Upgrade z Nikon D80

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Almik 21. 12. 2017 05:47

El Vigo: přečti si pořádně co ten člověk chce, na co je zvyklý, co využívá, a pak raď.
Almik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MartasHubenak 21. 12. 2017 13:13

El Vigo píše:tobe uplne v pohode staci Nikon D3200 a Tamron 17-50 pripadne Nikon D5200 ten umi i pekne video a na makrofoto je otocny displej k nezaplaceni jediny co neumi oproti Sony a Olympus je stabilizace v tele, coz na makrofoto prave ze vadi (pouzivaji se ruzne predsadky, obracene nasazene objektivy apod)

hlavne neposlouchej rady ichtily typu ,,kup si 11 let stary Nikon D700 protoze je nejlepsi a da se sehnat uz pod 20 tisic . . " to uz radsi Nikon D600 s objektivem 50mm 1.8 D Nikkor to by slo za tech 18-20 najit nekde jenze pri koupi dalsich objektivu se pak uz prohnes,

alternativa je Olympus nebo Fuji, jakykoliv Fuji s 18-55 2.8-4 na modni foceni by byl dobre a pouzity od 13ti tisic

Díky za názor,
vzhledem k tomu, že objektivy mám, tak přechod na jinou značku vůbec nepřipadá v úvahu.
Video mít ve foťáku vůbec nemusím, ale samozřejmě, když už tam je, tak je to pro mne plus.
Řada Nikonu 3xxx má fajn obrazovou kvalitu, ale z neustálého koukání do menu bych se brzy zbláznil.
Jak jsem psal, potřebují větší tělo aparátu, protože mám velké ruce a jsem zvyklý si vše nastavovat jednoduše stisknutím tlačítka.

Říkat o nekom, že je ichtyl, když doporučí starsi, pořád skvělý fotoaparát za mnou vyžádanou cenu, je hulvátství a víc to komentovat nebudu.

Zatím se stále priklanim nejvíc k 7100, kvůli podobné ergonomii jako má můj starous a poměr cena/výkon je myslím skvělý.
MartasHubenak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MartasHubenak 22. 12. 2017 18:41

Ještě hodím jednu otázku do pranice.
Koukal jsem, že se dá sehnat D90 cca za 4000. Kdybych prodal D80 za dva tak mám o generaci lepší foťák za 2000.

Myslite, že se to za tuto cenu jako lehký upgrade vyplatí?
MartasHubenak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tex086 22. 12. 2017 19:06

ach jo, neblázni chlape, to se nevyplatí. D90 je v podstatě D80, jedinej rozdíl je v čipu CCD kontra CMOS a ten CMOS tam je jen kvůli jakéms takéms videu. Jinak jsou to totožné stroje o generaci nebo spíš o dvě je až ta D7100. Pokud dnes vezmeš D90 taky zřejmě dobře jetou, tak za půl roku si budeš rvát vlasy:)
tex086
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Luckyghost 22. 12. 2017 19:08

D90 jsem se zbavil před půl rokem. Určitě byla fajn, ale na tvém místě bych určitě šel do řady D7000 a nahoru
Luckyghost
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MartasHubenak 23. 12. 2017 10:40

jojo, díky :) byl to jen takový výstřel do tmy. Vím, že práve díky CMOS snimači si líp poradí s vyšším ISO. Při porovnání se mi zdál šum na 1600 (u D90) stejný jako na 560 (u D80) což je co se expozice týče celkem rozdíl. Ale radeji si připlatím za 7100. Pravda že rozdíl je 10 tisíc, ale asi se vyplatí.

-- 23. 12. 2017 11:54 --

Co si myslíte o tomhle?
Je prý nový, z Irska, za cca 15000.

https://www.ebay.com/itm/NEW-Nikon-D710 ... SwKFBZuKOd

nakupovali jste někdy přes EBAY?
MartasHubenak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 23. 12. 2017 11:02

Zožeň si niekoho, kto má paypal účet a plať tak. Tam dosť obmedzíš riziko podvodu. A kupuj od prevereného predajcu s výborným hodnotením.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 23. 12. 2017 11:41

Kachashop je podle ohlasů prověřený. Zboží je původem z Hong Kongu. A nedostaneš doklad. Co se týče případného servisu, co vím z diskuzí, tak za normálních okolností to servis v ČR nevezme. Ale cenové rozdíly jsou často dost velké, takže se to spoustě lidem vyplatí tak jak tak.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Almik 29. 12. 2017 21:13

MartasHubenak: já měl D300 dost dlouho a D90 je obrazově prakticky totožná, určitě to za tu cenu není špatný stroj, pokud chceš prostě jen něco nového, ostatně jako většina z nás, D90 bude na vyšší ISO určitě o něco lepší než D80, dále u CMOS snímačů nedochází ke slévání vypálených pixelů v protisvětle (tuším se tomu říká light bleeding, ale možná se pletu). Můžeš to zkusit a za rok prakticky bez ztráty prodat dál. Jako proč ne. Ale je to jen drobnej update.

-- 29. 12. 2017 21:16 --

D7000 podle mě není nijak významně lepší na vyšší ISO než D90, alespoň v RAWu ne. 12 vs. 16 Mpx taky není žádný zásadní rozdíl. Až D7100 je znatelný upgrade.
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 30. 12. 2017 00:03

Zažil jsem upgrady:
D70 -> D80 -> D300 -> D7100 -> D7200.
Největší upgrade byl D80 -> D300, tomu se nic jiného nevyrovná.
Pak váhám jestli byl větší upgrade D70 -> D80 nebo D300 -> D7100, ale asi to byl spíš D70 -> D80, protože barvy a dynamický rozsah i autofokus šel hodně nahorů. Podexpozice se změnila na přeexpozici a žádný AA filtr se změnil na nepříjemně silný, nicméně odezvy, funkce a výše uvedené z toho udělaly výrazný posun.
Já bych doporučil místo D90 koupit fakt D300. Ty řeči o tom, že to má stejný snímač jsou hezký, ale D300 je pan foťák. Tam prostě autofokus i přesnost expozice byl po přechodu z D80 jiný svět. A D90 se málo platný nevyrovná D300-ce v absenci zhoršováků. D300 je foťák bez zhoršováků, což ty nižší řady prostě nejsou.
Buď jít do D300 nebo až do D7100. Cokoliv jiného není dobrý nápad. Moje osobní přesvědčení.
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Almik 30. 12. 2017 09:04

Souhlasím, D300 stojí pár šušňů, výborně se ovládá, drží, vydrží leccos, narozdíl od nižších řad je stavěn jako profesionální foťák, takže bych se bál méně opotřebení (profíci maji těla obvykle zaregistrovaná v NPS, takže o tělo je obvykle pečováno). Takže za mě taky D300 nebo až D7100 a vejš.
Almik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MartasHubenak 30. 12. 2017 10:39

Almik píše:Souhlasím, D300 stojí pár šušňů, výborně se ovládá, drží, vydrží leccos, narozdíl od nižších řad je stavěn jako profesionální foťák, takže bych se bál méně opotřebení (profíci maji těla obvykle zaregistrovaná v NPS, takže o tělo je obvykle pečováno). Takže za mě taky D300 nebo až D7100 a vejš.

Díky, ano u D300 mě jen trochu straší stáří (abych za dva roky neřešil stejný problém :) ) Samozřejmě je to z D80 skok dopředu. Hodně jsem procházel stránky jako DXOmark a Dpreview a největší dilem, které teď řeším je DX vs FF, ale to je asi nekonečný příběh :)
Zatím jsem tak nějak rozhodnutý pro D7100, který se dá sehnat za cca 13tisíc. A trochu jsem se nechal zvyklat k tomu, abych ještě šetřil a pořídil si D610 (cca za 20)
Fotím hlavně portréty v interiéru a občas rodinu nebo kamarády venku. Musel bych si jen časem pořídit 35mm, abych občas vyfotil i nějaký širší záběr.
Jen nevím, jestli takto "profi" foťák není pro mě zbytečný. Samozřejmě DR přes 14ev je boží a fotky z padesátky 1.8 g, kterou mám jsou nádherný. Ta hloubka ostrosti je opravdu znát. ISO bych, až tak neřešil, protože oba stroje to do 3200 (víc bych myslím nevyužil) mají fotky téměř bez šumu.

Pro D7100 hraje hlavně cena a lepší autofokus.
MartasHubenak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 30. 12. 2017 18:04

Aký "Profi fotak"? To majiteľov FF automaticky berieme ako profíkov, alebo co to je za uzus? Véd kedysi som fotil od Smena 8 po Zenit Ttl na 35mm (ff) ako skoro všetci a teraz z toho robíme parketu pre profíkov?

BTW, profíci fotia výhradne Olympusom, pretože iba na ich sklach je nápis PRO. A ako tu hlása jeden troll G, iba keď je to napísané na skle, tak je to pravda!
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MartasHubenak 30. 12. 2017 18:43

landov píše:Aký "Profi fotak"? To majiteľov FF automaticky berieme ako profíkov, alebo co to je za uzus? Véd kedysi som fotil od Smena 8 po Zenit Ttl na 35mm (ff) ako skoro všetci a teraz z toho robíme parketu pre profíkov?

BTW, profíci fotia výhradne Olympusom, pretože iba na ich sklach je nápis PRO. A ako tu hlása jeden troll G, iba keď je to napísané na skle, tak je to pravda!

Profi foťák, je pro mne ten, který při vydání stojí 2000 dolarů a víc a má konstrukcí viz d610, d4, d800 apod.

Fulframe s tím nemá co dělat, kdyby ho dávali do fotoaparátů cenově dostupných běžným uživatelům, tak ho profi nazývat nebudu :)
MartasHubenak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 30. 12. 2017 19:05

Vazne? Doteraz si pamatam, ze ked som mal 15 rokov, tak som dostal od rodicov Zenit TTL (dovtedy som fotil od Smena, cez Vilia atd.), ktory stal vtedy 2500 KCS. Tato suma bola v tom case minimalne na takej urovni ako spominanych terajsich 2000 USD.
landov
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka