Ziadny problem.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 4. 3. 2019 12:22

Z amazonu som kupoval len raz, ale v pohode, zabalené v bublinkovej fólii. Inak rovnako aj eglobalcentral, všetko perfektne zabalené a nepoškodené, donáška až do office.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 5. 3. 2019 03:00

Tak ono je úplně jedno, jestli nakupuješ na Slovensku, nebo na druhým konci světa, poškodit se může i zásilka z vedlejší ulice. Záleží především na zabalení. U Amazonu (.de, .fr, o něco míň co.uk) jsem měl už několik desítek nákupů a v tomto ohledu nemůžu říct ani ň.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jaroh 5. 3. 2019 12:51

OK, ďakujem všetkým :-).
jaroh
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 5. 3. 2019 17:09

Amazon má pod sebou i jiné externí prodejce, od jedno takového mi přišli vánoční ozdoby v bublinkovém pytli, dovedete si představit v jakém stavu to došlo. Tak že je potřeba kouknout i na reference prodejce, ideální nakupovat na Amazon Prime tzn. že by to měli mít skladem a ručí za to Amazon.
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 5. 3. 2019 17:27

Amazon prime s tím nemá nic společnýho. Prime je "věrnostní" placenej program Amazonu, v rámci kterýho nabízí některý zboží levněji a zasílá ho rychlejším způsobem.
Amazon prodává svým jménem na svůj účet "svoje" zboží (s nějakýma drobnýma výjimkama, kdy Amazon zasílá cizí zboží, který je pak označeno "prodáváno xy, zasíláno Amazonem"). Plus má ještě platformu Amazon market, kde umožňuje externím prodejcům nabízet a prodávat svoje zboží, kteří si ho pak i sami, na vlastní triko a za jimi stanovené poštovné, rozesílají. To jsou nezřídka nějací Čínani, co posílají zboží v bublinových oblepených obálkách. Nicméně ani tam se mi snad nestalo, že by něco došlo poškozený (ťuk, ťuk). Narozdíl od některých zásilek z českých e-shopů.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 5. 3. 2019 18:06

Tak jsem to asi blbě pochopil, ale vím, že když je u zboží Prime tak je to v obalu od amazonu s garancí. Objednávám docela často a ty rozdíly v balení registruji.
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků