Výběr zrcadlovky

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dostalekj 8. 5. 2016 11:51

Dobrý den. Řešíme naší první zrcadlovku. Mám v hledáčku buď Nikon 3200 v setu 18-105 nebo Canon 1200d v setu 18-135. Oba vychází cca na stejné peníze, momentálně kolem 12 tisíc, který se vyplatí spíš? Popřípadě něco podobného. Díky za radu. Využití by byli rodinné výlety, krajiny.
Dostalekj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod n3pi 8. 5. 2016 13:13

A co třeba v této ceně lepší kompakt nebo bezrcadlovku? Pro rodinné výlety to bude díky velikosti a váze dobrá volba.
Co třeba Sony RX100 nebo kolem tvé ceny i RX100 II?
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 8. 5. 2016 16:19

Pro Nikon hovoří podstatně lepší snímač, pro Canon rychlejší objektiv a navíc s větším rozsahem.
Kdybys bral něco malého tak za povšimnutí stojí Canon G7X (slušná recenze na digimanii) nebo s parádním hledáčkem Fuji X30.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dostalekj 8. 5. 2016 20:13

Zatím díky za rady ale asi by jsme radši zůstali u té zrcadlovky.
Dostalekj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 9. 5. 2016 16:16

(Doufám že to zase není nějaký chyták...)

V zásadě je obojí prašť jak uhoď. Výstup u obojího ucházející, rozsah funkcí zhruba stejný.
Rozdíly spíše budou v tom, jak ti který padne do ruky, Někdo nedá dopustit na Nikon, někdo zase na Canon.

D3200 + 18-105 - pomalejší objektiv, ale zato super výstup
1200D+18135 - rychlejší objektiv, větší rozsah, o něco horší kresba

Pokud je v plánu dokoupit další objektivy, pak Canon.
Pokud si vystačíš jen s tím 18-105, případně uvažuješ jen o 35 f1.8 a 50 f1.8, pak lze i ten Nikon.
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dostalekj 9. 5. 2016 20:13

Vierzbowski píše:(Doufám že to zase není nějaký chyták...)

V zásadě je obojí prašť jak uhoď. Výstup u obojího ucházející, rozsah funkcí zhruba stejný.
Rozdíly spíše budou v tom, jak ti který padne do ruky, Někdo nedá dopustit na Nikon, někdo zase na Canon.

D3200 + 18-105 - pomalejší objektiv, ale zato super výstup
1200D+18135 - rychlejší objektiv, větší rozsah, o něco horší kresba

Pokud je v plánu dokoupit další objektivy, pak Canon.
Pokud si vystačíš jen s tím 18-105, případně uvažuješ jen o 35 f1.8 a 50 f1.8, pak lze i ten Nikon.


Ne chyták to není. Tak nějak jsem počítal že oba budou +/- stejné. Původně jsem uvažoval o tom Niconu, potom v jednom obchodě doporučili Canon tak jsem chtěl znát názor více lidí. Další objektiv asi v nejbližší době nemáme v plánu tak asi půjdeme do toho Niconu.
Dostalekj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vendda 9. 5. 2016 21:07

Do Niconu bych nešel, stačil by mě Nikon :-)
vendda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 9. 5. 2016 22:47

Uprimne, pokud by se nedokupovaly dalsi objektivy, tak je skladnejsi a lepsi snad i nejaky pokrocilejsi kompakt.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stoura 1 10. 5. 2016 09:02

Jak už tu zaznělo:
Pokud není zájem pracovat s dalšími objektivy, více blesky, a nezáleží tak moc na nepatrně lepší rychlosti průhledu přes hledáček, vyplatí se spíše kvalitní kompakt.

Pokud naopak jde o budoucí rozšiřování výbavy, pak bych konkrétně u Nikonu doporučil spíš vyšší řadu - (D80) - D90 - D7000 - D7100 - D7200.
Bazarová D90 by se i se setovým objektivem mohla vpohodě vejít do udaného rozpočtu. Jako bonus je totiž v těchto tělech motůrek pro ostření se staršími objektivy, možnost ovládat vestavěným bleskem další blesky a spousta vychytávek, které zpříjemňují ovládání (například dva ovládací voliče namísto jednoho u nižší řady).

Pro rodiná fota ale samozřejmě vstupní řada stačí.
Stoura 1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mogen 11. 5. 2016 20:33

Zdravím,
psal jsem Vám zprávu na facebooku, koukněte do položky "další" ve zprávách.

S pozdravem, VL.
Mogen
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků