EGLOBALCENTRAL, EGC

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 1. 2019 15:53

Alex

Mám fakt radost, že máš dobrý pocit. Sice jsem si byl dost jistý, ale znáš to - když něco doporučíš, tak můžeš čekat jenom nějaký průšvih ;-)

Tu 15/1,7 jsem si oblíbil od prvního okamžiku. Je to objektiv přesně splňující to, na co byl navržen. A je i hezkej, což sice nefotí, ale potěší :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 27. 1. 2019 21:11

Alex 01 píše:Samozrejme je tu aj otázka etiky.


Proč etiky? To jako že nepodporuješ slovenský prodejce?
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Alex 01 28. 1. 2019 12:50

Ani nie, no ...
Za dávnych čias človek vošiel do Fotokina v každom okresnom meste a hodinu sa bavil s predavačom, ktorý sa vyznal + atmosféra. Kúpa cez internet priniesla lepšie ceny (napr. EGC, akcie,výpredaje,kešbeky, ...), no hodiny gugľovania a po praktické skúsenosti s daným výrobkom si musím (rád) chodiť tu (týmto ďakujem Davidofovi + ...). Ten kto nemá veľké obchody nablízku(Prolaika, Fotovideoshop,Fotoškoda,...) ani nemá šancu ošahať si, či vyskúšať lepši fotoaparát, al. objektív.
Vo francúzskych dedinách už nie sú pekárne, v Tatranskej Lomnici nekúpite klince a vo foto-predajniach pracujú brigádnici ... Nechcem zanášať politiku do diskusie, no niečo je na tomto kapitalizme zle.

Zároveň už dopredu prosím Davidofa o trpezlivosť, lebo sa mienim naňho obrátiť s cca 287 otázkami o GX80ke (pokus o vtip).
Alex 01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ferin 28. 1. 2019 13:12

Alex01: Vo francúzskych dedinách už nie sú pekárne...


Tak boulangerie a kavárnu tam naštěstí stále najdeš v každé díře o třech domech (aspoň z mé zkušenosti). Jinak by bylo vzbouření na vsi.

Alex01: Nechcem zanášať politiku do diskusie, no niečo je na tomto kapitalizme zle.


Zle... No já nevím.
Zatímco dřív ty fotoobchody byly na každým rozpadajícím se rohu a prázdný regály přetýkaly nejnovějším a cenově dostupným zbožím z vyspělého světa. ;-)
Já tuhle dobu v tomto ohledu blahořečím. Nikdy nebylo tak snadný najít podrobný informace prakticky o čemkoliv, aniž by člověk pracoval přímo v oboru (samozřejmě to s sebou nese i jedno velký negativum - fůru času strávenýho četbou :mrgreen: ). Dřív byl člověk odkázanej pouze a jen na informace, který mu (v lepším) případě poskytl prodavač v "jeho" obchodě - pokřivený jeho (ne)znalostma, osobníma preferencema a výší marže na tom kterým výrobku. Člověk si odnesl, co mu krásně obásnil. Ano, mělo to výhodu, že pokud se mu to vzápětí nerozpadlo, tak to už neřešil, pač mu nikdo na nějakým foru neřekl, že si místo toho mohl koupit něco lepšího a za míň peněz. ;-)
A stejně tak byl dřív člověk odkázanej na značky a aktuální sortiment, co měl ten prodavač v obchodě vystavenej, zatímco dneska má člověk v podstatě vše, na co si vzpomene, a když na, tak si to objedná v Číně, v Papuásii nebo u eskymáků.
Tak to vidím zase já.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 28. 1. 2019 13:13

Jestli napíšeš 287 opravdových otázek na ten foťáček, tak slibuju že na každou odpovím :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod rodri 28. 1. 2019 14:13

Alex 01 píše: Nechcem zanášať politiku do diskusie, no niečo je na tomto kapitalizme zle.


Na tomto kapitalizme je zle to, že to není kapitalizmus.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 28. 1. 2019 14:44

Lokální obchody nezabil ani tak kapitalismus, spíš obchod přes internet.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 28. 1. 2019 14:53

Dolgor: Tak to v podstatě jedno jest. Zabil ty, které se nedokázaly přizpůsobit vývoji.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 28. 1. 2019 15:07

Tak to vidím zase já.

Tak si dovolím i já připomenout, co nákup zboží z těchto zdrojů skor jistě znamená.
Pokud se jedná o zboží s cenami o 20/30/40% nižšími než je běžná cena v EU navíc původem z asijského trhu, je více než pravděpodobné. že EU(kterou jsme si svobodně zvolili za svou domovinu) nebo naše vlast byla ochuzena o clo/DPH. Tudíž pokud takové zboží nakoupíme, dost pravděpodobně se podílíme na okrádání svých spoluobčanů. A to přeci naprostá většina z nás odmítá. Soudě dle názorů většiny z nás(označením my míním občany našich zemí). Aspoň teda nejsem si vědom, kdo by tvrdil, že třeba pánové Krejčíř, Kožený, Bakala atd atd atd by byli šikovní a že jim patří uznání. Přičemž oni dělali nanejvýš něco podobného jen teda byli mnohem schopnější tak vydělali podstatně více.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 28. 1. 2019 15:13

Takhle dramatické to snad není. Přece to nekupuje někde na parkovišti :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 28. 1. 2019 15:14

Davidof píše:Takhle dramatické to snad není. Přece to nekupuje někde na parkovišti :-)

Co není dramatické? Nerozumím, jak to myslíš.Nebo to nereaguješ na mne?
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 28. 1. 2019 15:20

chvd: Přečti si to prosím ještě jednou. O tento aspekt se tam vůbec nejednalo.
Jinak, když už je řeč, nechápu, proč takto zobecňovat. Pri standardním nákupu (nad určitou hodnotu) ze zemí mimo EU (resp. mimo EHP) kupec při doručení odvádí clo a DPH.
A pokud jde konkrétně o společnost v názvu tohoto vlákna, jasně deklarují, že DPH a clo odvádějí oni. A kupující jim dává souhlas k vyřízení formalit.
Prakticky pak zasílají zboží již se nacházející v Evropě - které muselo být standardně procleno a uvolněno do volného oběhu, nebo posílají přímo z Asie, kde nevím o nikom, po kom by celní orgány při doručení chtěli doplácet clo a DPH, přestože u nákupů, kde prodávající platbu cla a DPH nepřebírá, se tak standardně děje.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 28. 1. 2019 15:20

Myslím, jestli jsem to pochopil, s tím okrádáním. EGlobal musí nějaké zákony přeci jen dodržovat, aspoň myslím.

Pokud by to bylo celní zprávou posouzeno jako zboží k proclení, neváhali by. Mám zkušenost, když jsme si objednali knihu z USA, užili jsme si své. Nejlepší byl dotaz, k čemu ta kniha slouží (součást formuláře).

Přiznám se, že jsem se trochu bál, ale napsal jsem, že ke čtení a prošlo to ;-)

-- 28. 1. 2019 15:24 --

A ještě bych napsal, ale to, chvd, ber prosím s patřičným nadhledem - jestli víš naprosto jistě, že EGLOBAL je nelegální byznys, takže můžeš obvinit jeho zákazníky z okrádání nás všech, měl bys splnit svou občanskou povinnost a jít podat patřičný podnět na příslušná místa.

Jinak ty šlendriány nikdy nevymýtíme ;-)

Ale nenecháme toho radši ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 28. 1. 2019 15:25

Davidof píše:Takhle dramatické to snad není. Přece to nekupuje někde na parkovišti :-)


Jistě. Představa, že takto velká a profláklá společnost denodenně posílá do EU "na černo" tuny zboží, který navíc nějakým nepochopitelným řízením po celou dobu uniká pozornosti celních orgánů, je dost úsměvná.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 28. 1. 2019 15:31

Co jsem četl, tak dnes někteří výrobci celkem běžně prodávají do bočních kanálů mimo oficiální distribuci. Mají pak menší výdaje na záruční servis, distribuci apod., zároveň prodají víc zboží.
Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků