EGLOBALCENTRAL, EGC

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ferin 28. 1. 2019 17:02

Dík.

Zajímavý, že třeba tu rybí krytku jsem kupoval v oficiální evropské distribuci výrazně levněji.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 28. 1. 2019 17:06

Tam asi uz nie je velmi priestor hybat s cenou. Na tych objektivoch okolo stovky asi vela neusetris, ale pri tych profesionalnejsich usetris mnoho. Plus tie ceny su pomerne dynamicke. Ako som pisal, par dni dozadu stala 12-40 410eur.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 28. 1. 2019 17:08

Sony A73 za 45000,- .................................................................................. hmmm ............ :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 28. 1. 2019 17:14

Joj, tieto ceske koruny ... :-D

Ale ano, ale napriklad fotaku by som sa odtial bal viac nez objektivu. Pri tych PRO Zuikach tak nejak pocitam, ze ma to prezije a tak to az tak neriesim. Ale jo, EOS R uz za 1600, A7 III tusim tiez ... solidne ceny :)

Tu si niektore veci lacnejsie: https://www.e-infin.com/eu/
A7R III za nieco malo cez 2000eur. Za cenu technologickeho zazraku Olympusu by mi k tomuto vyslo uz aj nejake sklicko, alebo dron :-D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 28. 1. 2019 17:21

tam je to za 41 800 ......... šmarjá :-)

-- 28. 1. 2019 17:26 --

No nic, zítra jdu na opravu kolene, nemá cenu se pouštět do větších akcí. ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 28. 1. 2019 17:31

Chvd, upřímně nevím o čem točíš.

Tak si to přečti a dozvíš se to.
Eglobal má sklady v Evropě a posílají to pouze po Evropě. Podvody s deklarací hodnoty balíku se nekonají, vlastně už to ani nejde, doby kdy se na balíček z číny psalo cena 5EUR a gift ať už to bylo cokoliv jsou dáno pryč. Non-schengen balíky se skenují a jde se docela tvrdě téměř po všem. Nehledě na to, že jak přepravní společnosti, tak stát si nechá za celní řízení zaplatit a to se bavíme o balíku za pětikilo.

Ne všechno posílají/přijde z EU. A samozřejmě, že deklarace nebývají vždy OK. Tvrdě po všem se fakt nejde.
Z kama EGC ve skutečnosti bere zboží a jak ho dostává do Evropy je druhá věc a pokud je to ilegalní je to věc Evropských úřadů, ale nákup na EGC probíhá zcela legálně

Pouze jsem poukazoval na fakt, že nákupem z EGC a podobných zdrojů okrádáme sami sebe navzájem, to je vše.

To že s tím většina lidí nemá problém, je známý fakt. Ale nebojte, já bych taky asi neměl problém ošulit lidi, co nemají problém ošulit jiné lidi. A taková je nás naprostá většina. Jen mi pak přijde divné, že naprostá většina odsuzuje lidi, kteří jsou v tomhle ohledu mnohem šikovnější, jako například někteří naši tzv, kontroverzní podnikatelé nebo volení zástupci, které si ještě pravidelně chodíme sami volit.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 28. 1. 2019 17:34

Ferin píše:bob, Mike: Asi tak (až na ten Schengen - nerovná se území celní unie).


Jasně, smysl sdělení to ale nemění :)
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 28. 1. 2019 17:43

Dolgor píše:Mně ceny zboží na EGC nepřijdou tak zázračně níz....... distributorů.
Například Nikon takto prý prodával ještě před několika lety, dnes už ne a proto jsou jeho věci v těchto obchodech těžko k sehnání.

No, já bych těmhle prý moc nevěřil Asi se to může stát(třeba u nějakého modelu ve výběhu), ale co mám zkušenost, tak výrobci si takhle půdu pod nohama moc nepodkopávají.
Dá se to vzít i z druhé strany ve smyslu: chtěl bych vidět počet těch, kteří z obchodů typu EGC nakoupili, dostali doklad s náležitostmi pro odpočet nepřímé daně, uplatnili si odpočet nepřímé daně, finanční úřad nebo jeho obdoba to prověřil a neprotestoval.
Naposledy upravil chvd dne 29. 1. 2019 03:25, celkově upraveno 1
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 28. 1. 2019 18:44

Vycházím z článků Thoma Hogana, který právě tuhle praktiku u Nikonu popisoval jako ověřenou a vysvětloval jejím omezením v posledních letech malou dostupnost výrobků Nikonu z šedého dovozu. Podle něj má tímhle prodejem výrobce stejný zisk na kus a vyšší celkově, protože prodá víc kusů (jsou levnější). V USA se zboží označené "grey market" prodává i přes velké obchodníky legálně a podle Thoma Hogana má původ právě v těchto výhodných přímých prodejích z továrny velkému asijskému obchodníkovi, který to pak vozí do světa na vlastní náklady.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 29. 1. 2019 04:18

Já ti věřím, že to tak tvrdí ten pán a třeba má i pravdu. Tedy krom úvahy, že Nikon má vyšší zisk celkově. To jakože prodejce prodává o 25%+ levněji a prodá tolik moc navíc díky tomu, že je to levnější? To ale přeci nedává smysl. To by musel takhle sehnat zákazníky, kteří by jinak koupili něco jiného..jenže to něco jiného je přeci také levnější v těchto obchodech. Nebo odkud by se rekrutovali ti zákazníci navíc?
Vůbec nevím, jak to chodí v USA. Nicméně tady jsme se bavili o cenách v průměru o 25%+ nižších tady u nás.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 29. 1. 2019 09:04

1)Pro výrobce je zisk na kus stejný či podobný, protože většina ceny z oficiální distribuce se ztratí v distribuční síti = nepatří výrobci. 2)Za nižší cenu prodáš víc kusů zboží. 3)Nikdo netvrdí, že výrobce takhle mimo svoje oficiální distributory prodává úmyslně. Většinou se jedná o to, že výrobce tyhle praktiky toleruje například za účelem zvýšení svého tržního podílu. Některý z výrobcových běžných obchodních partnerů například objednává velké množství zboží, které ve své zemi nemůže prodat. Získá množstevní slevu a část zboží posílá do šedé zóny.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 29. 1. 2019 12:55

No úplně se mi to nezdá, ale to máš fuk, možné to je(obzvlášť asi třeba u levnějších spotřebnějších druhů a v USA) a hlavně nic to nejspíše nemění na tom, proč je mnohé zboží z Asie tak levné v Evropě. Na "levné zboží u vietnamců" jsme nadávali už v 90letech a od té doby jsem s tím nadělali P.R.D. Jo vlastně nadělali ... už neprodávají ve stáncích, místo toho v e-shopech. A smějí se více než dříve. (jasně, že nejde jen o vietnamce, nic proti nim jako národu nemám)
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alex 01 30. 1. 2019 19:59

Dobrý večer všetkým.
Viem, že tu už beží vlákno špec. pre nastavenia GX80. Verím, že mi tu duplicitu prepáčite a dáte konštruktívnu radu .

Zvlášť pozdravujem DAVIDOFA. Aj keď nemám pokope 287 otázok, tak predsa by sa len nejaké našli. Poprosím Ťa o trocha (asi o viac, ako trocha) času, aby si ma správne naštartoval. Mal som dávno Petri MF-1 a fotky boli fenomenálne(aj keď +-každá tretia odpad). Teraz sa neviem trafiť do hĺbky ostrosti, potom mi to zas šumí, inokedy je to neostré,... hotová alchýmia.
Fotím väčšinou v interiéri rodina, oslavy ..., vzdialenosť +- meter a vyššie, niekedy aj psov pri výcviku (rýchly pohyb) tiež v interiéri. Preto ten svetelný obj. 15/1,7.
Nastavenia mám v režime P:, štyl VIVD živé/ 4:3/L16/ kvalita najv./AFF/zaostiť a merať v strede obrazovky/ svetlá-tiene: vyšší kontrast/ i.dynamický (ČO TO JE?)-HIGH/ i.rozlišení(ČO TO JE?)-EXTENDED/ dodatečné zaostření OFF/ HDR-OFF/ typ závěrky MSHTR/blesk TTL + red.č.očí/ synchro 1st/ nast. blesku+-0 EV/ ISO limit 1600/ red. vin. ON/ komp.difrakce AUTO/ barvySRGB/

Video: ako P vyššie.

Iné nast.: Zámek AF/AE – (AF-ON), AFzávěrka ON, spúšť s namač. OFF, i.ostření(AF)-ON(ČO TO JE?), nast.jednobod.AF-LONG, Zobraz.jednobod.AF PIP(ČO TO JE), ostrenie na stred ON, Priorita FOCUS, AF+MF doostření OFF, Přepaly OFF, Zebra OFF(ČO TO JE),Nastavení voliče(kruhového?, ČO NASTAVIŤ?), Firmware telo1.2, obj1.0 (aktuálne?, telo asi hej), obnovenie pix. – je potrebné?, ako často?, čistiť snímač ako často? DFD funguje pri všetkých režimoch AF? Pri nasedení nového obj. 15/1,7 je nutný reset, alebo špec. nastavenie?
Je lepšie fotiť s prioritou clony – interiér, no psy v pohybe tiež interiér- tam snáď priorita času, nie? Pri malej vzdialenosti mi deformuje výzor psa, no s tým som počítal. Ako na to?
Keď som prvé fotky dal na TV4k, bolo to všelijaké (šum). Video-AF je pomerne pomalý, je na to nejaká finta? Nič sa nedeje, video nie je priorita.

Obj. 12-35 ma nenútil zaoberať sa hĺbkou ostrosti, no 15/1,7 už áno (beriem to ako +). Ako na to jednoducho, bez kalkulátora? http://www.fotozona.sk/calc/

Je tu aj - digineff.cz, cit.: „Dále se tu nastaví odpojení autofokusu od spouště: položku Zámek AF/AE dlužno dát na AF-ON a AF závěrka na OFF. Komu to nesedí, nechť nechá defaultní AE LOCK a pak se přístroj chová jak uvedeno výše - po stisku tlačítka drží naměřenou expozici. Zde podotknu, že přístroj je primárně určen k živé fotografii a odpojení spouště od ostření používají fotoreportéři: jedou v režimu průběžného snímání, palcem tisknou dedikované tlačítko (zde AF/AE LOCK a když ho pustí, rovina ostrosti zůstane na posledním nastavení.“
Má toto význam pre mňa, keď nefotím pre Washington Post v Iraku? A je toho ešte kopa, len si už nespomeniem. Chcem to dať na fórum ešte dnes večer.
Obrovské ĎAKUJEM už vopred a verím, že sa raz stretneme a oplatím Ti to.
Alex 01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 30. 1. 2019 20:49

Přesunuto
Naposledy upravil Davidof dne 30. 1. 2019 21:33, celkově upraveno 1
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Alex 01 30. 1. 2019 21:06

Poučený amatér je isto lepší, ako priveľmi aktívny laik (ja). Rád počkám a prajem skoré uzdravenie.
Alex 01
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků