Tak za co plánujete letos utrácet?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod milan.44 1. 1. 2017 16:35

Ten výklopný displej je hodně návykový, já ho mám na současném UZ od Canonu a používám ho často, hlavně při natáčení videa.
milan.44
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 1. 1. 2017 17:33

Ja jsem za vyklopny displej taky rad - sice si spravny fotograf drsnak i v obleku do blata lehne, aby ulovil spravny zaber, ale precejenom velmi casto rad ten displej vyklopim a nemusim lezet :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod rodri 1. 1. 2017 18:49

Ja puvodne cekal na Oly M1 Mk2, bohuzel, ty prachy za ni nedam, to radeji koupim D500. Do APSC se mi ale moc nechce, takze jeste nevim, jestli zustanu u M4/3 nebo koupim FF. Zalezi, jak se na jare ukaze Oly a Panak, jinak to vidim na 600 D nebo D610. Ale vsechno muze byt jinak, zatim nejsem rozhodnutej.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 1. 1. 2017 20:07

Na kole blatníky nemám,ale válet se někde na podmáčené louce to fakt neee.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 1. 1. 2017 20:57

rodri píše:Ja puvodne cekal na Oly M1 Mk2, bohuzel, ty prachy za ni nedam, to radeji koupim D500. Do APSC se mi ale moc nechce, takze jeste nevim, jestli zustanu u M4/3 nebo koupim FF. Zalezi, jak se na jare ukaze Oly a Panak, jinak to vidim na 600 D nebo D610. Ale vsechno muze byt jinak, zatim nejsem rozhodnutej.

Zázraky by som nečakal. Ono ešte stále doznieva ten nedostatok čipov po zemetrasení a problémy sony.
Ale tá vylepšená cenotvorba je katastrofa naprieč značkami. Ale panák by mohol v m4/3 zamiešať karty, len či je vôľa....
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 1. 1. 2017 21:20

Měl jsem v plánu nějakou lepší 50ku (nejlíp Nikkor 58/1,4, ale pravděpodobněji Sigma Art kvůli ceně) a telezoom 70-200/4. Jenže teď jsem celé svátky fotil skoro výhradně s Fujinou a 35/1,4 a nějak nevím ;-) Ono mě to zase přejde, až přijde jaro a začnu řádit se 105 micro na D750. Vytvořit si dnes priority je strašně těžký, když je k mání tolik skvělých věcí.
...Nicméně PC mě asi letos nemine. Starý má přes 7 let a nad rawy z nových foťáků se dost načekám. Ale jestli se RyZen nepovede, tak to asi zase odložím, jiný než AMD neskládám.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rodri 1. 1. 2017 22:14

Bobe, necekam zadny zazraky. Jediny co chci je rychlejsi hledacek a lepsi A-FC nez ma E-M5. Jenze Olyho to nabizi jen E-M 1Mk2, u ostatnich modelu neni bud jedno, nebo druhy. U Panaka tezko soudit, DFD nevypada zle, jenze nejde s Oly objektivy, o sklech 4/3 nema smysl v kombinaci s Panakem vubec uvazovat. Potreboval bych levnejsi variantu E-M1 2. Navic ma Oly vychytavky ktery by se mi libily.
FF bych si koupil na hrani, na moje cvakani v pohode staci m4/3, jenze "manyra" laka :-)) . Jde o to, ze bych treba chytil novou chut do foceni, v posledni dobe moc necvakam. Zatim ale jeste nejsem rozhodnutej, mozna se na fotak vykaslu a koupim si motorku nebo nejakou V-AR. Uvidime :-) .
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavlinaH 1. 1. 2017 22:30

DFD funguje zcela bez problému i s objektivy Olyho. Panas původní prohlášení změnil a mám to potvrzené i od lidí co mají GH4,3 a mělo by fungovat i s novou G 80.
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 1. 1. 2017 23:02

Já když se zamyslím, co mě asi čeká, tak se orosím. D7000 pomalu začíná morálně dosluhovat a přijde D750 asi jenom tělo 35 si nechám do začátku DX a zbytek jistí 50 f1.8, 85 F1.8 a 70-300.. bude mi chybět jeom nějaká náhrada za Tokinu 11-16. Nevím jestli vůbec chci základní zoom když už ho nemám 3 roky. Ale takový tamron 24-70 hlodá.

Nejhorší je, že k tomu budu muset koupit počítač. Bude to určitě ntb kvůli pohyblivosti. Hodně mě láká mac, má někdo zkušenost jaká konfigurace dostačuje na 24mpx rawy s nějakou rezervou? Případně na něco pod dvě kila s win?
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flayer 1. 1. 2017 23:31

Zatím plánuji D750, Sigmu 24/1.4 Art, nějakou 70-200/2.8 a pracovní 13ku ntb na cesty (asi Macbook Pro 2015). Z domu naopak nejspíš půjdou CZ Jena DDR 80/2.8 a 120/2.8.
Flayer
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 2. 1. 2017 08:36

rodri píše:Bobe, necekam zadny zazraky. Jediny co chci je rychlejsi hledacek a lepsi A-FC nez ma E-M5. Jenze Olyho to nabizi jen E-M 1Mk2, u ostatnich modelu neni bud jedno, nebo druhy. U Panaka tezko soudit, DFD nevypada zle, jenze nejde s Oly objektivy, o sklech 4/3 nema smysl v kombinaci s Panakem vubec uvazovat. Potreboval bych levnejsi variantu E-M1 2. Navic ma Oly vychytavky ktery by se mi libily.
FF bych si koupil na hrani, na moje cvakani v pohode staci m4/3, jenze "manyra" laka :-)) . Jde o to, ze bych treba chytil novou chut do foceni, v posledni dobe moc necvakam. Zatim ale jeste nejsem rozhodnutej, mozna se na fotak vykaslu a koupim si motorku nebo nejakou V-AR. Uvidime :-) .


No Rodri zrovna u Teba by bolo dosť škoda, keby si sa na fotenie vykvajzol, ale chápem o čom píšeš. Niekedy človek nevie ako sa nakopnúť.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 2. 1. 2017 10:21

Mikeczcz - ja ntb resil taky, ale vzhledem k tomu, ze pohyblivost u foceni neresim (a na filmy na cestach apod vozim firemni), tak sem koupil pred lety skrin a pohoda. Po koupi A7 sem akorat dokoupil RAM a loni rozsiril disky a porad vsechno za relativne smesny penize. Pokud bych tenkrat koupil notebook za 30 a misto upgradu dalsi notebook za 30, tak sem v tom za 60 a to radsi investuju penize jinam.... Muset ale resit nejaky zpracovani fotek v terenu behem reportaze, tak je situace samozrejme jina...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Dolgor 2. 1. 2017 10:53

Já jsem také zastánce skříňových PC, i když chápu výhodu mobility. Je to mnohem levnější, snadno rozšiřitelné, snadno opravitelné, při výměně se dají některé díly použít znovu. Na cesty a nouzové úpravy mi stačí starý notebook.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 2. 1. 2017 10:56

U mě je problém, že pravidelně spím až na 5 místech za dva týdny, takže se může stát, že se týden ke skříni nedostanu. Možná zkusím na starém železe udělat pár rawů z D750, že bych to měl aspoň jako nouzovku a zbytek by se udělal doma na skříni. Moc teď PC nesleduju, ale čekal bych při stejném výkonu úsporu cca 50 % (proti ultrabooku).
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 2. 1. 2017 11:09

Neplánuji koupit nic, protože mně nic z fototechniky nechybí.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků