Zrcadlovka pro studium

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jenda445 9. 7. 2016 22:55

Zdravím všechny, abych osvětlil situaci, rozhodl jsem se jít na vysokou školu se zaměřením na fotografii. Nuže, zajímalo by mě, jaká zrcadlovka by pro mě byla nejvhodnější. Cena by měla být ideálně do 15000, pokud by zde bylo skutečně něco radikálně lepšího, pak bych uvažoval i nad 20 tis. Za ty peníze bych pak chtěl určitě set, nemá cenu kupovat tak drahé tělo, abych pak neměl peníze na objektivy. Co se týče značky, tak nemám preferenci, i když musím přiznat zalíbení v Canonu.
Pár měsíců již fotím na analog, vyvolávání se také učím, pro studium, ale i ze zájmu, bych ovšem také rád měl digitál. Nějaké recenze jsem si pročetl, ale jestli can. 700d, 100d, 1200d, nik. d3300, nebo snad jinou značku, nemám potuchy.
Děkuji všem co odpoví a pokusí se pomoct.
jenda445
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 7. 2016 04:23

Pokial ide o mna, ak by som so skusenostami ktore mam kupoval novu, alebo prvu zrkadlovku, tak co by pre mna bolo prioritou je stavovy displej. V tvojom pripade by to znamenalo asi nieco ako 760D, pripadne nieco starsie bazarove. Na vystup by som az tak nehladel a pokial nepocitam 80D, tak Canon tie ich snimace peknych 6-7 rokov prilis neposunul.

Velku vyhodu Canonu vidim v novych STM objektivoch ktore su jednak velmi dobre na video a jednak maju slusnu, az velmi slusnu obrazovku kvalitu (50mm f1.8, 24mm f2.8 Pancake, 55-250 STM, 10-18 STM etc. ). Maju horsiu konstrukciu (niektore maju plastovy bajonet), ale su skoro zadarmo.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 10. 7. 2016 06:52

Z Nikonu v téhle cenové relaci a se sekundárním LCD pravděpodobně jen jeté kousky (D90, D300s, D7000/7100). Určitě bych doporučil něco se dvěma rollery, takže bych vynechal D3xxx a D5xxx řadu. K tomu pak třeba 18-55 + pevnou 35/f1.8. Co to je za škola? ITF? Předpokládám, že se tam spíše budeš učit technice focení a kompozice, takže novější těla, které mají HDR, panorama atd. ale nemají stavový LCD, dvou-rollerové ovládání nebo třeba malý hledáček a celkově špatné ovládání můžou být na takové škole handicapem.
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 7. 2016 07:41

Este taky tip. Ak by si bol ochotny "zariskovat", mozno by si nieco sexy nasiel aj tu. http://www.eglobalcentral.eu
Zariskovat hovorim preto, ze je to proste objednavka zo zahranicia. Zatial neviem o nikom kto by tam mal problemy.
http://www.ephoto.sk/forum/28/12983/egl ... /strana-1/

Ja som odtial nedavno objednaval Canon 55-250 STM za vyrazne nizsiu cenu nez tu a za necely tyzden bol tu. Niektore modely niektorych znaciek tam zozenies za polovicu, ale Canon tak lacny nie je a neviem ako je to so zarukou. Na Canon je myslim rocna medzinarodna, ale to by si si musel zistit.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jenda445 10. 7. 2016 09:57

Tak co se týče škol, našel jsem buď ITF nebo FAMU, které jsou vyloženě fotograficky orientované. Znáte i nějaké další, nebo máte s těmito nějaké zkušenosti?
Nicméně zpět k tématu. Jako pro mě asi nejvýhodnější koupě se mi zdá can. 100d v setu s dvěma objektivy a pak bych mohl přikoupit pevnou padesátku. Je to varianta velmi cenové výhodná podle článků co jsem četl. Jinak tedy nevím... 760d se mi velmi líbí, ale dát 20 tis. jen za tělo....no chtělo by to set. Já se tedy stále orientuji podle cen za nové kusy, s názorem zkušenosti nemám, ale obecně mám k již používaným věcem mírný odstup.
jenda445
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 7. 2016 11:03

jenda445 píše:rozhodl jsem se jít na vysokou školu se zaměřením na fotografii. Nuže, zajímalo by mě, jaká zrcadlovka by pro mě byla nejvhodnější. Cena by měla být ideálně do 15000, pokud by zde bylo skutečně něco radikálně lepšího, pak bych uvažoval i nad 20 tis.
pozrel som si nejaké požiadavky. Citujem:

Pomôcky potrebné k prijímacej skúške:
– fotoaparát kinofilmový alebo stredný formát analógový a negatívny film ČB 1 ks,
– fotoaparát digitálny, kinofilmový formát


Pozri si aké požiadavky má tvoja škola. Nové FF zrkadlovky stoja totižto viac ako 20 tisíc.
Aktuálne najlacnejšie FF telo v megapixeli je Sony A7 za 28 tisíc, ale to nie je zrkadlovka, ale (výpredajová) bezzrkadlovka.
Nové zrkadlovky stoja od 40 tisíc .. a to bez objektívov. Za 20 tisíc už len bazár...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 10. 7. 2016 11:27

Na FAMU mají v podmínkách libovolnou techniku kromě jedné části přijímací zkoušky, kde se předkládá zátiší focené na film.

Pokud tomu rozumím správně, tazatel vybírá techniku pomocí které by si připravil podklady k přijímacímu řízení?
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 7. 2016 11:41

Horní stavový displej je pro rychlejší práci skutečně vhodný a pokud je možný přístroj z druhé ruky, pak bych jeko velmi dobrou volbu viděl cosi jako Pentax K-5. Tento - http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=429950 se i s druhým pravděpodobně potřebným http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=422422 vejde do limitu.
Ale přesto bych raději preferoval nový - https://www.vkfoto.cz/pentax-k-50-da-l- ... na-pentax/ byť horní displej chybí. Což je jediná vada oproti "plnokrevným" přístrojům střední třídy. Po pozdějším doplnění o event. něco světelnějšího (podle požadavků studia) zcela určitě všem nárokům studia vyhoví. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 10. 7. 2016 11:48

Na férovku, vyhoví cokoliv v rozumném rozsahu s režimy A/S/M. Zbytek je otázka stylu a pózy.
Ten Pentax pro začátek dobrý, časem problém. Ale podle mě to stejně nekupuje navěky a za tři roky přejde na něco stylovějšího :). Geeků na FAMU asi moc nebude.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 7. 2016 11:59

Na férovku nemyslím. Po dobu školy je student v pozici člověka, co fotí zakázky, což se třeba ne každým kompaktem, který má A/S/M nedá. Zbytek je otázka potřeby péče o něco, co nemá se studiem přímou souvislost, což nemá s žádnou pózou co dělat. Pravdou je, že i lepší kompakt by vyhověl, proč by měl být tedy časem problém s Pentaxem. Vidím to spíš opačně, například k vůli práci s MF objektivy, která dotyčného patrně také nemine.
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 10. 7. 2016 12:25

Zdravím, múže někdo vysvětlit, proč je tak nezbytný stavový displej??? Mám ho na dvou přístrojích 6D a 60D a vůbec ho nepoužívám, proč čučet na mini displej, když to samé mám na tom zadním větším???
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenda445 10. 7. 2016 12:34

Děkuji všem za odpovědi a nápady. A ano, jde o fotoaparát k přípravě portfolia. Analogů mám již dost, teď jen ten digitál. Pořád zde zaznívá Pentax. O tom jsem si zatím nic nečetl, nemám žádné informace o jeho kvalitách, ale mrknu se na to.
jenda445
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 7. 2016 12:44

snopa píše:Zdravím, múže někdo vysvětlit, proč je tak nezbytný stavový displej??? ..... proč čučet na mini displej, když to samé mám na tom zadním větším???

Pro rychlou kontrolu. Potřebné údaje jsou vidět i v hledáčku, přesto je horní displej nejpohotovější - třeba když se zvedá přístroj k obličeji. Kontrola v hledáčku je zdlouhavější, na LCD vyžaduje úkony navíc.
Ale určitě nemusí být pro každého rozhodující, dá se dobře i bez něj. :-)


.................

jenda445, Pentax tu zaznívá proto, že ve srovnatelné cenové hladině přináší uživateli poněkud více možností, než konkurence. někdy i to, co konkurence nemá. Ale někdy i naopak, záleží na zaměření konkrétního člověka.
Ale ve tvém případě, tedy po dobu studia, je pro své možnosti určitě dobrou volbou.
Co se kvality týká, je to jako u všech ostatních, tedy důsledky hromadné výroby.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 10. 7. 2016 13:40

Já ten sekudární displej používám, když potřebuju něco cvaknout, ještě když Nikon visí na krku a než ho připlácnu k oku - v ten moment stihnu nastavit expoziční parametry, které už jen pak dopiluju pomocí expozimetru v hledáčku. Další dobrá věc je, že ten malý displej žere méně energie než ten velký barevný, který pak není potřeba tolik zapínat = šetří to energii. Prostě jdou tam vidět důležité expoziční parametry, způsob měření expozice, ISO, ve vypnutém stavu to dokonce ukazuje, kolik ještě na kartu vejde fotek... V kombinaci s gripem MB-D80 na dvě baterie tak nacvakám týdenní dovolenou, aniž bych s sebou musel brát nabíječku.
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenda445 10. 7. 2016 19:10

Co si procházím nabídky, líbí se mi dvě, a to: https://www.alza.cz/canon-eos-100d-body ... d=18851891 a nebo https://www.alza.cz/pentax-k-50-black-o ... d=18851891 . Dva objektivy jsou dle mého názoru výhodou, cena není vůbec zlá a recenze na oba tyto foťáky jsou velice kladné. Otázka tedy je, který z nich vybrat (popř. jestli vůbec nějaký). Jedinou věcí která mě u Pentaxu chybí je levnější obj. s pevným ohniskem, jako např. 50ka u Canonu. Ta je zde značně dražší.
pozn.: Teď jsem našel ještě https://www.alza.cz/canon-eos-700d-body ... d=18851891 ,nebo podobně https://www.alza.cz/canon-eos-700d-ef-s ... d=18851891
jenda445
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků