Jaký FULL FRAME

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Xyz255 28. 8. 2019 12:46

Zdravím, momentálně vlastním Canon G12 (což je hádám tady vedlejší) a Canon 350D a z překvapivých důvodů bych rád upgradoval a rovnou na FF (hloubka ostrosti a crop mi leze děsně na nervy). Mám hlavně také ještě kinofilmové tělo Canon 1V a k tomu všemu čtyři skla - 50mm f/1,4 USM, 24mm f/2,8 (klasický EF, ne tu placatou EF-S STM verzi), 70 - 200mm f/4 L USM a klasický EF-S seťák 18-55 se stabilizátorem a ještě mezikroužky s elektronikou. Prostě Canoňák. EF-S by samozřejmě po přechodu na FF padl, s tím počítám.

A teď proč sem píšu:
Původně jsem byl jasně rozhodnutý vzít Canon 6D II (protože 5D IV je finančně mimo), nicméně kolega mě nahlodal, ať se ještě podívám na Sony A7 II... Co se týče mého charakteru, tak jsem takový hodně nadšený (možná bych mohl říct i fundovaný :D ) amatér a co do stylu focení (video vůbec), tak je to taková směska všeho možného kromě sportů a nočních fotek - ty jsem hlavně fotit nemohl už jenom kvůli tomu, že třipade stářím šumí už na ISO 200... Nicméně prioritu mají krajiny a zvířectvo. No koukal jsem na ceny, Sony vychází levněji než Canon, ale rád bych se vyhnul v nejbližší době nákupu nových skel (další výdaje), případně nervování a starostí s prodejem stávající Canon výbavy.
Abych mohl zatím žít se stávajícími skly, připočítám k Sony bajonetovou přechodku od Sigmy za 6 tisíc a jsem zhruba na stejné úrovni jako Canon. Na Sony se mi líbí stabilizovaný čip, na druhou stranu mi přišlo, že v nabídce je absolutní výpadek pevných skel cca od 135 do 200 mm, což beru celkem jako problém, který u Canonu řešit nemusím. Dál mi také přišla prakticky mizivá bazarová nabídka skel v našich luzích a hájích na Sony.
O Canonu jsem zase četl a viděl pár grafů ohledně dynamického rozsahu, nepřišel mi ale zase až tak zásadní rozdíl, jak se mi na první dojem zdálo z diskusí a nemyslím si, že se někdy dostanu do situace, kdy bych musel tahat info z o 5 EV podpálených stínů, o které se recenzenti často opírali.

Takže konečně moje otázka - byla by ta Sony bezzrcadlovka výrazná výhra oproti 6D II? Z pohledu vás, výhod i nevýhod, co jsem si vzpomněl a tady napsal a i dalších... Děkuji
Xyz255
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 28. 8. 2019 13:28

Ak Sony, tak minimálne A7R2, alebo ešte lepšie A7III.
A7II je starý fotoaparát s veľmi starým snímačom a oproti 6D2 by si si podľa mňa vôbec nepolepšil.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AwwA 28. 8. 2019 14:05

Neznáme rozpočet. To je pak těžké.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Xyz255 28. 8. 2019 16:02

Předpokládál jsem, že když píšu o dvou kandidátech, že to vyplyne, ale jinak je to tak do těch 35 tisíc plus mínus.
Xyz255
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 28. 8. 2019 16:07

Súhlas s ondrejom, pod A7III nechoď, ten AF s Canon sklami je na dvojke fakt ešte poslabší, síce ide, ale nie je to žiadna hitparáda.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chodec80 28. 8. 2019 20:40

Proč tě trápí nedostatek pevných skel mezi 135 a 200 mm, když je ani nemáš, tj. nepoužíváš?

Pokud Sony, tak alespoň A7III, teprve s ní si můžeš bez obav nechat EF skla. Na krajinu výhody třetí generace asi nevyužiješ, na ty zvířata už asi jo.

Na zvířatka bys využil více 100-400 než 70-200, ale ta cena :-). Mrkni na e-infin.com, tam vyjde A7III na 39k.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Xyz255 29. 8. 2019 07:07

chodec80 píše:Proč tě trápí nedostatek pevných skel mezi 135 a 200 mm, když je ani nemáš, tj. nepoužíváš?

Protože daný ohniska v současnosti používám v rámci toho 70 - 200 zoomu. Nicméně pevný a světelnější sklo mi furt přijde vhodnější a cenově dostupnější než Lkovej zoom s takovým rozsahem (můžu se mýlit, klidně mě opravte).

No na tom webu to vypadá zajímavě, ale když bych k tomu vzal tu redukci tak je to skoro 45 bez dopravy, což už je mnohem víc než jsem původně po shlédnutí cen 6Dčka počítal a navíc je tam jenom roční záruka, na reklamace hádám bych jim to musel poslat zpátky a navíc jsem o nich nikdy neslyšel... Jako kdyby tam měl být fakt dost znát ten rozdíl, tak řeknu asi jo, ale zatím mi to tu nikdo neřekl, tak nevím.

No toho 100 - 400 jsem si taky všiml, ale ta cena je mazec, ani na ebayi to není o nic lepší :hm


EDIT: tak jsem si pročetl něco o tom eshopu a šedý dovoz nechci, takže prosím uvažovat české ceny
Naposledy upravil Xyz255 dne 29. 8. 2019 07:42, celkově upraveno 1
Xyz255
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fuck8r 29. 8. 2019 07:25

Na e-infinity byla a7-3 za 37000 - top volba
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fotofanda 29. 8. 2019 08:03

A proč ne Canon RF? To je vážně tak špatný? Kdybych již neměl A7III tak bych o něm i jako bývalý Sony A-mount uživatel se Sony A-mount objektivy uvažoval. Zvlášť ve tvém případě a Canon skly.
Mě se na RF líbí cena a váha. Jinak je ale pravda, že s A7III jsem maximálně spokojený. Ten cenový šok jsem již vstřebal a teď užívám focení i spousty stále přibývající objektivů a novinek ze kterých se dá vybírat. Občas si něco přikoupím a je to super.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Xyz255 29. 8. 2019 08:18

No cenově dostupný by pro mě byl jenom RP a u toho jsem pochopil, že má prakticky stejný čip jako 6D ii a přece jenom mám radši klasický optický hledáček a lepší držení zrcadlovky... Nad tou Sony bezzrcadlovkou jsem uvažoval kvůli tomu, že ze všech popisů na mě dělá dojem, že je šíleně suprovější než mnou vyhlídnutý 6Dčko, ale Mk ii mi tu kolegové výš rozmluvili a trojka je finančně mimo.
Xyz255
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fotofanda 29. 8. 2019 08:46

Pokud Ti víc vyhovuje optický hledáček i držení zrcadlovky, a navíc máš Canon skla, pak asi není co řešit.
Mě vadila ta přílišná velikost a váha FF zrcadlovek. Sony to navíc zařízlo a jediná jejich FF "zrcadlovka" byla skoro za 100 litrů.
Pokud chceš hlavně fotit a novinky ze světa foto Tě nechávají vesměs chladným pak je vše OK. Počítej pouze s tím, že to Canon stejně jak Nikon DSLR omezí (to se už děje) a pak ukončí. Mezitím určitě přijde se zajímavými novinkami v bezzrcadlovkách, které případný přechod usnadní. Ale to je hudba budoucnosti.
Kdo, ale bez novinek na ten svůj stroj nevydrží, ten může být v depresi. Znám to ze Sony fóra na dpreview. Tam to někteří nedávají.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 30. 8. 2019 07:50

Xyz255
napíšu ti své zkušenosti, a třeba to pomůže i někomu jinému.

Sony A7 II jsem taky jeden čas zvažoval, ale dnes už bych ji nechtěl. Je opravdu velmi pomalá a má strašně slabou baterku.
Pokud Sony, tak nejlépe A7 III, to je všestranně vynikající foťák.
Také jsem si ho chtěl pořídit ke svým Canon sklům, ale nakonec mě odradilo to používání redukce. Ona sama o sobě funguje dobře, zejména s novějšími skly Canon, ale přece jen už je to věc navíc. Někomu to ale určitě nevadí vůbec.
Já fotím hlavně lidi, a tam mi přijdou nepřekonatelné barvy, které padají defaultně z Canonu.
Mám a vyzkoušel jsem vícero značek foťáků, ale v pleťovce se prostě podle mě(!), Canonu nic nevyrovnalo.
Koupil jsem si nedávno 6D Mark II, i přesto, že má nižší DR než jiné dnešní foťáky.
To jsem věděl a od jeho uvedení jsem ho za to kritizoval. Nefotím ale moc krajinu, takže mi to až tak nevadí. To barevné podání, které produkuje v defaultu je prostě skvělé. Je mnohem lepší než u původní 6D, kterou jsem taky používal, a tam se mi ty barvy až tolik nelíbíly.
Přemýšlel jsem i o Canon RP, ale opět, ta baterka je bída. Canon R ji má lepší, plus lepší DR, ale tam mi přišlo trochu zvláštní to ovládání (touchpad).
Navíc 6D Mark II spadl na skvělou cenu, tak jsem ho vzal a nelituji.
Je to skvěle rychlá mašinka, ta bleskovost reakcí je fakt výborná, výklopný dotykový displej je těžce návykový, foťák bez něj už never more, autofokus je přesný a velmi rychlý, i když ostřící body jsou namačkané uprostřed, takže rohové se pouze blíží oblasti zlatého řezu, ale jsou všechny křížové a chytají se skoro potmě.
Baterka je skvělá, prostě Canon LP-E6N, k ní není moc co dodat.
A v neposlední řadě, 6D Mark II mi přijde skvěle kompaktní a pohodlný v ruce. Na to že je to fullframe, je to opravdu poměrně malá mašinka. Váží jen o 120 g více než Sony A7 III, ale co se týče pohodlí úchopu, tak pro mé, spíše menší ruce, 6D Mark II vede o parník. Když na ni člověk nasadí třeba výše zmíněný Canon 70-200/4 L, tak je ta sestava mnohem přirozenější. Řada 5D je proti tomu mastodont.

https://camerasize.com/compare/#777,716

Vím že je to asi poslední zrcadlovka co jsem si koupil, ale už jen kvůli těm sklům co na ni jsou, nemám obavy z budoucnosti - Canony 35/2 IS, 50/1.8 STM, 70-200/4 L, 24-70/4 l IS, 100/2.8 L IS Macro - to mi stačí až dopr.... :-)

To jsou moje osobní zkušenosti a třeba si z toho někdo něco vezme.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xyz255 2. 9. 2019 16:12

Tak díky pánové :tleskani pravděpodobně si zkusím odlovit Canona v nějaké akci o<:)
Xyz255
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chodec80 2. 9. 2019 16:57

Kdybys k tomu sháněl i univerzál 24-105, tak je jedna jako nová v bazaru ;-). Majitel si nechal poradit v Megapixelu a donesl si domů DSLR, kterou použil na jednu dovolenou a víc už nikdy nestihne.
chodec80
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků