Tak za co plánujete letos utrácet?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod metatron 2. 1. 2017 12:15

Ja mam uz asi 7rocny skrinovy Athlon x3 BE, 8 giga RAM, atinu r9 270 (asi), a nejake SSD (vyrazna pomoc). Tiez spekulujem nad upgade-om, ale chcel by som to strcit do nejakej mensej foremnej skrinky a za nejake normalne naklady pochopitelne. Ale vzhladom na to,ze PC scenu nesledujem uz hadam 3 roky,som uplne mimo z toho co kupit :)
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 2. 1. 2017 13:17

ForeignerOnEarth píše:Neplánuji koupit nic, protože mně nic z fototechniky nechybí.

Jj mam to vicemene stejne. Tohle je podle me nocni mura vyrobcu lepsich tel. Ale tak treba na tezich s vyssi kupni silou kupuji zakaznici i nadale kazde dalsi telo. I kdyz podle vyvoje tehu to moc nevypada. Kazdopadne trh PC a notebooku je dobra ukazka, kde to muze koncit.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Grimjaur 2. 1. 2017 13:22

Rodri, oly skla mi na panasu G80 jedou úplně v pohodě, i ostření je podle mě stejné.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RoboK 2. 1. 2017 13:39

lukas_highenergy.cz píše:Naopak potrebuju koupit pohorky (Meindl ma nejaky vypadek dodavek a ceka uz dva mesice a roztrhane Garmonty toho uz moc nedaji), nejakou zateplovaci bundu na hory (stara se mi po 8 letech rozpadla) a rukavice ve kterych se dobre foti. Tohle sice neni primo fotovybaveni, ale dost to s tim souvisi v ramci meho foceni :-)

No ale pri predstave nefoto vydaju sem rad, ze na to foceni vlastne nic zasadniho nepotrebuji....

Rukavice môžem odporučiť Roeckl jazdecké na koňa. Nič lepšie som nikdy nemal
napr. http://www.equistyle.sk/katalog/action/ ... ster.xhtml
https://www.equiservis.cz/vybaveni-pro- ... 1-558.html
Naposledy upravil RoboK dne 2. 1. 2017 17:06, celkově upraveno 1
RoboK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 2. 1. 2017 15:25

LHE: no, 10-15 let zastarávaly digitály obrovskou rychlostí, takže trh s fototechnikou byl historicky uměle mnohanásobně navýšený. No a teď se nevracíme ani do filmové doby, ale spíše do filmové doby mínus mobilní telefony. A ještě navíc ve filmové době některé firmy si k tělům a objektivům přibíraly i filmový materiál (Fuji, Konica) nebo minilaby, v počáteční digitální době, kdy se stále hodně tisklo, tak fototiskárny (Canon, HP), dnes začíná stagnovat všechno a ještě navíc z toho ukusují "nové" firmy jako Sony a Panasonic.
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 2. 1. 2017 15:34

Jo jo, môj otec kupoval flexaret tesne po škole a dával mi ho dorastencovi ako foťák použiteľný rovnako ako v dobe jeho nákupu.
Sem ešte digitály nedospeli... :D
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 2. 1. 2017 16:16

Sony A7II som nedavno predal a cakam na nastupcu, ktory snad dorovna rozdiely v AF a snimaci, ktore boli popri A7rII obrovske. Dufam minimalne v novy snimac + AF & tracking ako ma A6500.

Stale cakam na nejaky rozumny 135/2 objektiv, aj ked zatial mi velmi nechyba ohnisko nad 85mm (co je zvlastne, este 2r dozadu som mal vyse 50% fotiek urobenych s 300/2.8L).

Este premyslam, ci si mam popri 50/1.4 ZA nechat aj 55/1.8 ZA - vahovy rozdiel je obrovsky, no pre mna je velky zaroven aj rozdiel v obraze. Teraz vyuzivam oba podla nalady a cena tych skiel casom nejak neklesne, takze zatial nie je dovod ponahlat sa s tym...

Za poslednych 1,5r som zbadal, ze filtre, rozne manualne skla, stativy a ine srandicky nevyuzivam a ani ma to s nimi nebavi, takze vsetko nepotrebne pojde prec... skor sa teraz veci zbavujem.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 2. 1. 2017 20:31

FoE: Jj to je jasný - já taky neam momentálně důvod kupovat ani novou zrcadlovku a ani novou bezzrcadlovku. Co by mě asi donutilo přemýšlet o novém modelu by bylo A7 s výrazně lepším AF, 5-osou stabilizací, odolným tělem a plnohodnotnou elektronickou závěrkou, abych nemusel řešit x-sync. Ale při současném nárůstu cen fototechniky se obávám, by to bylo stejně tělo za 100k a to už je nejak přes limit, co sem ochotný do těla dát. Kde sou ty doby, kdy bylo nové slušné FF tělo v době vydání za za 50k.

Btw. koukám, že všichni zmiňují jen hardware. Nikdo neplánujete utrácet za nějaké fotoakce v zahraničí apod.? Já si zrovna říkal, že bych si nějakou tu fotoakci na prodloužený víkend, třeba v Alpách, zaplatil. Prostě vypnout a jen tak si fotit...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 2. 1. 2017 20:50

Já strávím půl roku v Asii, tak doufám, že námětů bude dost.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 2. 1. 2017 21:01

No jestli neplánuješ na půl roku služebku v Bangalore, jak mi teď nabízeli, tak určitě bude :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 2. 1. 2017 21:04

Budu v Taipei, ale doufám, že bude čas někam vypadnout přes víkendy a pak mám měsíc volno na Barmu a Laos, ale mám trochu strach z počasí na přelomu června a července .. ale byl jsem loni do 14.7. v Kambodži a nic lepšího není .. počasí ok a turistů minimum.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 2. 1. 2017 21:17

ja asi tú c 35 f2 (sigmu 35 1,4 ART).. ešte neviem.. bol som dnes na výlete na žiarskej chate a 50 je moc..
IMG_0309.jpg

IMG_0407.jpg
Naposledy upravil DUDISKO dne 2. 1. 2017 22:55, celkově upraveno 1
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 2. 1. 2017 21:21

Já cestu někam za focením neberu jako investici do fotografování, jelikož se rád pohybuju venku i jen tak. A hlavně bych si při pohledu na svoje fotky sám před sebou neobhájil, že to byla fotografická cesta ;-) Jak říkáš ve vedlejším vlákně. Krajina se dělá hrozně těžko, když je to zároveň i trek z bodu A do bodu B za určitý počet dní. Jezdím sice s kamarádem, který také fotí, ale čekání na lepší světlo nebo večer proti plánu je skoro nereálné. Loni jsme si kvůli tomu dali dva dny rezervu a pak ji prospali ve stanu kvůli dešti. Čili raději říkám, že jedu na hory a budu u toho i fotit.

Ale jinak jo, v květnu-červenci počítám projedu dost benzínu za orchidejemi v Bílých Karpatech a několikrát hory jsou taky skoro jisté. Něco většího asi tentokrát někam na Balkán, jelikož jsme loni ve Švédsku pěkně vymrzli.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 2. 1. 2017 21:22

alebo možno niečo širšie.. neviem sa rozhýbať..
35ky canon je istota na AF asigma zae dobrá na 1,4..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stump 2. 1. 2017 21:27

Mě čeká výměna topení za cca 150k a tak mi obě 7D co mám už 6let budou muset ještě nějakou dobu vydržet. Navíc když vidím že tělo co by se mi líbilo stojí 100k. A čím jsem starší tím se moje požadavky na koníčky mění. Podobně jak tomu pánovi kterého jsem potkal na Pálavě a ten říkal "no D90tku mám už 7 let a za pár let až děti odrostou bych rád koupil jiné tělo" a v tom jeho žena říká "nekoupíš máme hypotéku na 30let"
Audiovizual Dj a Fotograf
stump
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka