Pomoc s výběrem - 15k

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Wosza 5. 1. 2016 18:37

A něco do limitu? Spíš jako alternativu?
Wosza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PavlinaH 5. 1. 2016 19:29

Wosza píše:Ahoj všichni,
rád bych vás poprosil o pomoc s výběrem prvního přístroje :). Vzhledem k tomu, že jsem začátečník, tak jsem se dostal do začarovaného kruhu, kdy se nedokážu rozhodnout. Nejdříve bych si chtěl vystačit se seťákem, později koupit asi pevné sklo hlavně na portréty. Cenově bych se chtěl vlézt maximálně do 15k, ale samozřejmě čím méně tím lépe :). Třeba by pak zbyly finance i na nějakou 50mm na portréty.

K čemu foťák využiju:
- focení přírody, památek, portrétů a jídla
- natačení videí (velký důraz na audio - nejspíše nutnost externího mikrofonu - koncerty)

Nejdříve jsem koukal hlavně na DSLR, ale nyní pokukuji i po CSC. U CSC se bojím, že prostě nedosáhnu výsledku jako u DSLR, ale třeba se mýlím :).
Díky moc!

To už je to tak trochu tradiční. Plno lidí si myslí, že za 15 -20 tis. koupí kdoví co. Takové částky jsou tak na tělo - CSC.
CSC nejenže na DSLR stačí, ale v mnohém je překonávají. Např. počet správně exponovaných fotografií je s CSC značně procentuálně vyšší. Pokud jsi začátečník, je CSC výbornou volbou.
DSLR na video nejsou vhodné kvůli zrcátku. Olympusy nejsou špatné, ale na špici je rozhodně Panasonic. Doporučila bych ti koupit bazarový Panasonic GH3. Ten má profi video a fotí skvěle.
PavlinaH
Návštěvník

Předchozí stránka