Tak za co plánujete letos utrácet?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod golem2 2. 1. 2017 21:29

Dudisko. Ziarska dolina?
golem2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 2. 1. 2017 21:42

Mikeczcz píše:Budu v Taipei, ale doufám, že bude čas někam vypadnout přes víkendy a pak mám měsíc volno na Barmu a Laos, ale mám trochu strach z počasí na přelomu června a července .. ale byl jsem loni do 14.7. v Kambodži a nic lepšího není .. počasí ok a turistů minimum.

No mě vždycky starší a zkušenější kolegové, obvykle z Německa nebo GB, tvrdili, že nejlepší služebka jsou Filipíny. Ale radši nebudu domýšlet proč :-D

-- 2. 1. 2017 21:44 --

stump píše:Mě čeká výměna topení za cca 150k .....

Mě asi výměna manželčina auta před narozením druhého potomka. Ale furt doufám, že dopadne ta zvýhoděná nabídka na operák od Škodovky, že bych to auto nemusel kupovat a vlastnit. Ale uvidíme.

-- 2. 1. 2017 21:47 --

Dolgor píše:... Jak říkáš ve vedlejším vlákně. Krajina se dělá hrozně těžko, když je to zároveň i trek z bodu A do bodu B za určitý počet dní. Jezdím sice s kamarádem, který také fotí, ale čekání na lepší světlo nebo večer proti plánu je skoro nereálné....

Jj tohle mam jako zásadní problém a navíc nemam v okolí nikoho, kdo by takhle chtěl fotit. Vim asi o třech echt krajinářích, co zase nerozdejchávám já no a pak máme parku na různé přechody hor, ale to se plánuje stylem "těch 80km za den" ujdeme, takže focení nehrozí....
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod DUDISKO 2. 1. 2017 22:00

golem2 píše:Dudisko. Ziarska dolina?

jo.. cestou na žiarsku chatu.. taká lajtka s rodinkou :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 1. 2017 22:02

DUDISKO píše:ja sai tú c 35 f2 (sigmu 35 1,4 ART).. ešte neviem..
Ja "tiež" :-) rozmýšľam nad Sigmou 30mm f/1.4
https://www.mall.sk/objektivy-bezzrkadl ... s-micro-43

A keď som si spravil článok s porovnaním na ISO 6400, tak som dostal GAS
=> ak tohto roku príde nástupca E-P5, tak zrejme bude môj
(mohol by byť lacnejší ako PEN-F, ak nebude mať hľadáčik)

Rozmýšľal som aj nad grafickou kartou (kvôli zrýchleniu spracovania fotiek)
.. no ale RAW-y už moc nespracovávam, tak by to nemalo moc veľkú pridanú hodnotu... :hm
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 2. 1. 2017 22:37

Ganec píše:Rozmýšľal som aj nad grafickou kartou (kvôli zrýchleniu spracovania fotiek)

Ganče, jak přesně a v čem zpracováváš fotky, že ti nestačí grafická karta?
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 1. 2017 22:58

V poslednom Olympus viewer-i pribudla hardwarová podpora grafických kariet.
No funguje len s 2GB kartou a lepšou. No a ja - keďže sa už nehrávam 3D hry - mám len takú obyčajnú (1GB), ktorú som si kúpil len preto, lebo moja on-board grafická karta nemala DVI.

Na bráchovom PC som to vyskúšal a vytvorenie JPG z RAW bolo s grafickou kartou 3x rýchlejšie.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 2. 1. 2017 23:14

lukas_highenergy.cz píše:
No mě vždycky starší a zkušenější kolegové, obvykle z Německa nebo GB, tvrdili, že nejlepší služebka jsou Filipíny. Ale radši nebudu domýšlet proč :-D

No já jsem slyšel, že tam mají moc hezké pláže, ale to asi nebude to právé lákadlo :lol:
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 2. 1. 2017 23:21

Olympus viewer bol vždy brutálne náročný šnek. Ale poslednú verziu nepoznám.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 2. 1. 2017 23:55

V Lightroom 6 mám v poslední době enormní čekací doby na vykreslení v plném rozlišení. Grafiku mám jen na desce a procesor není žádný rychlík (Athlon II X4 630 = 4 x 2,8 GHz), ale nejvíc se na tom podepisuje raw. Z Fuji X-trans I a II (16 mpixelů) se to vykresluje ještě déle než z Nikonu 24 Mpx - 14 bit raw. Když jsem ten PC kupoval, šly na tom rawy z D80 jak po másle.
Potíž je, že všude čtu, jak HW akcelerace LR na grafických kartách nefunguje/ funguje jen za určitých těžko specifikovatelných podmínek. Nejsem z toho moudrý a zkoušet pokusem omylem se mi to při dnešních cenách grafik nechce.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stump 3. 1. 2017 00:15

......Mě asi výměna manželčina auta před narozením druhého potomka......

Ta to gratuluji (k pořízení potomka). Je to velký krok. Vše bude jinak. Vše bude dalekooooo náročnější :-) Kdy to čekáte?
Audiovizual Dj a Fotograf
stump
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 3. 1. 2017 00:32

Dolgor: akceleracia v LR funguje na vsetkych bezne dostupnych GPU (aj integrovanych)... jediny zadrhel je ten, ze cast prace s programom to urychluje (praca s orezom) a cast spomaluje (aplikovanie niektorych uprav). U mna na PC aj NTB vyhrala akceleracia za pomoci GPU.
Mna potesili najviac asi s plnohodnotnym integrovanim smart previews - vsetka bezna praca s fotkami je extremne rychla bez ohladu na to, ci spracovavam 24Mpx alebo 42Mpx RAW. Robenie nahladov 1:1 a export to samozrejme nezrychly, no to su veci, ktore robi PC casto v case, ked nie som pri nom,... velmi to pomohlo aj na mojom 11,6" notebooku, ktory absolutne nezvladal tie 42Mpx fotky. Teraz ide /relativne/ ako raketa :)
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milan.44 3. 1. 2017 10:45

DUDISKO píše:ja asi tú c 35 f2 (sigmu 35 1,4 ART).. ešte neviem.. bol som dnes na výlete na žiarskej chate a 50 je moc..
IMG_0309.jpg

IMG_0407.jpg

Zdravím a omlouvám se za dotaz, ale jen se zptám, tu 35 máš na mysli ale na FF ne ? Nebo myslíš , že i na rodinné výlety je 35 x Crop dobrá? ptám se proto, že hodně si procházím ty fóra a vesměs se uvádí, že rodinné výlety, krajinky ap. co nejširší sklo. Děkuji.
milan.44
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 3. 1. 2017 11:35

35/2 IS @ EOS 6D = dobry univerzal :)
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milan.44 3. 1. 2017 11:43

Děkuji, já si říkal, že to bude myšleno na FF :( Co by jsi doporučil v tomto rozsahu na buď 70D - 80D , případně něco pro Nikon 5600 - 7100 . Nákup těla mě teprve čeká. Děkuji.
milan.44
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 3. 1. 2017 11:52

Canon robí slušný 24/2,8 STM za sympatické peniaze. A naširoko robí must have Canon 10-18mm f/4,5-5,6 IS STM. Cenovo bez konkurencie.
bob222
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka