Canon EOS 100D vs csc fotoaparat

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod remaxik 2. 12. 2016 15:32

Dobry den, chci koupit přítelkyni fotoaparat pod stromeček, nyni vlastníme kompakt olympus z-2. Původně jsem mel vybráno tento pack https://www.alza.cz/canon-eos-100d?dq=3593063&o=1 ale v prodejne mexapixelu me nahlodali na PEN od olympusu s objektivem pro portrety za cca 17 tis. Fotak chci prevazne na portrety, vim ze je to mozna modni záležitost ale nejdůležitější hsou fotky z rozostřeným pozadim. Co mi prosim poradite?
remaxik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 2. 12. 2016 16:08

Za sedmnáct tisíc bych spíš radil tohle - :
https://www.vkfoto.cz/pentax-k-50-da-l- ... va-spoust/
plus tohle - :
https://www.vkfoto.cz/pentax-smc-da-50-mm-f-1-8/

Případně (už ne jako dárek) z druhé ruky - 50/1.4 (https://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=437598) nebo podobně. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 12. 2016 18:47

remaxik píše:PEN od olympusu s objektivem pro portrety za cca 17 tis. Fotak chci prevazne na portrety, vim ze je to mozna modni záležitost ale nejdůležitější hsou fotky z rozostřeným pozadim. Co mi prosim poradite?
Ja hlasujem za ten PEN :-)

Portréty sa bezzrkadlovkami (csc) fotia lepšie. Napríklad preto, lebo:
- zaostrujú presnejšie (vďaka inému systému ostrenia ako zrkadlovky)
- fotenie portrétov je u nich vďaka detekcii tvárí jednoduchšie a pohodlnejšie
Olympusy majú dokonca aj "eye detection", kde sa dá zvoliť aj ostrenie buď na pravé, alebo ľavé oko ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AwwA 2. 12. 2016 18:59

Ganec píše:
remaxik píše:PEN od olympusu s objektivem pro portrety za cca 17 tis. Fotak chci prevazne na portrety, vim ze je to mozna modni záležitost ale nejdůležitější hsou fotky z rozostřeným pozadim. Co mi prosim poradite?
Ja hlasujem za ten PEN :-)

Portréty sa bezzrkadlovkami (csc) fotia lepšie. Napríklad preto, lebo:
- zaostrujú presnejšie (vďaka inému systému ostrenia ako zrkadlovky)
- fotenie portrétov je u nich vďaka detekcii tvárí jednoduchšie a pohodlnejšie
Olympusy majú dokonca aj "eye detection", kde sa dá zvoliť aj ostrenie buď na pravé, alebo ľavé oko ;-)


Celkem souhlas.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 2. 12. 2016 19:18

Ve světě m4/3 je situace taková, že kvůli kvalitě seťáku se rozhodně vyplatí koupit Panasonic (ideálně GX80, v případě napjatého rozpočtu G5 v setu s 12-32) no a pevná skla koupit od Olympusu. Výhodou m4/3 je skladnost. Jo a lepší focení portrétů bezzrcátky je samozřejmě kec, jednak kvůli ergonomii a na zrcadlovky je taky lepší výběr portrétních objektivů za příznivější ceny - ale ten mZuiko 45mm stačí a budete mít systém do kabelky.
Naposledy upravil reign dne 2. 12. 2016 19:19, celkově upraveno 1
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 2. 12. 2016 20:34

Pardon, ten Panasonic je GM5
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod remaxik 3. 12. 2016 08:05

Moc diky za rady. Z toho co jste mi zatim napsali to vypada ze oproti zakladni zrcadlovce, pro mnou zmiňované bude, bude opravdu lepší přístroj CSC. Ted je ovsem otázka ktery zvolit, cena je max.onech 17 tis. Co by jste tedy poradili?? Dekuji
Duncall->Aklcatel OT DB->Phillips Savy->5110->3310->M35i-> GD35->S M55->SE k500i->Rokr E1->V360->T230->2610->5610 XM->6234->K750i->KP500->5800->Sam. Jet->6300->S Wave->HTC Desire S
remaxik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 3. 12. 2016 08:43

No este napisem, ze CSC je fajn volba, ale s Olympusom sa kvoli mensiemu snimacu pozadie rozostruje tazsie. Ostrenie ako to prezentuje Ganec je trochu nezmysel v porovnani s PENom, pretoze vacsina PENov nema hladacik a takze fotis cez displej a ked fotis cez displej zrkadlovkou, soosob ostrenia je rovnaky ako pri CSC ( ostri to kontrastom).

Jo a detekciu tvare ma EOS 100d tiez, ale to sa od pana Ganca nedozvies :-)
Hehe, teraz pozeram, ze moje 7rokov stare EOS 7D ju ma tiez. To som si doteraz nevsimol. Konecne bol Ganec uzitocny :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod remaxik 3. 12. 2016 09:00

Kurna :) Jako na 100D me laka cena, a dva objektivy v zakladu u Alzy. Diky cashbacku cena vyjde na 13700 oproti penu s jedním objektivem za 17 tis.
Duncall->Aklcatel OT DB->Phillips Savy->5110->3310->M35i-> GD35->S M55->SE k500i->Rokr E1->V360->T230->2610->5610 XM->6234->K750i->KP500->5800->Sam. Jet->6300->S Wave->HTC Desire S
remaxik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 3. 12. 2016 09:05

V tych objektivoch by som vyhodu nevidel. Na portrety sa nehodia. Vacsiu vyhodu vidim v cene zakladnej 50 f1.8 STM ktora je skoro zadarmo a na tvoj ucel idealna. Rovnako tak je vela dostupnych a slusnych skiel z druhej ruky. M4/3 nie je zly system, ale mensi snimac sa kompenzuje drahsimi objektivmi co vnimam trochu ako nevyhodu. Aspon v situacii kedy zalezi na rozostrenom pozadi. O aky Olympus s akym objektivom vlastne slo ?
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod AwwA 3. 12. 2016 09:28

Fidko píše:No este napisem, ze CSC je fajn volba, ale s Olympusom sa kvoli mensiemu snimacu pozadie rozostruje tazsie. Ostrenie ako to prezentuje Ganec je trochu nezmysel v porovnani s PENom, pretoze vacsina PENov nema hladacik a takze fotis cez displej a ked fotis cez displej zrkadlovkou, soosob ostrenia je rovnaky ako pri CSC ( ostri to kontrastom).

Jo a detekciu tvare ma EOS 100d tiez, ale to sa od pana Ganca nedozvies :-)
Hehe, teraz pozeram, ze moje 7rokov stare EOS 7D ju ma tiez. To som si doteraz nevsimol. Konecne bol Ganec uzitocny :-)


Nevim jak u 100D ale u Nikonu D5300 je ostreni na oblicej fakt bida. Navic prodleva jako blazen. Toho Pena vytahne z kabelky a cvaka. Zadna brasna nic. Pak by ta zrcadlovka stejne skoncila doma pod prachem...
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 3. 12. 2016 09:36

No poziadavku na mobilitu som tu nikde nevidel. Ak si niekto kupuje sportiak, neodporucam mu sedan kvoli kufru a miestu vzadu. Napisal som, co si o tom myslim ja. Mam podstatne tazsi fotak a prach nan nepada. Inak opat opakujem, ze proti CSC nemam nic, ale mozno by som skor dal prednost Fuji (v tomto pripade). Ak ide o DoF, nevidim zmysel v honbe za co najmensim snimacom :-)

Ako funguje detekcia na tvar v Canone a ako v Olympuse neviem, pretoze mi to pripada ako nezmysel. Ak mam dotykovy displej a nemam hladacik, fotenie vyzera tak, ze do neho tuknes a ak tuknes na tvar, fotak ostri na tvar a ked tuknes na oko, zaostri na oko. Neviem v com presne by mi tu akakolvek detekcia mala pomoct. Jediny prinos vidim v situacii, ze ostrim na pohybujuci sa objekt a tu si prave nemyslim, ze by mal Olympus s kontrastnym ostrenim navrch. Ale mozno sa mylim, taku featuru nepouzivam, pretoze ostrim cez hladacik.

Inak mne osobne sa velmi paci tento set: https://www.megapixel.cz/canon-eos-760d-50-mm-stm
Bude uz ale zrejme nad limit a navyse aj samotna 760d bude tazsi a vacsi fotak. Na druhej strane ma lepsi snimac a ergonomiu, co ale nemusi byt tak dolezite.
Naposledy upravil Fidko dne 3. 12. 2016 10:09, celkově upraveno 2
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 3. 12. 2016 09:58

Souhlasím s Fidkem,100D mám rok a jsem maximálně spokojený.Obecně se dá říct,že csc bude mít lepší automatický režim,zrcadlovka zase nabízí víc možností ovlivnit výsledek a rychlejší autofocus.Jestli se přítelkyně nechce zaobírat nastavováním kup jí csc,jestli to s focením myslí vážně tak 100D nebo jinou zrcadlovku.Jen pozor na tyto zvýhodněné sety se dvěma objektivy,bývají v nich výběhové objektivy bez stabilizace.Bazarová nabídka objektivů na Canon je velmi široká a ceny přívětivé.Canon má výborný levný portrétní objektiv 50 1,8 stm.Nechápu,jak může Ganec na portréty doporučovat foťák,který má už z principu malou hloubku ostrosti.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 3. 12. 2016 10:06

Ganec by PEN odporucal aj na sport, takze pri portrete ma jeho rada neprekvapuje :-)

Inak ak by som chcel male a lacne CSC na portret, asi by som siel do Fuji X-A2. Akurat ze prave vychadza nastupca ktory je drahsi a X-A2 sa tazsie zhana. Okrem toho nemam prehlad v objektivoch, ale su drahsie. To je celkom skoda.

Inak samozrejme netvrdim, ze pri portrete bude s Olympusom v kombinacii napriklad s 45mm f1.8 problem rozmazat pozadie, ale je to menej vhodna alternativa. Navyse drahsia. Ak ale priatelka naznacila, ze to ma byt co najmensie a najlahsie, urcite to nie je zla volba. Ja osobne mam ale voci PENom odpor. Je to male, skarede, zle sa to drzi aj pouziva :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 12. 2016 10:25

remaxik: aj ku Olympusu existujú sety s dvomi sklami.
Ten dvojset ku 100D je preto taký lacný, lebo teleobjektív ku nemu nie je stabilizovaný.
(Olympus má stabilizované telo, takže ako komplet je stabilizovaný so všetkými objektívami)
Takisto u 100D nebude stabilizovaný ten 50mm objektív, lebo prakticky žiadne leacné svetelné sklo stabilizáciu nemá.

Fidko má síce pravdu v tom, že snímač Olympusu je menší ako ten od Canonu, no ale aj snímač Canonu je menší ako snímač Sony/Pentax/Nikon, ale to už nikto to nerieši. Tie rozdiely sú také malé, že ich na výslednej fotke takmer nevidno. Hlavne u portrétov.

-- 3. 12. 2016 11:28 --

standavfr píše:Nechápu,jak může Ganec na portréty doporučovat foťák,který má už z principu malou hloubku ostrosti.
fotil som obomi, tak viem aký je medzi nimi skutočný rozdiel ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků