Tak za co plánujete letos utrácet?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod DUDISKO 3. 1. 2017 11:38

Jo.. Na 6D.. Ale aj o siršom ohnisku som uvažoval.. Chcem si nechať len 2 pevné a 70-200 f4
Mám c 50 1.4. A k tomu nieco siršie..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 3. 1. 2017 12:57

milan.44 píše:Děkuji, já si říkal, že to bude myšleno na FF :( Co by jsi doporučil v tomto rozsahu na buď 70D - 80D , případně něco pro Nikon 5600 - 7100 . Nákup těla mě teprve čeká. Děkuji.

Canon EF-S 24/2,8 STM můžu jen doporučit.Za ty peníze není co řešit. Ani nevíš že ho máš. Je to taková větší krytka, ale fotí skvěle.
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 3. 1. 2017 13:08

stump píše:......Mě asi výměna manželčina auta před narozením druhého potomka......

Ta to gratuluji (k pořízení potomka). Je to velký krok. Vše bude jinak. Vše bude dalekooooo náročnější :-) Kdy to čekáte?


Moc díky :-) Steně jako první v květnu - si asi přestanu brát ty dovolený v srpnu :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod milan.44 3. 1. 2017 15:35

oldbas píše:
milan.44 píše:Děkuji, já si říkal, že to bude myšleno na FF :( Co by jsi doporučil v tomto rozsahu na buď 70D - 80D , případně něco pro Nikon 5600 - 7100 . Nákup těla mě teprve čeká. Děkuji.

Canon EF-S 24/2,8 STM můžu jen doporučit.Za ty peníze není co řešit. Ani nevíš že ho máš. Je to taková větší krytka, ale fotí skvěle.



Děkuji za vyjádření a ještě dotaz - když nebudeme brát ohnisko, ale barvy, kontrast, rychlost AF je lepší tedy Canon EF-S 24/2,8 STM vs. Canon EF-S 10-18mm f/4,5-5,6 IS STM Děkuji.
milan.44
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 3. 1. 2017 16:34

Už rok čekám na DL 18-50. Zatím to nevypadá. (navíc jestli ponechají původní cenu, tak to bude po tom roce čekání bez výrazného upgradu problém).

Teoreticky mě zajímá ještě N20/1.8, nebo 24/1.8, ale je to věc navíc.
V oku mi utkvěl panák GF 7, jako řešení čistě na video, kde by ani nevadilo že nemá EVF. Do 10k je to dobrý kauf a doplnit půjde nějakou levnou sigmou.

Mimo foto mám na cestě pár jednodeskových SoC počítačů a MUC z Číny, těm jejich cenám nejde odolat. Je to na takový to domácí bastlení, který mě po letech zas chytlo. Asi si postavím motorizovanej slider :)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 1. 2017 17:13

Lotrandor píše:V oku mi utkvěl panák GF 7, jako řešení čistě na video
zajtra by mal byť vydaný GF9:
http://www.43rumors.com/ft5-leaked-firs ... sonic-gf9/

Toto ma zaujalo: "Kit: Double lens only (12-32 mm F 3.5-5.6, 25 mm F 1.7)"
(to zrejme znamená, že ten set bude dosť cenovo výhodný .. voľakedy sa také sety predávali "za cenu objektívov")
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 3. 1. 2017 22:11

Lotrandor píše:Už rok čekám na DL 18-50. Zatím to nevypadá. (navíc jestli ponechají původní cenu, tak to bude po tom roce čekání bez výrazného upgradu problém).

Teoreticky mě zajímá ještě N20/1.8, nebo 24/1.8, ale je to věc navíc.
V oku mi utkvěl panák GF 7, jako řešení čistě na video, kde by ani nevadilo že nemá EVF. Do 10k je to dobrý kauf a doplnit půjde nějakou levnou sigmou.

Mimo foto mám na cestě pár jednodeskových SoC počítačů a MUC z Číny, těm jejich cenám nejde odolat. Je to na takový to domácí bastlení, který mě po letech zas chytlo. Asi si postavím motorizovanej slider :)


Lotrandor, na video se mi to nejeví jako štastný nápad. Ale to je profesionální deformace :). To spíš GX80
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .ce. 3. 1. 2017 23:05

bob222 píše:Napadlo mi v prvý deň roka napísať, čo by som chcel dokúpiť (obmeniť) v r. 2017.
Vy čo plánujete? Potom si to môžeme na konci roka porovnať. :D

Bojím sa prognózy že Leica vylezie s modelom M10,ktorá by mala rozmerovo (hlavne hrúbkou) byť niekde ako filmová MP...isto si ju nekúpim,ale slintať budem neskutočne :-D
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 4. 1. 2017 07:16

Inak v tejto leica súvislosti by ma zaujímalo, kto a s akými modelmi vylezie u kompaktov s APSC alebo FF čipom. Trh to je neveľký ale cenovo dosť lukratívny, tak kto vie?
Zatiaľ vieme o X100F, dúfam že niečo hodí aj ricoh alebo sony. Nikon po sľubnom modeli A nejako zahamoval, tak možno canon?

P.S. Ja takto stále slintám nad LEICA Q. A ešte dlho budem...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 4. 1. 2017 07:22

Ricoh GR ma velky upgrade co 4 roky, takze letos bychom se ho meli dockat.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 4. 1. 2017 10:40

Kdyz vidim ty posledni Leicy tak slintam taky, ale furt si rikam, ze proste za elektroniku s omezenou zivotnosti tolik nedam. Tak dobre na tom nejsem. V doby filmu bych byl asi dost nalomeny - telo na 30 let, lze servisovat, kdyz se neco stane... A ne ze nekde odejde svab a muzu to po prar letech vyhodit.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod .ce. 4. 1. 2017 12:09

lukas_highenergy.cz píše: A ne ze nekde odejde svab a muzu to po prar letech vyhodit.

10 rokov od ukončenia jednotlivých modelov digi Leicy M je zaručené že ju opravia,keby sa jej v rámci elektroniky stalo čokoľvek.
Čo sa týka mechaniky,v podstate bez obmedzenia.

-- 4. 1. 2017 13:12 --

cport píše:Ricoh GR ma velky upgrade co 4 roky, takze letos bychom se ho meli dockat.

..no na to som zvedavý - mám prvú verziu.Dúfal som,že k 28mm urobia ešte 50mm.Kľudne by som pri váhe 240g nosil obidva.Nikdy ma ten foťák nesklamal a súbory sú úžasné. :-)
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 4. 1. 2017 13:36

Jj to jsem někde četl, ale tak i při těch 10 letech stačí, aby umřel šváb a mění se deska a co sem kdysi koukal na ceny (když sem vybíral jestli A7, Fuji nebo jestli bych nenašetřil na starší Leicu), tak ty ceny byly celkem peklo. Ta mechanika byla ještě celkem snesitelná. Prostě tohle je pro mě už přes limit. Ale tak s A7 sem spokojený a nafotim přesně to, co sem plánoval při koupi.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 1. 2017 13:33

Pouzivate niekto filtre na ochranu objektivu? ci uz UV alebo ciste...

Kedysi ked som fotil este "bordel", tak som ich mal kvoli blatu, prachu a koncertom stale na objektivoch, no neskor isli dole... teraz mam 50/1.4 objektiv, s ktorym fotim bez slnecnej clony (je obrovska) a tak zvazujem, ci kupit filter na ochranu alebo nie. Bude skor na fotenie spolocenskych akcii, svadieb, rodinne fotky a tak...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 5. 1. 2017 14:25

Já nepoužívám.
standavfr
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků