Nakupujete na eBayi?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ondrasheq 25. 10. 2017 09:58

Ceny výhodné jsou, ať už je tam připočtené cokoliv, stačí se na jejich nabídku podívat.
Mně přišel aparát z Británie, všude uvádějí "item location". Jedna objednávka obchod nedělá, ale moje zkušenost s nimi je výborná.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod El Vigo 25. 10. 2017 13:22

dph se neplati pokud to prodejce ochcije
El Vigo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pike01 25. 10. 2017 14:40

El Vigo píše:dph se neplati pokud to prodejce ochcije

ten to ale celníkům muset vysvětlovat nebude :-D
různé šedé dovozy do EU sice taky fungují, ale řešit případné problémy je pak dost prů...

ondrasheq píše:Ceny výhodné jsou, ať už je tam připočtené cokoliv, stačí se na jejich nabídku podívat.
Mně přišel aparát z Británie, všude uvádějí "item location". Jedna objednávka obchod nedělá, ale moje zkušenost s nimi je výborná.

já jsem četl zkušeností lidí z Británie, kteří uváděli, že věci, podle webu dostupné v Británii, jim chodily z Hongkongu a zároveň jinde zkušenosti lidí, kteří sice dostali věc z Británie, ale museli reklamace posílat do Hongkongu. Mimochodem, když jsem se tam díval na ceny, tak mi to u naprosté většiny předmětů, co jsem zkoušel, psalo "does not ship to the Czech Republic" bez ohledu na lokaci. A ceny rozhodně nebyly zásadně výhodnější (úspora 10-15 % ceny v ČR). Předpokládám, že těch výhodných věcí na 50 % ceny z ČR (jako ten výše uvedený objektiv) tam zase tolik nebude.
pike01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taylor729 25. 10. 2017 17:02

Ohledne prepoctu na czk, je potreba si pohlidat nastaveni paypalu aby neprováděl konverzi a pouzit platebni kartu s dobrymi kurzy. Z debetek treba Creditas, z kreditek Cetelem (nyni Hello Bank), pripadne mastercard kreditku od Unicreditu. Karty ostatnich bank maji vetsinou vyrazne horsi kurzy, nicméně porad o neco lepsi nez ten kurz paypalu.
taylor729
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 25. 10. 2017 18:40

Hlavne už nefunguje otrepané GIFT od predajcu. Jak to colníci rozbalia a vidia nový kus, tak to nacenia sami (určia colnú hodnotu náhradnou metódou) a z toho vymerajú clo+dph.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mitochond 26. 10. 2017 08:54

Kupoval jsem v létě Sony A7II a objektiv od prodejce T-dimension a vše bez problémů. Žádné doplacení cla nebo DPH mi dosud nepřišlo.
Mitochond
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wikxzen 26. 10. 2017 09:23

Tak je to chyba celní správy. Není to o štěstí, je to o nedokonalosti celního řízení, resp. selekce a prověřování zásilek ze zahraničí. Já jsem opačný případ, já jsem 2x své zásilky nahlásil, že nebyly procleny.
Pro klid duše do budoucna. Nerad bych byl pak později lustrován a stíhán, že jsem něco nenahlásil a mám zpětně doplatit. A s tučnou pokutou.

Nelekejte se.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 26. 10. 2017 09:41

Pokud to bylo expedováno z EU, tak proč by to byla chyba.
Prostě se nezabývat ničím, co nemá "item location" v EU.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 26. 10. 2017 11:30

Súhlas s ondrasheq. Ak je to deklarované ako tovar z EU, nemám povinnosť ako kupujíci zisťovať ako to bolo preclené, to je vec dovozcu a predajcu. Leda že by to bolo z colného skladu alebo z slobodného colného pásma, ale vtedy si to majú ustriehnuť colníci.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod taylor729 27. 10. 2017 02:47

Gift uz dlouho nefunguje ale deklarovana cena prodejcem tak aby byla v limitu a zaroven to nebilo moc do oci (tj. na prvni pohled jasne ze to vevnitr nemohlo stat tak malo) jeste funguje. Cinani to bezne delaji sami od sebe.

Americani obycejne deklaruji podle skutecne prodejni ceny, takze z US se tomu clovek nevyhne.
taylor729
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků