Olympus STYLUS 1s nebo něco jiného?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod shacull 28. 3. 2016 18:11

Jaký foťák byste mi doporučili? Chci přístroj spíše s menšími rozměry, vhodný na cestování, ale zároveň něco lepšího, než obyčejný kompakt. Zároveň si chci s fotkama vyhrát a občas ho použít i na nějaké umělecké fotografování (čistě pro zábavu). Zrcadlovku už jsem kvůli rozměrům a váze vyloučil.

Zaujal mě Olympus STYLUS 1s, co si o něm myslíte? Nebo existuje v současnosti něco lepšího za cenu kolem 13-14 tisíc?

Díky moc.
Lukáš
shacull
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bosonozka 28. 3. 2016 18:21

Ve chvíli, kdy přemejšlíš, že si s fotkama chceš víc hrát, případně jestli si ochoten do budoucna něco investovat, tak se nabízí bezzrcadlovka (větší snímač - možnost hrát si s HO, v mnoha případech pokročilejší ovládání), v této cenové hladině se nabízí Olympus E-M10 (za tuto cenu ovšem jen s jedním objektivem - nepíšeš, co chceš fotit, což je dost důležité, například zda budeš potřebovat teleobjektiv, a pak si u EM10 pár tisíc nad limit)
bosonozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod shacull 28. 3. 2016 18:46

Díky za odpověď. Ano, na jednu stranu si s foťákem chci občas pohrát, ale na druhou stranu do něj nechci investovat víc než 20 000 Kč včetně příslušenství. A objektivy jsou hodně drahá sranda a zas tak zapálený fotograf nejsem :)
Co budu fotit... třeba přírodu, památky, lidi :) Například v létě pojedu na Island, tak i něco na focení tamější přírody, do hor atd. Nebo když vyrazím na kole, tak lehký foťák, který je po vytažení z brašny hned připraven k vyfocení kvalitních fotek. Takže něco na pořízení kvalitní fotoreportáže z cesty. Ale taky třeba na nafocení rodinné oslavy...
A nezmínil jsem jednu věc. Občas chci pořídit i video ve Full HD.
Teleobjektiv si myslím, že je pro moje potřeby zbytečný :)
shacull
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ltokar 28. 3. 2016 20:36

shacull: mam ho, keby si potreboval nejaku info :) Kupoval som ho prave kvoli jazdeniu na bajku. Tam je OMD10 prilis velka,tazka, nemotorna. Druha vec, ak by som sa nehral s objektivami, tak toto by bolo aj konecne riesenie .. Ak nepotrebujes rozsah od 140-300mm (prepocitane), tak mozno lepsie je Canon G (neviemkolko, asi 16?), kedze ma este o nieco lepsiu svetelnost v rozsahu 28-70mm .. k tomuto Stylusu sa da zohnat aj TK, potom mas dosah 500mm EQ. Inak Stylus sa ma, co mam info, prestat dalej robit.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 28. 3. 2016 21:24

shacull: vybíral bych z foťáků s 1" snímačem, jako základ Sony RX100 první verze, video umí nejenže slušně, ale i s vynikající stabilizací. Papírově je lepší Canon G7X, ale je potřeba si s ním pohrát a AF dělá občas koniny.
Převelice zajímavé jsou ještě dva kousky od Panasonicu - LX100 a FZ1000 - oba žel vybaveny objektivy extrémně háklivými na protisvětlo.
Jinak v tom limitu koupíš i zrcadlovku se slušným sklem delšího rozsahu...
...teď koukám, že zrcadlo nechceš, takže nic.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 30. 3. 2016 15:55

Panasonic LX100 http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz ... dmc-lx100/ je sice boží, ale ta cenovka je docela hodně vysoko (kolem 20k Kč). FZ1000 je cenově o něco níž, ale už to není tak skladné jak SONY RX100 http://www.aaron.cz/produkty/sony-dsc-rx-100 . Pokud nevadí absence hledáčku či 4K videa, pak si myslím není o čem dál uvažovat.
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 30. 3. 2016 18:07

RX100 nema hladacik a ta svetelnost na konci je vtipna :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 30. 3. 2016 18:39

Itokar: njn, jenomže na rozdíl od světelnějších skel na stejném snímači nemá na tom dlouhém konci měkkou kresbu, je to něco za něco. A i když Sony nějak zvlášť nemusím, tak určitě bych si spíše vybral právě RX100 mk1 než zrovna Stylus 1.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod shacull 15. 4. 2016 13:17

Díky všem za názory. Stále váhám.

Ještě bych se Vás chtěl zeptat, jaký máte názor na Canon PowerShot G1X Mark II?
Zejména zda ta cena kolem 16-17 tisíc odpovídá kvalitě?
Díky za odpověď.
shacull
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepl 17. 4. 2016 07:55

Můj názor? Foťák bez hledáčku za ty prachy ani náhodou, video, které jsi zmiňoval též jen tak, tak. Já bych se nebál třeba tohodle:
http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=413502
borec inzeruje pana Gx7 s hafo let záruky, se všem co budeš potřebovat, skělým 20/1,7. Mám totéž - ve stříbrné barvě, černý se mi tak nezamlouvá, nicméně fotí určitě dobře a hlavně - na panase je široká škála objektivů od ještě širší škály výrobců. Fotky z něj dávám sem: viewtopic.php?f=212&t=1217989&start=4815
pepl
Návštěvník