Zrcadlo vs. bezzrcadlo vs. kompakt

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod vormen 3. 6. 2016 07:38

nedávno jsem řešil podobný problém, mám D7200 s objektivy 18-140, 18-55VRII a 35/1,8. Vyzkoušel jsem více objektivů, ale zůstal u téhle kombinace, která je pro mě dostačující. Jenomže poslední dobou mě už nebaví se s tím nikam tahat, takže jsem začal sledovat bezzrcadlovky a profi kompakty. A došel jsem k závěru, že v současné době není nic, co by se dalo bez kompromisů koupit. Vždy něco chybí, hledáček, sáňky, absence objektivů apod. Výstupy mají ty foťáky vpohodě, s tím bych problém neměl, fotím jenom pro sebe. Jenomže fotit jenom přes displej někde venku se vpodstatě nedá, EVF až na vyjímky je pořád taková nouzovka. Myslím, že momentálně je lepší počkat cca dva roky a pak se uvidí. Ty systému jsou pořád lepší a určitě nebude problém za nějaký čas něco pořídit. Zrcadlovka s objektivy a příslušenstvím je kvalita na dlouhou dobu, ale ty současné kompakty a CSC vzhledem k tomu, jak se pořád zdokonalují budou po krátké době OUT a omezující ve focení, to je můj názor.
vormen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 3. 6. 2016 11:32

Fotit interier s plně otevřeným objektivem je nesmysl pokud tím člověk nemyslí jen nějaký detail, obraz nebo intarzii na nějaké komodě. Takže řádně přiclonit a pokud není světlo, jediným východiskem je vyšší ISO a dokonalé zpracování. Takže požadavek vysokého ISO, tím směrem bych se ubíral. Upřímně, viděl bych to spíš na to zrcadlo. Kolem těch +/- 25 tis. cosi jako http://www.vkfoto.cz/pentax-k-50-da-l-1 ... na-pentax/ a k tomu https://www.fotoskoda.cz/samyang-10-2-8 ... tax-aps-c/
Z druhé ruky bych viděl třeba K-3 který by vzhledem k modelu K-1 ....... :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 3. 6. 2016 11:59

Absolútne neuveriteľné. Ako inak, Pentax je opäť najlepšia voľba. Jedine, ak by....
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 6. 2016 12:26

pepl píše:On Ganec není analytik; zjistil by si, jak to v těchhle prostorách chodí a stativ by nenavrhoval. Je profesí tester ..
Navrhoval som hlavne stabilizáciu.
U statívu som použil slovo "prípadne". Teda: že v krajných prípadoch a/alebo pri chýbajúcej stabilizácii (napr: s Dušanovými sklami) sa aj ten dá použiť.

Mne 5-osá stabilizácia na bežné veci stačí.

FYI: ako tester častokrát robím aj analytickú robotu
(keďže donekonečna opakovať zbytočnosti ma nebaví, tak okrem chýb hľadám aj riešenia)

Radek71 píše:Jedine co je jiste je to, ze Ganec v zivote v interieru nic nefotil.
:shock:

Naopak: ja fotievam takmer výhradne v interiéroch :!:
(možno preto nepotrebujem žiaden hľadáčik, ktorý tam len zdržuje)

-- 3. 6. 2016 13:33 --

vormen píše:došel jsem k závěru, že v současné době není nic, co by se dalo bez kompromisů koupit. Vždy něco chybí, hledáček, sáňky, absence objektivů apod. Výstupy mají ty foťáky vpohodě, s tím bych problém neměl, fotím jenom pro sebe. Jenomže fotit jenom přes displej někde venku se vpodstatě nedá, EVF až na vyjímky je pořád taková nouzovka.
Čo ti chýba napríklad na Olympuse E-M10 II?
- hľadáčik má
- sánky má tiež
- objektívov dosť - širokouhlý mZuiko 9-18 je napríklad aj lacnejší ako Nikon 10-24mm (a 3x ľahší)
- EVF má dokonca má aj "Simuláciu OVF"

Čo by si po ňom ešte viac chcel?
(lebo mňa už fakt napadajú len vychytávky, ktoré dnešné foťáky zatiaľ ešte vôbec nemajú)

-- 3. 6. 2016 13:41 --

Hlava píše:Není to tak dávno, co jsem tady vybíral něco podobného.
Skončil jsem u SONY A5100 + SONY 10-18/4 (ekv. 15-27)
Celý mě to nový vyšlo na 25 bez DPH i s 16GB kartou.
Tiež dobrá voľba.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 3. 6. 2016 13:17

ten Olympus je super, ale pro mě by byly problém právě objektivy, ty ceny ve srovnání Canon Nikon jsou děsný a hlavně se nedají tak jednoduše a hlavně za pár kaček sehnat na Paladixu.
vormen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 3. 6. 2016 13:38

Ganec píše:- objektívov dosť - širokouhlý mZuiko 9-18 je napríklad aj lacnejší ako Nikon 10-24mm (a 3x ľahší)


Ano, 3x lahsi a lacnejsi :D .. ale rozsah ma 18-36 f4-5.6 vs 15-36 f3.5-/4.5 .. skutocne porovnatelne objektivy :D /hlavne v uhle zaberu/ A to nehovorim o tom, ze to mZuiko ma vcelku citelne skreslenie a slabsiu kresbu na 9(18eq)mm a silne trpi na field curvature (na najsirsom). Akoze je to fajn objektivik, ale s tym Nikkorom by som ho fakt neporovnaval :) .. ked uz tak Panasonic 7-14mm/f4.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 3. 6. 2016 14:04

Puntík píše:Fotit interier s plně otevřeným objektivem je nesmysl pokud tím člověk nemyslí jen nějaký detail, obraz nebo intarzii na nějaké komodě.


Kolik interieru si nafotil, mistre? Myslim tim jako zakazku s financnim ohodnocenim? Pripadne nejaky odkaz na tebou nafoceny interier by byl (tady jiz predem znam odpoved)? Protoze pokud ne, pak je to jen bezduche placani o necem, cemu nerozumis, jen sis o tom neco nekdy trosku precetl a papouskujes dogmata... Ne ze by to u tebe byl nejak vyjimecny stav, ty intarzie :D

Za me:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Atd.
Vse plna, "nesmyslna", dira.

Pokud by se "nedej boze" tenhle look fotek tazateli libil, tak na 4/3 system muze rovnou zapomenout.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DUDISKO 3. 6. 2016 15:45

peťo.. dobré fotky
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 3. 6. 2016 16:53

Petr Luňák :
Ten prvy interier (restauracia?) je bomba...ako vravel Vinco Lukac: "kalap hore"( rozumej: klobuk hore).
landov
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 3. 6. 2016 18:22

PL fotky fajn, ale žáner hádam reklamné foto. Ale napr. dokumentačné potrebuješ ostré od vidíš do nevidíš. Samozrejme je to na tazateli, čo potrebuje.
bob222
Pokročilý


Odeslat příspěvekod Petr Luňák 3. 6. 2016 19:09

Muj zpusob foceni je to, co me dostalo k tehle zakazce. Interiery ultrasirokacem na f16 umi vyfotit kdejake pako s prominutim, to neni zadny skill. A znovu se te tazi Puntiku, fotil si interier na zakazku s financnim ohodnocenim? Pokod ano, pochlub se, nestyd se. Jak ti jdou produktovky uz jsme meli tu cest videt. Ze te nekdo kdysi platil v mistnim platku jako dokumentaristu s mym dotazem vubec nesouvisi, neodpovedel si.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar




Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků