Zrcadlovka

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Lotrandor 18. 11. 2016 12:35

na D500 nastavit ISO po 1/3 samozřejmě lze
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod hoax 18. 11. 2016 12:43

Tady jde asi o 500D :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 18. 11. 2016 12:46

Ganec píše:Roman_Skamene: fakt veríš všetkému, čo je tam napísané? Tak to si potom ešte väčší amatér, ako som si myslel.
Tu sú základné rozpory:
DUDISKO píše:iso bolo tak nastavene
To je nemožné, lebo ISO 125 sa v menu D500 nastaviť nedá. Len celé hodnoty.
Píše sa o tom v návode na strane 60: http://www.aqt.sk/user/upload/Navody%20 ... d%20SK.pdf
Dokonca aj keď automatika zvolí ISO 125, tak sa zobrazujú celé čísla (strana 61, kde presne to ISO 125 spomínajú)
DUDISKO píše:Teda ked sa voslo do lesa nestacilo to
Takisto nemožné, lebo na zábere sú skaly a prepálená obloha.

Ako ja chápem, že chcete zvaliť vinu na mňa - tak sa tu problémy zrkadloviek ospravedlňujú po celý čas, čo tu s vami diskutujem - ale skúste sa na chvíľu zamyslieť nad faktom, že problémom nemusí byť vždy len fotograf!

Je milé, ako Ti brat nakladá a Ty kľučkuješ ako postrelený tchor. Jediný kto verí všetkému čo je niekde napísané si Ty.
A opäť sa budem opakovať - máš v rukách *****é, neovládaš základy fotenia, všetko je zlé a len Ty si najlepší. No a samozrejme ešte je nejlepší Olympus.

A pokiaľ ide o to, že za problémy nemusí byť zodpovedný len fotograf. Nemusí. Ale v Tvojom prípade to tak je, lebo, ako som už vyššie spomenul, máš v rukách a v hlave *****é.
A opäť a znova - prečítaj si názov témy a vypadni odtiaľto.

-- 18. 11. 2016 12:53 --

DUDISKO píše:
Aj som rozmyslal ci ma zmysel to na mobile (trpim) pisat lebo to aj tak prekrutis..

Samozrejme že má. Aspoň zakladateľ témy vidí, kto mu (s prepáčením za výraz) radí...
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 11. 2016 12:57

No a už je to tu zase: namiesto argumentácií len urážky o tom, že neviem fotiť! A dokonca takmer v každom príspevku:
Roman_Skamene píše:neovládaš základy fotenia
standavfr píše:ty neumíš a neznáš ani základy nastavení foťáku,natož zrcadlovky
Fidko píše:problem je v tom ze nevies fotit a nastavit fotak
landov píše:niekto nevie ako si nastavit blokaciu expozicie AF-L/AE-L pri prekomponovani
Na základe čoho sa opovažujete obviňovať ma, že niečo neviem? :shock:

O fotení so zrkadlovkou, jej nastaveniach a blokovaní expozície AF-L/AE-L som dokonca napísal aj celý článok!
(samozrejme, že sa vám nepáčil, asi preto, lebo odhalil pravdu o zrkadlovkách a o tom, čo všetko si väčšina zrkadlovkárov neuvedomuje, nevie, alebo nechce si priznať)
Je teda preukázateľné, že to viem a teda že vaše obvinenia sú len obyčajným sebaklamom!!! (nie realitou)

Uvedomujete si, že takto len názorne poukazujete na to, ako sa človek zmení k horšiemu, keď si kúpi zrkadlovku?
Aj to je totižto dôvod, prečo varujem pred problémami zrkadloviek!!! (hoci doteraz som o tom ešte nepísal)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod n3pi 18. 11. 2016 13:00

Na základě čeho tě obviňují? To se jako ještě ptáš? Sebereflexe ti nic neříká, když už ti oponuje i bratr s popisem jak to tenkrát bylo a on sobně uvede, že to byla chyba TEBE jako NEfotografa? :D :D :D
n3pi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 18. 11. 2016 13:02

Na základe skúsenosti s Tebou!

A k moderátorom - ani toto nestačí aspoň na demonštratívny banán pre toto individuum? Veď to je na palicu ako zasiera témy, kde evidentne nemá čo povedať.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 18. 11. 2016 13:09

Myslím, že byste (a tady evidentně selhal moderátor) měli přestat zasí*at každé vlákno hloupě nesmyslným přeměřováním kdejakých orgánů a vrátit se k podstatě problému, kterým v tomto případě není Ganec.

Koksík píše:Ahoj potřeboval bych poradit s výberem zrcadlovky. Co se týče zkušenosti s focením jsem amatér. Fotil jsem s zrcadlovkou od Canonu mám za sebou kurz foceni a teď uvažuji o koupi vlastního fotoaparátu. Rozpočet by byl 13 000 Kč a představa byla taková že bych chtěl nějakej komplet jako tělo + objektiv. Co se týče focení celkem dost cestuji takže by měl být na foceni krajiny nebo památek.

Tady dostane za své peníze (v zrcadlovce) Koksík zjevně nejvíc muziky - :
https://www.vkfoto.cz/pentax-k-50-da-l- ... na-pentax/
Rozpočet je to dost nízký, chtělo by to přece jenom na ty cesty - :
https://www.vkfoto.cz/pentax-k-50-da-l- ... na-pentax/

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 18. 11. 2016 13:15

To je hustý, že jsi dokonce napsal článek o ovládání zrcadlovky, který zjevil skrytou pravdu, kterou se bojíme si přiznat!! Jsi úplný vizionář, ne-li mFT mesiáš.
Preukazatelné je možná to, že jsi věděl co je AE-L v době psaní, ale podle všeho ne tenkrát :)
Když dostanu do ruky Olympus, něco zblbnu, protože s ním neumím, budu psát, že to je chyba bezzrcadlovek? Tvl člověk se prokazatelně změní k horšímu, když si koupí zrcadlovku??? Prober se Ganče...dokud je ještě čas.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miroslav.cizek 18. 11. 2016 13:22

Je to opravdu hodne maly rozpocet. Dalo by se sehnat neco z bazaru napr. ( https://www.megapixel.cz/canon-eos-600d ... 1479290508 ) ale da se sehnat mnohe jine (i lepsi) tohle je namatkove vybrany kus. A na cestovani a zejmena pamatky je dle meho idealni https://www.megapixel.cz/canon-ef-s-10- ... 5-6-is-stm , krasne se ti do zaberu vejdou cele stavby.
Ovsem i tak je cena 15 000.
miroslav.cizek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 18. 11. 2016 13:43

V Okay mají 10% slevu na Nikon D3300 se dvěma stab.objektivy.
Edit: už je pryč
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 11. 2016 14:13

DUDISKO píše:Zas nepodstatne vyberieš..
Iso tak nastavene.. Auto.. Tak ti pri priorite cliny na 5.6 a pri zabere na siroko cca 18mm (x crop) hodi cas 1/25s .. Teraz sa tomu vyhnes ked chces a vies..

Vojdes do lesa.. Ak si dobta pamatam tak tam bola roklinka s potokom a okolo les (skala z jednej strany) a hore nad stromami obloha.. Ale uz som pisal ze expo si nametal na tmavom mieste kde nebolo svetlo..

Aj som rozmyslal ci ma zmysel to na mobile (trpim) pisat lebo to aj tak prekrutis.. Ale je to jedno.. Je to jeden nepodareny zaber a najdem v galerii viac podobnych a podarenych.. Takze je to rukami..
A ani ja som vtedy lepsie nefotil.. A nehanbim sa za to.. A nikoho o tom nebudem presviecat.. Howk

Ak ste bratia, dokazem si predstavit, ze si to v zivote nemal lahke. Ak by si sa chcel niekedy vyrozpravat, som Ti k dispozicii :)

Ganec: nevedel som, ze si o tom napisal clanok. To samozrejme uplne meni situaciu :)

Inak Pentax robi vyborne fotaky, ale v SR/CR by som sa ich trochu bal specialne v pripade ked clovek nechce privela investovat. Vzhladom na cenu z nich ale dostane najviac.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 18. 11. 2016 14:40

G je v globale v pohode.. Akurat ten dzihad proti zrkadlam prehana a neposudzuje vyhody/nevyhody systemov objektivne..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod n3pi 18. 11. 2016 14:45

To už není o objektivním posuzování/neposuzování výhod/nevýhod systémů. To už je pomalu o čistém lhaní bez sebereflexe...
n3pi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 18. 11. 2016 14:46

Rád by som Ti veril, ale predpokladám, že tá veta čo si napísal znamená niečo úplne iné. Počkáme si na vysvetlenie... :-D
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 18. 11. 2016 15:44

hoax píše:Tady jde asi o 500D :)

však já vím :)

btw, nechte už to vlákno napokoji, Gancovi vynadejte v bezzrcadlovkách, jak je zvykem.
Lotrandor
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka