Nový foťák do 9 tisíc (děti + video)

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod bob222 5. 1. 2018 18:09

Ono zrovna A58 šumela viac ako jej predchodcovia. To 20 mego bol prešlap sony.
V každom prípade dnes všetci výrobcovia upravujú raw viac alebo menej, ale bežný užívateľ to neregistruje a vidí pekný vyhľadený obrázok, no a tým čo stačí jpg, tam už vôbec nie je čo riešiť, je to všetko v low ende prežehlené až hrôza.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 5. 1. 2018 19:33

Moniko, ale dnesni Sony miroless ma mnohem lepsi cipy nez v te vasi A58.

Sony 24mpix senzory jsou nesrovantelne lepsi at uz v sumu, tak v dynamicke rozashu coz ma oboji vliv na sum. A treba mezi A6000 a A6300 byl pri vyssim ISO dalsi posun dalsich 1/3 EV. Nemuzete posuzovat celkem starou A58 s tim co prislo Sony potom. V tech dvou porovnanich je to jasne videt.

2018-01-05_183032.jpg

2018-01-05_183103.jpg
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 5. 1. 2018 19:59

monikash píše:Levná zrcadla jsou D3x00, 1x00D, A58. A třeba Sony nějakým divným uvažováním dávají lepší snímače konkurenci než do svých fotoaparátů (viz různé recenze).

Jednak výsledný obraz a ani výsledný RAW opravdu není roven tomu, co zachytí snímač, protože za snímačem je ještě A/D převodník, ale především engine zpracování těch surových dat do RAW obrazu, což opravdu je dnes pěkná sada algoritmů, takže RAW dávno neznamená surový, ale spíše 16-bitový obraz před finální interpretací Bayerovy masky.
Kromě jiného snímač má podstatně více součástí, které dělá Sony i jiní výrobci na zakázku výrobce fotoaparátu, často podle prototypů, které si firma udělá sama. Sony zajistí velkovýrobu, ale úplný design zdaleka nemusí být Sony. U levných fotoaparátů to tak často bývá, ale u střední třídy a dražších obvykle ne, jelikož součástí snímače jsou vyčítací kanály a ty jsou dělané přesně na míru fps. Proto pokud má jeden fotoaparát se "stejným snímačem" třeba 6 fps a druhý 8 fps, pak je to možné brát jako důkaz, že snímače nejsou stejné. Mají stejnou matrici a tím to končí. Dále v drtivé většině pokud je použit AA filtr, tak je na míru firmě a dokonce přesný odstín RGB filtrů na snímači je opět na zakázku firmy. Proto je nemožné vzít třeba snímač ze Sony a dávat ho do Pentaxů, Nikonů a podobně.
Ale skutečně největší rozdíl je ve zpracování signálu, tudíž jestli mají dva různé foťáky dvou různých firem oba 24 MPx matrici pro APS-C, to je stále méně podstatné.
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavlinaH 5. 1. 2018 23:31

Devil, testy DxOMark neberu příliš vážně. Na ně se snesla před pár lety kritika ohledně prováděných testů. A je nemálo fotografů, co ty jejich testy neuznávají. Je potřeba si uvědomit, že Nikon je jejich zákazníkem.

http://www.dslrbodies.com/newsviews/do- ... omark.html

Sám si osočoval Gance ohledně testů Dpreview, tyto laboratorní testy jsou celosvětové uznávané, velmi přesné, nestranné. Mám osobní zkušenost, že to, co jsem testovala, opravdu odpovídá výsledkům testů na Dpreview. Výsledky testů DxOMark mnohdy neodpovídají výsledkům testů Dpreview.

Kdyby byla pravda, co tvrdíš, že D3400 je o několik kroků před M43, tak jak to, že i na stejné ISO má PEN méně šumu?

https://www.dpreview.com/reviews/image- ... 0935266687

Už jsem tu jednou psala, že porovnávám při shodné HO a shodném rozlišení. Pro pochopení nastavení pro shodný výstup mezi rozdílnými systémy uvedu tento platný příklad:
MFT: 25 mm, f 1,4, 1/100, ISO 400, APS C: 37 mm, f 2, 1/100, ISO 800, FF: 50 mm, f 2,8, 1/100, ISO 1600.

V příkladu je krásně vidět, že pro shodnou HO je rozdíl mezi MFT a APS C jeden krok a mezi MFT a FF dva kroky. Proto to nastavení ISO o jeden krok. Jinak velice dlouze jsem na toto téma diskutovala ve vlákně ,,Bezrcátka Olympus“ a už se mi to zde nechce znovu probírat. Navíc ti lidé si už foťák koupili, takže tato diskuze postrádá smysl.

Uzavřela bych to tím, že zkrátka jsou tu lidé, kteří jaksi nemohou přenést přes srdce, že je MFT na tom tak dobře, že v mnohém předčí APS C. Pro mě není podstatné někoho přesvědčovat z těch, co tu stále dokola shazují MFT.

Tvé přesvědčení, co se týče Sony ti neberu, ale opravdu nemám zájem na toto téma dále dlouze diskutovat, když toto zde evidentně nepatří.

FOE, Sony hlavně rozvíjí FF, tam jde nejvíce peněz do vývoje. Do APS C příliš neinvestují. Soustředí se na to, aby byli v FF na absolutní špici, a vše tomu podřizují. Byť má Sony kvalitní čipy, tak tím, že dává do APS C méně kvalitní převodníky, je ve výsledku na tom hůře, než konkurence.
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 6. 1. 2018 00:51

PavlinaH píše:Kdyby byla pravda, co tvrdíš, že D3400 je o několik kroků před M43, tak jak to, že i na stejné ISO má PEN méně šumu?

Například vidím, že tady konkrétně je D3400 ostřejší a má saturovanější profil, obojí zvýrazní šum. Ale když se přepnu do low light, Olympus je o zase něco horší (modrá složka), takže spíš plichta :)

A ještě nám Pavlíno konečně pověz, jaký má vůbec význam porovnávání při stejné HO, když ve finále z podstaty věci bude šumět třeba FF stejně jako kompakt. No k čemu to je? Já myslím, že k ničemu.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod antoninn 6. 1. 2018 01:33

Už jsem tu jednou psala, že porovnávám při shodné HO a shodném rozlišení.

K čemu prosím tohle porovnávání? FF a MFT prostě mají svoji laťku každý jinde, tak proč degradovat FF na úroveň MFT???? Proč by majitel FF měl fotit na 50 mm, f 2,8, 1/100, ISO 1600, když mu jeho systém umožní nastavit daleko lepší parametry expozice, na které MFT prostě nemá?

Už jsem dřív psal:
Já myslím, že nikdo nezpochybňuje porovnávání dvou systémů, ale v podání Pavlína je to porovnávání tak křečovitě přiohnuté, jako bys porovnával Trabanta s Ferrari, ale přitom chtěl, aby Ferrari jelo taky jenom na dva válce, aby to bylo "fér".
antoninn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavlinaH 6. 1. 2018 01:41

Hoax, podívej se do vlákna ,,Bezrcátka Olympus", tam jsem o tom hovořila a sem to nepatří a vše toto je OT.

Antoninn, to je nesmysl. Fotíš snad pořád na otevřené clony?? Jsou snad všechny objektivy FF na plnou díru ostré v rozích? Na jakou clonu fotíš více lidí, kdy ti nepanáčkují v jedné řadě, ale jsou po celé místnosti a chceš je všechny mít v HO? Na jaké clony fotíš architekturu, krajiny?? Jaké má nejsvěltelnější skla MFT a jaké APS C? Nic není přiohnuté. Nikdy jsem nikde netvrdila, že FF nemá výhodu světelných skel. Naopak jsem jasně ve vedlejším vlákně psala, že MFT nemá odpovídající světelné skla vůči světelným sklům FF.
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod antoninn 6. 1. 2018 01:48

Tak v tom případě opět platí moje původní tvrzení:

A že nějaký systém neumí malou hloubku ostrosti? No tak je potřeba masírovat lidi a dokazovat jim, že v podstatě malou hloubku ostrosti nepotřebují.
A že nějaký systém nemá dokonalý AF-C? No tak je potřeba masírovat lidi a dokazovat jim, že v podstatě tento režim ostření nepotřebují.

Tento závěr nerozporoval ani Ganec, takže platí.
antoninn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 6. 1. 2018 08:55

Devile, ale já píšu o zrcadovkách. Ona ani A68 není lepší než A58. Jak je na tom A77 nevím, na mě už moc drahá.
Ale mirorles A6x00 nebo A7 se Sony povedly. Sama jsem o 6000 uvažovala, ale kvůli ovládání vyhrál Panas.
Moto One Vision
Sony A6100, A7R2
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Almik 6. 1. 2018 09:47

Pavlíno Pavlíno... pochlubíš se někdy nějakým cvakem, nebo budeš furt jen plácat? Jo vlastně to prece nemá smysl, když jsou všichni proti tobě... Ale třeba by ti to někdo pochválil, jako proč ne, když to bude povedený...
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 6. 1. 2018 10:13

PavlinaH: krajina pri FF sa sice cloni, ale obvykle pouziva aj stativ, ale hlavne fotka z toho vyzera inak, nez z m4/3 /staci pozriet napr. krajinkovy cvak co sem daval jeden cas Dudisko .. a kto tam nevidi rozdiel, tomu holt staci m4/3 :)/. A pri stredoformate je to este dalej. Pravda, na fotku z FB postaci aj kompakt, prinajhorsom m4/3 .. ale ti, co chodia robit spickove foto krajiny, si beru min. FF, povacsine prave stredoformat. Zamysli sa konecne nad tym, preco. Vlasne nie .. nemozes. To sa do totiz zistit len pozeranim. Ale prist na to preco, nie je az tak tazke. Ano, je v tom nieco technickeho, co m4/3 nema :) /a mat nebude/. Samozrejme m4/3 postaci vela ludom, ale ono to tak nie je, ze ak mam doma malu skodovku, tak vsetci co jazdia na drahom tazkom SUV su idioti, lebo ich auto nie je lepsie ako to moje , len viac zerie. Tento paradox sa obvykle vyriesi, ked dotycny v tom SUV zacne jazdit. Podobne si myslim, ze z tychto blabolov by ta vyliecilo rocne pouzivanie stredoformatu prelozene kurzom fotenia.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 6. 1. 2018 12:53

hoax píše:
PavlinaH píše:Kdyby byla pravda, co tvrdíš, že D3400 je o několik kroků před M43, tak jak to, že i na stejné ISO má PEN méně šumu?

Například vidím, že tady konkrétně je D3400 ostřejší a má saturovanější profil, obojí zvýrazní šum.
No ja na tom výseku väčšiu ostrosť nevidím .. ani svetlejší pramienok vlasov, ktorý vidno u E-PL7 (hlavne u nočnej scény)
U D3400 ale vidím farebný nádych, ktorý tam nemá čo robiť.
Fakt zaujímavé porovnanie...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 6. 1. 2018 13:10

Já tedy vyšší ostrost vidím...
Cmp2.jpg
Cmp2.jpg (227.96 ) Zobrazeno 1070 krát

-- 6. 1. 2018 12:22 --

Jak Nikon, tak Olympus mají odstupňovanou kvalitu v kvalitativních kategoriích. Jak můžete vidět, tak Nikon u high-endu podstatně méně šumí, naproti tomu Olympus v high-endu má podstatně vyšší ostrost kresby. Můžete posoudit, co je lepší.

Cmp2.jpg
Cmp2.jpg (227.96 ) Zobrazeno 1070 krát
Přílohy
Cmp1.jpg
Cmp1.jpg (124.08 ) Zobrazeno 1011 krát
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 6. 1. 2018 13:36

To už ale nie je "na tom výseku", alebo "tady konkrétně" o ktorom sme sa bavili ;-)
(u toho písma sa samozrejme musel prejaviť rozdiel medzi 16 a 24 megapixelami...)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 6. 1. 2018 13:56

Nikoliv, ten rozdíl není zdaleka jen o vyšším rozlišení, ale je o měkké kresbě i na nižším rozlišení. Ty výřezy jsou 100%, takže i s nižším rozlišením to může být stejně ostré. Ale E-PL7 má evidentně měkkou kresbu v důsledku zpracování obrazu na minimalizaci šumu. A je to vidět i v porovnání s E-M1 Mark II, u kterého pochopitelně Olympus tohle změkčení kresby neudělal, jelikož zákazníci E-M1 Mark II by tohle rozhodně nezkousli, zatímco u zákazníků low-end modelu Olympus předpokládá, že spíše ocení nízký šum, protože o něm se u Olympusu vedou řeči. Nikon také tradičně marketingově cílí na různé zákazníky low-endů a high-endů, na tomhle si nemají firmy co vyčítat. Tam je zase vidět, jak D3400 nejen proti D500, ale i proti D7200 je obrazově o něco horší, přestože má "stejný snímač". Samozřejmě nemá kvůli fps, ale je vidět i že zpracování obrazu u D7200 a D500 je kvalitnější, aby vyšší třída byla lepší. Ona je lepší a dražší především kvalitnějšími materiály, ale to po koupi především uvnitř obvykle zákazník nepozná, když nevidí dovnitř. Nicméně pokud má high-end i lepší zpracování obrazu, vidět to je. Vynaložení násobku peněz musí mít efekt, aby zákazníci high-endů nekupovali low-endy.
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka